Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

LED-ribadele toiteplokk. Ribade pikkus, toite ja LEDi jahutus

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    LED-ribadele toiteplokk. Ribade pikkus, toite ja LEDi jahutus

    Soovitage toiteplokki 5m pikkustele 5050 SMD ribadele. Vaja paigaldada kokku 12 meetrit riba. On vist mõistlikum panna 3 riba x 4m? (kui et 5+5+2 m) Riba hakkab olema 3x3m ripplaeruudu serva taga, üldvalgustus.

    Näiteks üks riba HongKongi müüjal koos algelise kontrolleriga (mille asemel kasutaks küll pigem pöördnupuga dimmerlülitit seinal)

    Veel üks pisut teistsuguse välimusega 5050 SMD:

    Kui keegi teab, mis neil vahet või kumb asjalikum, laske tulla!

    Milline 12V trafo sobib toiteks? 5m=72W, 12m siis ~173W. Kas 15A/180W on liiga täpne? 20A/240W on piisav varu? Või peaks igaks juhuks veel suurem olema? 25A/300W ja 30A/360W pakutakse ka: http://www.ebay.com/itm/New-12V-DC-2...item721fa10f92

    Ripplaeruut laskub põhilaest 25 cm alla ja enamuse sellest ruumist tahan täita villaga (helisummutus). Toiteplokile jätan mingi "koridori" vabaks kust õhk saab liikuda. Led-riba kleebin jahutuse mõttes montaažilindile või väiksemale kipsi metallkarkassile.
    viimati muutis kasutaja bl2kk; 06 m 2014, 11:24. Põhjus: täpsustus

    #2
    Vs: soovitage led-ribadele toiteplokki, ribade pikkus, toite ja ledi jahutus

    Toiteploki kohta ei tea, aga nii palju ütleksin omast kogemusest et 5m riba ühes tükis ei tasu panna. Sest pingelang on riba teises otsas nii suur et teine ots valgustab pea poole tuhmimalt.
    Tuleks max. 2,5m tükkideks lõigata, või siis 5m juppi mõlemast otsast toita.
    Endal tegin 5m jupi pooleks ja toidan keskelt seda siis. Ei pea nii palju juhtmeid vedama.
    viimati muutis kasutaja Kkert; 06 m 2014, 16:49.

    Comment


      #3
      Vs: soovitage led-ribadele toiteplokki, ribade pikkus, toite ja ledi jahutus

      Ise pole küll nendega tegelenud, kuid väidetavalt vajab 5 m 300 LED-ga SMD5050 LED riba 6A toiteplokki, kui palju vajab voolu 12 m riba, arvutused tee vastavalt LED-ide arvule.

      viimati muutis kasutaja etsv56; 07 m 2014, 03:48.

      Comment


        #4
        Vs: soovitage led-ribadele toiteplokki, ribade pikkus, toite ja ledi jahutus

        Kui valgust tahad, võta SMD5630 LED-ga. 5M riba võtab umbes 2,7A/12V.

        Comment


          #5
          Vs: soovitage led-ribadele toiteplokki, ribade pikkus, toite ja ledi jahutus

          Vaatasin neid linke esimeses postituses ja tekkis paar mõtet. Miks siseruumidesse veekindlad ribad? Ehk parem oleks võtta ilma silikoonkaitsmeta tavalised (parem jahutus, valgusviljakus?). Valge 5050 50 ledi/m non-waterproof riba põles õues ööpäevad, praeguse paarikraadise temperatuuriga läks kergelt soojaks küll, ehk jahutus oleks pikemas perspekiivis kindlasti vajalik ja kipsi metallkarkass võib isegi sobida. Montaažiriba peaks sel juhul olema akudeta? Olemas isegi spetsprofiilid selliseks tarbeks, aga maksavad palju.

          Selle 6A 5m kohta hakkasin ka alles uurima, kunagi sai välja loetud, et 5A on sobiv 5050 300 5m LEDi riba jaoks? Kasutanud 10+ RGB waterproof 5m ribasid vahelduvalt, igaüks oma toiteplokiga, pole veel ükski toiteplokk maha põlenud (stabiliseeritud pingega toiteplokid, tootja "SUNY")... ptui ptui
          Leidsin praegu, et üks 5050 chip ise on keskmiselt ~0,18W, seega ledid ise 60tk/m @5m on ~54W.

          Pingelangu välja toomine on ka täitsa huvitav, ise ei ole märganud, aga ei ole ka nii vaatanud. Võimalik, et tuleb esile ainult teatud tootjate ribadel, kuigi kes jõuab hiina toodetel järge ajada. Võiks mõõta.

          Veel huvitavat infot internetist:
          Kood:
          [COLOR=#333333]Basic Diode Properties (from manufacturer specs - China price shown)[/COLOR]
          [COLOR=#333333][TABLE="class: cms_table, width: 500"]
          [TR]
          [TD]Diode[/TD]
          [TD]Lumens[/TD]
          [TD]Lum/Watt[/TD]
          [TD]Max Lum/FT[/TD]
          [TD]$/5M[/TD]
          [TD]LED/5M[/TD]
          [TD]Lum-ft/$[/TD]
          [/TR]
          [TR]
          [TD]3528[/TD]
          [TD]3.6[/TD]
          [TD]44[/TD]
          [TD]130[/TD]
          [TD]27[/TD]
          [TD]600[/TD]
          [TD]79[/TD]
          [/TR]
          [TR]
          [TD]5050[/TD]
          [TD]12.6[/TD]
          [TD]55[/TD]
          [TD]240[/TD]
          [TD]34[/TD]
          [TD]300[/TD]
          [TD]116[/TD]
          [/TR]
          [TR]
          [TD]3014[/TD]
          [TD]9.2[/TD]
          [TD]68[/TD]
          [TD]630[/TD]
          [TD]240[/TD]
          [TD]1020[/TD]
          [TD]43[/TD]
          [/TR]
          [TR]
          [TD]5630[/TD]
          [TD]25.6[/TD]
          [TD]85[/TD]
          [TD]470[/TD]
          [TD]110[/TD]
          [TD]300[/TD]
          [TD]70[/TD]
          [/TR]
          [/TABLE]
          [/COLOR]


          I have been researching LED strips. It seems they come in two varieties: cheap and expensive. I read a post on another site a while back where someone bought a bunch of comparable strips at a variety of price points and reached the conclusion that they were all identical (produced at the same...

          Comment


            #6
            Toiteploki kohta ei tea, aga nii palju ütleksin omast kogemusest et 5m riba ühes tükis ei tasu panna. Sest pingelang on riba teises otsas nii suur et teine ots valgustab pea poole tuhmimalt.
            Tuleks max. 2,5m tükkideks lõigata, või siis 5m juppi mõlemast otsast toita.
            Jama jutt.
            Ma olen neid LED ribasid piisavalt palju paigaldanud ja võin kinnitada,et kui on KORRALIK Led riba ning õigesti arvutatud KORRALIK toiteblokk,siis mingit valgustugevuse erinevust silmaga küll ei näe.

            Miks siseruumidesse veekindlad ribad? Ehk parem oleks võtta ilma silikoonkaitsmeta tavalised (parem jahutus, valgusviljakus?)
            Oleneb sellest,kuhu see riba paigaldada.
            Kui on vajadust aeg-ajalt LED ribalt tolmu pühkida,siis "tavalise" ilma kaitseta riba lõhud tolmu pühkimisega ära.
            viimati muutis kasutaja Scott; 07 m 2014, 22:16. Põhjus: järjestikpostitused kokku
            Vana helitehnika remont Pärnus

            Comment


              #7
              Vs: soovitage led-ribadele toiteplokki, ribade pikkus, toite ja ledi jahutus

              Esmalt postitatud Ints poolt Vaata postitust
              Jama jutt.
              Ma olen neid LED ribasid piisavalt palju paigaldanud ja võin kinnitada,et kui on KORRALIK Led riba ning õigesti arvutatud KORRALIK toiteblokk,siis mingit valgustugevuse erinevust silmaga küll ei näe.
              Ju sa siis ikkagi ei ole piisavalt paigaldanud. Või oled iga kord sama firma oma kasutanud.
              Minul oli 5m jupi otstel silmnähtav erinevus heledusel. Ja miks ma peaks seda valetama? Mis kasu mul sellest oleks?

              Ja ega toiteplokk ei põhjustagi valgustugevuses erinevust. Pingelang tekib LEd ribas.
              Igatahes tasub arvestada seda, kui mingeid odavaid ribasi paigaldada.

              Comment


                #8
                Vs: soovitage led-ribadele toiteplokki, ribade pikkus, toite ja ledi jahutus

                Ju sa siis ikkagi ei ole piisavalt paigaldanud.
                Ma olen väga palju neid paigaldanud.
                Kui LED riba on KORRALIK,siis heleduse vahet sa silmaga ei näe.Ma olen 5m LED riba isegi pikendanud kuni 7..8 meetrini ÜHE toite taha.Tulemus on samasugune ühtlane.Korralikul LED ribal on toiteliin piisavalt lai (suure ristlõikega),et olulist pingelangu seal ei teki.
                Loomulikult toodetakse ja müüakse igasugust odavat soga,mille puhul on ostja/paigaldaja ainukene rõõm "ma sain odavalt asja kätte".
                Korralikku tulemust üldjuhul sealt ei tule.
                Vana helitehnika remont Pärnus

                Comment


                  #9
                  Vs: soovitage led-ribadele toiteplokki, ribade pikkus, toite ja ledi jahutus

                  Aga need teemaalgataja pakutud ribad ei ole just mingid väga kallid. Seega tasub üle kontrollida enne lõpliku paigaldust. Et ei peaks juhtmeid ringi vedama uuesti.
                  Niisama rulli peal ei saa arugi. Aga kui lahti harutada ja siis mõlemad otsad kätte võtta ja kõrvuti võrrelda, siis on erinevus silmaga näha.
                  Ega nendel kallitel ka vist teab mis paks kaabel seal sees jookse.
                  Igaüks teeb omamoodi. Aga soovitan kontrollida siiski.

                  Comment


                    #10
                    Vs: soovitage led-ribadele toiteplokki, ribade pikkus, toite ja ledi jahutus

                    Esmalt postitatud Ints poolt Vaata postitust
                    Ma olen väga palju neid paigaldanud.
                    Kui LED riba on KORRALIK,siis heleduse vahet sa silmaga ei näe.Ma olen 5m LED riba isegi pikendanud kuni 7..8 meetrini ÜHE toite taha.Tulemus on samasugune ühtlane.Korralikul LED ribal on toiteliin piisavalt lai (suure ristlõikega),et olulist pingelangu seal ei teki.
                    Loomulikult toodetakse ja müüakse igasugust odavat soga,mille puhul on ostja/paigaldaja ainukene rõõm "ma sain odavalt asja kätte".
                    Korralikku tulemust üldjuhul sealt ei tule.
                    Ülalviidatud küünlavalgusefoorumis samuti kodanikud hoiatavad, et need odavad no-name ribad kaua ei kesta. Elu on ka õpetanud, et tasuta lõunaid pole ja kõige odavamal pakkumisel on enamasti igasugu agad juures. Kui keegi oskab soovitada parema hinna-kvaliteedi suhtega ribasid, siis palun.

                    Comment


                      #11
                      Vs: soovitage led-ribadele toiteplokki, ribade pikkus, toite ja ledi jahutus

                      Kui keegi oskab soovitada parema hinna-kvaliteedi suhtega ribasid, siis palun.
                      Mina kasutan OPTOFLASH toodangut.Siiani ei ole probleeme olnud.
                      Vana helitehnika remont Pärnus

                      Comment

                      Working...
                      X