Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

9V AC/AC väline toiteplokk

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    9V AC/AC väline toiteplokk

    Sõber otsib oma muusikainstrumendile uut toitekat. Põlenud adapteri peal on kirjas 2,2 A, aga manuaalis 1,4 A.
    Kas Eestis on võimalik sellist ilma pika tellimiseta hankida? Elfas ega Oomipoes ei märganud sobivat...


    #2
    Vs: 9V AC/AC väline toiteplokk

    Ei ole kindel pingete suhtes (kas oli9V või 12V või veel midagi) aga SIEMENS traadita lauatelefonide adapterid olid AC/AC plokid.
    Head susserdamist !

    Comment


      #3
      Vs: 9V AC/AC väline toiteplokk

      Esmalt postitatud Petz poolt Vaata postitust
      Elfas ega Oomipoes ei märganud sobivat...
      Võiks arvata et AC/AC on trafo.
      Kui Farnellist otsida

      Ja see kood viia Oomipoodi

      Siis see on natuke võimsam 30W 2x9V toroidtrafo.
      Seda saaks sellise toitena kasutada.
      Tuleb kaks väljundit panna rööpi ja kontrollida et mõlemas oleks sama pinge.
      Kui ei ole siis saab toroidile panna mõni keerd (montaažitraadist) ja lisada kas suurema või väiksema´pingega mähisele.
      (Ühte või teist pidi nagu parem tundub)
      ***
      Nii saab kui teisiti ei saa.
      Elektroonika polegi nii õudne nagu mõnes foorumis arvatakse.
      Esimesed 10-20 aastat ei taha välja tulla aga siis hakkab laabuma.

      Comment


        #4
        Vs: 9V AC/AC väline toiteplokk

        Kui lisakeerutamiseks peaks minema siis pole mingit mähisetraati eraldi vaja vahele toppida vaid seesama juhe mis trafosse läheb, selle paned soovitud suunas läbi südamiku. Nii mitu tiiru kui vaja.
        Mõõtmiseks mähiste ühed otsad kokku ja teiste vahel peab olema nullkomanull. Kui testrijuhe läbi südamiku panna siis peab olema nullkomamidagi. See on nagu kontrolliks et mõõtmine toimib. Kui ei toimi siis valida testril vahelduvpinge ja trafole kah vool sisse lasta.
        Aga ma olen üsna kindel et seda pole vaja teha ja pealegi annab üks mähis ka juba piisavalt.
        Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

        Comment

        Working...
        X