Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Kas kuskil müüakse veel vanu lapikuid akuelemente?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Kas kuskil müüakse veel vanu lapikuid akuelemente?

    Kas kuskil eestis veel müüakse vanu häid kandilisi Ni-Mh akuelemente, sellised, mida siis kasutati vanasti paljudes mobiilides.
    Sellised siis Click image for larger version

Name:	F7-750mAh-Ni-MH-battery.jpg
Views:	1
Size:	58,8 KB
ID:	877674
    Teab keegi on neil elementidel mingi nimetus ka ?
    Neid kasutati näiteks Nokia 2110 õhukese aku sees, samuti ericsson ga628 õhukese aku sees, ka ericsson gh337 standardaku sees.
    Siin isegi on üks poelink, aga seal on öeldud ,et ei saa tellida https://www.elfa.se/elfa3~ee_et/elfa...8-30&toc=19072

    Ja kas liigub ka veel selliseid elemente, mis sarnanevad AA -ga, kuid on neist paar mm lühemad ja samas paar mm paksemad, nagu kasutati näiteks nokia 2110 paksu aku sees.
    Nende suurte elementide puhul eeldaks muidugi suurt mahutavust ka, vähemalt 1500 mAh ja parem rohkem.
    Kusjuures midagi vist leidsin pakse elemente, pean täpselt üle mõõtma.https://www.elfa.se/elfa3~ee_et/elfa...0-55&toc=19072
    Aga sellegipoolest võib infot anda.
    viimati muutis kasutaja klemmikas; 03 m 2015, 14:09.

    #2
    Vs: Kas kuskil müüakse veel vanu lapikuid akuelemente?

    Kas Renovaar'ist oled küsinud ?

    Comment


      #3
      Vs: Kas kuskil müüakse veel vanu lapikuid akuelemente?

      Ei ole sealt küsinud, ei teagi sellist kohta, nüüd siis tean.
      Ja muidugi pakub ka huvi, kas liitiumelemente müüakse üksikult.
      Huvitavad ka lapikud elemendid, ilmselt 5mm paksud ja umbes 40-50mm pikad ning 15mm laiad. Sarnased neile õhukestele Ni-Mh elementidele siis mõõtudelt, täpsete mõõtudega võin eksida, peaksin selleks aku lahti võtma. Nokia 8110 aku siis.
      viimati muutis kasutaja klemmikas; 03 m 2015, 14:13.

      Comment


        #4
        Vs: Kas kuskil müüakse veel vanu lapikuid akuelemente?

        Liitiumelemente selliseid üksikult pole ja kui sarnaseid leiabki, siis peab kindlasti kaitseelektroonika igal elemendil küljes olema. Liitiumit ei saa ilma kasutada, sest ülelaadimisel või liigtühjendamisel teevad need tulevärki. Ja ühe liitiumelemendi pinge erineb NiMH omast umbes 3 korda.

        Kui vanale mobiilile uusi elemente vaja, siis ehk on midagi tänapäevaste akude seast võtta. Laadimisahel tuleks sel juhul eraldi tekitada. Peaksid ära ka mahtuma.
        73lpiC3kCzI 1hz9KtdUAoU FHo6rXLHNTU
        ATiP1pN4XeM

        Comment


          #5
          Vs: Kas kuskil müüakse veel vanu lapikuid akuelemente?

          Paistab, et sa ei lugenud mu teemat eriti põhjalikult.
          Liitiumelemente küsin nokia 8110 akule, kus on juba eelnevalt liitium ja vastav elektroonika sees.

          Ni-Mh elemente küsin nokia 2110 akule jne.

          Comment


            #6
            Vs: Kas kuskil müüakse veel vanu lapikuid akuelemente?

            Kui Su eelnev postitus oleks lõikudena liigendatud, oleks ehk kuidagiviisi arusaadav olnud, et 8110 akule vajad LiIon elementi. Praegu saab nii aru, et tahad NiMH asendada LiIon tehnoloogiaga.

            Põhimõtteliselt on võimalik vahetada, aga vähemalt mul pole õnnestunud ühtki sellist akut tervena lahti kangutada, plastipooled on kokku keevitatud ja sees tugev silikoon.

            http://www.emtcompany.com/nokia-blj-...-mah/blj2.html , kas Eestisse saadavad, ei ole teada.
            73lpiC3kCzI 1hz9KtdUAoU FHo6rXLHNTU
            ATiP1pN4XeM

            Comment


              #7
              Vs: Kas kuskil müüakse veel vanu lapikuid akuelemente?

              Esimesed peaksid olema F7-750: http://www.large-battery.com/f7-750m...h-battery.html
              Nokia 2110 akus olid nad reas ilma selle rohelise katteta. Kahjuks pole alles, et näha, mis peale trükitud.

              AA-st veidi lühemaid ka mäletan, aga momendil ei leia ühtegi normaalset linki.

              Li-Po elemente tuleb vist ebay-st tellida, et parajat mõõtu leida. Näiteks: http://stores.ebay.com/onlineorder20...p2047675.l2563
              On ka non-protected prismaatilisi Li-Ion elemente, kasutatakse mobiilide akudes, aga neid liigub tavakasutaja jaoks vähem.
              (Müüakse enamasti hulgi ja firmadele)

              Laadimine siis juba ka vastav, loodetavasti tead..

              Comment


                #8
                Vs: Kas kuskil müüakse veel vanu lapikuid akuelemente?

                tabel
                Lisatud failid
                "Directly or indirectly, all issues related to sound should be decided by the ear as an organ of hearing: conclusions that are given by the ear is no longer necessary to challenge. Lord Rayleigh (John William Strutt)

                Comment


                  #9
                  Vs: Kas kuskil müüakse veel vanu lapikuid akuelemente?

                  http://www.lemona.ee/index.php?page=...=0&q=ACCU-8M80 6 x 17 x 48mm 800mAh 1.2V Ni-MH

                  viimati muutis kasutaja freeze; 04 m 2015, 11:56. Põhjus: lisa
                  "Directly or indirectly, all issues related to sound should be decided by the ear as an organ of hearing: conclusions that are given by the ear is no longer necessary to challenge. Lord Rayleigh (John William Strutt)

                  Comment


                    #10
                    Kas kuskil müüakse veel vanu lapikuid akuelemente?

                    Esmalt postitatud Scott poolt Vaata postitust
                    Kui Su eelnev postitus oleks lõikudena liigendatud, oleks ehk kuidagiviisi arusaadav olnud, et 8110 akule vajad LiIon elementi. Praegu saab nii aru, et tahad NiMH asendada LiIon tehnoloogiaga. ...
                    Teema alguses ma küsin selgelt Ni-Mh elemente ja toon näiteks Nokia 2110 aku.
                    Kui küsin liitiumelemente, siis mainin sõna samuti, ühtlasi küsisin ka ümmargusi Ni-Mh elemente.
                    Seega ei olnud kuskilt väljaloetav, et tahan Ni-Mh asendada liitiumiga, mu postitused ei olnud ehk 100% täpsed ja võiks olla mõningad täienendused, aga teemaalguses küsin selgelt Ni-Mh elemente.
                    Kas Li-ion võib asendada Li-Po ga ?

                    No juba hakkab looma täitsa

                    Nokia 8110 aku käib päris lihtsalt lahti, nokia 3110 oma ka ja 2110 sõltub õnnest, kuidas kinni on pandud ja eks peab oskama võtta ka.

                    Kuid nokia 8110 liitiumaku pilt siis seest

                    Click image for larger version

Name:	aku1.jpg
Views:	1
Size:	253,1 KB
ID:	868902Click image for larger version

Name:	aku2.jpg
Views:	1
Size:	245,7 KB
ID:	868903

                    Ja jääb veel üks küsimus, kas kui aku on li-ion, kas selle asemele võib panna Li-po ja jätta elektroonika samaks ?

                    Esmalt postitatud sebastian poolt Vaata postitust
                    Esimesed peaksid olema F7-750: http://www.large-battery.com/f7-750m...h-battery.html
                    Nokia 2110 akus olid nad reas ilma selle rohelise katteta. Kahjuks pole alles, et näha, mis peale trükitud.

                    AA-st veidi lühemaid ka mäletan, aga momendil ei leia ühtegi normaalset linki.

                    Li-Po elemente tuleb vist ebay-st tellida, et parajat mõõtu leida. Näiteks: http://stores.ebay.com/onlineorder20...p2047675.l2563
                    On ka non-protected prismaatilisi Li-Ion elemente, kasutatakse mobiilide akudes, aga neid liigub tavakasutaja jaoks vähem.
                    (Müüakse enamasti hulgi ja firmadele)

                    Laadimine siis juba ka vastav, loodetavasti tead..
                    Nokia 2110-s kohtas neid elemente ka kattega, kuid need ei olnud vist originaalakud või olid uuemad, ma ei teagi.
                    Aga olen ise ka vanu 2110 originaal akusid lahti võtnud, kus on jah need elemendid ilma katteta.
                    viimati muutis kasutaja Scott; 05 m 2015, 08:03. Põhjus: järjestikpostitused kokku (3 tükki )

                    Comment


                      #11
                      Vs: Kas kuskil müüakse veel vanu lapikuid akuelemente?

                      Ma heameelega täiendaksin oma viimast suurt postitust, mis mul kokku pandi ,aga kahjuks ei ole muutmisnuppu sellele.
                      Seega pean uue panema.
                      Tellisin oomipoest ära 10 elementi seda lapikut Ni-Mh, tänud freeze.
                      Kui soovite annan peale katsetamist teada ka nende elementide mahutavusest, kui kellelgi peaks huvi olema nende kvaliteedi vastu.

                      Comment


                        #12
                        Vs: Kas kuskil müüakse veel vanu lapikuid akuelemente?

                        Nii huvi pärast, et miks sa ratast leiutad? Kas "päris" akud on siis nii kirve hinnaga?

                        Comment


                          #13
                          Vs: Kas kuskil müüakse veel vanu lapikuid akuelemente?

                          Tavai, sebi mulle normaalse hinnaga tutikas ja kindlalt töökorras ning hea nokia 2110 aku, eelistatult paks aku.
                          Siis Nokia 1610 aku, samuti nokia 8110 tutikas aku, mis kindlalt korras on.
                          Ja seda kõike normaalse hinnaga.
                          Kuskilt ameerikast tellimine ei ole odav ja mina seda ei oska ja pealegi ma ei tea mis seisus see aku siis on.
                          Näita mulle kohti, kust saan tellida eestis.
                          Või vahendad ise mulle välismaalt kindlalt heas korras uhiuued akud normaalse hinnaga? Näiteks 15 euri aku või 20 euri aku, aga siis ootaks kvaliteeti ka.

                          Comment


                            #15
                            Vs: Kas kuskil müüakse veel vanu lapikuid akuelemente?

                            Kehvad kogemused nende vuffelakudega, umbes pooled on esimese aasta jooksul ära surnud.
                            Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

                            Comment

                            Working...
                            X