Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

SACD mängija

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    SACD mängija

    Oskab ehk keegi öelda kas eestis on kuskil müügil sellist plaadimängijat mis oleks võimeline maha mängima ise dvd toorikule kõrvetatud iso faile? Ebay-s neid küll müüakse aga parem kui saaks eestist ja garantiiga!

    OPPO Digital BDP 93 All Region Code Free 3D Blu Ray DVD Player Used ISO Option 0816924010083 | eBay

    #2
    Vs: SACD mängija

    BDP-93 pole enam ammu tootmises, seega seda saada garantiiga on praktiliselt võimatu. Praegused võimalused on kas 103 või 105. Mingi netipood neid kohapeal müüs küll, paraku ei meenu enam.
    Selliseid mis SACD-R plaate loevad on aga teisigi. Iseasi kuidas neid jälle Eestist saab... Ja seejuures tuleb kindlasti ka firmware vahetada.
    Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
    Konfutsius

    Comment


      #3
      Vs: SACD mängija

      OSX-Kas tõesti selliseid enam saada pole,millel juba sobiv firmware peal või oskad äkki mingit konkreetset mudelit soovitada millele oleks fw saadaval-ise ei oska seda vahetada ja küsiks veel kes selle vahetamisega tegeleb?

      Comment


        #4
        Vs: SACD mängija

        Vahepeal just mõtlesin siin sellest, ainus tutikas pill mis on kohapeal saada ja DSD plaate teab on Pioneer PD-10/30 kuid talle tuleb .iso lahti võtta DSD fileedeks. Võibolla on veel mõni saada kuid kes seda valikut teab... Kui ma saaks valida, otsiksin Yamaha S-1800/2700 mudeli, põhineb ta Zorani protsessoril ja on korralik multichannel lahendus ehtsa DSD muundamisega. Samas, kuna SACD-R ja DSD esitus arvutist on muutumas juba triviaalseks (vähemalt entusiastide hulgas) siis ega enam eriti ei panustakski ODD seadmele.
        Mina olen ise firmwaret vahetanud kui vaja.
        Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
        Konfutsius

        Comment


          #5
          Vs: SACD mängija

          Kas need mudelid ei mängigi sacd isosid maha või olen ma millegist valesti aru saanud?
          SACDRCompatiblePlayers - sacd-ripper - A list of SACD-R compatible players. - SACD ripping software using a PS3 - Google Project Hosting

          Comment


            #6
            Vs: SACD mängija

            Need mis märgitud et mängivad, eks nad mängivadki. Aga kui sa neid mudeleid lähemalt uurid siis märkad et need pole teps mitte uued ega hetkel tootmises olevad mudelid. SACD-R tugi on nagunii mitteametlik, põhinedes vaid niiöelda "vigasel" seadme ülesehitusel, kus nimelt jäeti välja PIT koopiakaitsme rakendamine (see on geomeetriline koopiakaitse, mis tekitatakse tootmises pressitud plaadile ning mida ei saa (taas)luua plaadikirjutajatega). See "viga" üldse võimaldabki toorikuid lugeda, firmware ongi lihtsalt selle täiendusega et ignoreerib täielikult ka seda et SACD meedium on mingil toorikul - PIT oli ju nagunii juba enne puudu.

            Moodsam ja kavalam on hankida USB sisendiga väline DAC mis töötleb DSD signaali ka kõrgemate parameetritega kui SACD üldse võimaldas: DSD128, DSD256, DSD512. Lisaks on tavaliselt nendel seadmetel ka parem PCM tugi, tundes sagedusi 352 ja 384kHz 32bitisena.
            viimati muutis kasutaja OSX; 25 m 2013, 17:07.
            Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
            Konfutsius

            Comment


              #7
              Vs: SACD mängija

              aga kuidas sellest aru saada
              Samas, kuna SACD-R ja DSD esitus arvutist on muutumas juba triviaalseks (vähemalt entusiastide hulgas) siis ega enam eriti ei panustakski ODD seadmele
              Mul arvuti mängib foobariga maha aint stereos ja Mytek dac maksab $1400 -plaadimängija tuleks odavam

              Moodsam ja kavalam on hankida USB sisendiga väline DAC mis töötleb DSD signaali ka kõrgemate parameetritega kui SACD üldse võimaldas: DSD128, DSD256, DSD512. Lisaks on tavaliselt nendel seadmetel ka parem PCM tugi, tundes sagedusi 352 ja 384kHz 32bitisena.



              Ja mis see võiks maksta?

              Comment


                #8
                Vs: SACD mängija

                DSD downloadid ongi seni reeglina stereos salvestatud. Foobariga peaks saama ka multikanaliheli DSDs välja anda, seda siis läbi HDMI, selleks aga on vaja mingit ressiiverit mis tunneb HDMI kaudu DSD heli, Onkyo TX-NR1007 ja paremad näiteks. SACD reaalne valik kisub ka stereoks minema ja tegelikult on see natuke (momendil) ka kvaliteedi tunnus, sest multikanaliheli on reeglina konverditud PCM helist ringi. Kuna DSD töötlemine on äärmiselt raske nimelt DSD kuju säilitades, siis on ka mikserdamine raske ning seda tehakse siis nii et vahepeal viiakse signaal PCM kujule ning pärast tagasi. Nagu võid taibata, kaob DSD põhiline point ära tegelikult. Stereos on asi lihtsam natuke, seega on võimalik et uued salvestised on ehtsad kvaliteetsed DSD materjalid.

                Kui kasutada Mytekit, siis saab nendega ka multichannel setupi teha, Mytek lisas võimaluse määrata ühe DACi masteriks ja teised slavena külge ühendada (jutt siis kella sync'ist), ühendus arvutisse oleks vastavalt kuni kolme USB pesa kaudu. Mulle on selline tegelane teada kes nii on asja üles ehitanud. Hinnast ma ei räägi selle juures, sest see pole nagunii säästumarketi temaatika.

                Sääraste parameetritega DAC võib maailmas maksta ca 400$ ja ülespoole valmiskujul. Kui oskad/viitsid isetegemise teed minna siis USB moodul võib maksta tootjalt otse ostes 100€ kanti, lisada tuleb siis DAC I2S moodul mis ES Sabre 9018 korral võiks maksta pealt 200€. Juhtmed vahele, toide külge, korpus oma äranägemisel ja heli on kindlasti selline et mitte ükski ODD jutuks ei tule. Plaadimängijatel on juba jitter kümnetes kordades kõrgem, rääkimata piiratud võimalustest formaatide suhtes.

                Jäi silma: http://www.ebay.com/itm/ES9018-XMOS-Asynchronous-32bit-192K-384kUSB-DAC-with-XLR-Balanced-Output-DSD-/331068879445?pt=US_CD_Players_Recorders&hash=item4 d153e3255

                V
                almiskujul pidasin silmas seda siin: http://www.ebay.com/itm/2013-new-ver...item1c322aa5cb
                viimati muutis kasutaja OSX; 25 m 2013, 18:10.
                Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                Konfutsius

                Comment


                  #9
                  Vs: SACD mängija

                  Nii et kui ostan selle Onkyo ära -arvutil HDMI väljund olemas,panen foobari käima ja sacd isod kõvakettalt mängivad 5.1 heli-sain ma õigesti aru?[QUOTE][QUOTE]

                  Comment


                    #10
                    Vs: SACD mängija

                    Nii nad räägivad. Kui õieti konfigureerida. Minul endal pole seda vajadust olnud, sest mul on mõni sinu viidatud nimekirjas olev masin olemas, peale selle kasutan sellist operatsioonisüsteemi kus foobar nii lihtsalt ei kodune. Ma olen ka seisukohal et enamik resiivereid ei võimalda pakkuda niisugust kvaliteeti et see asi vääriks küünlaid.

                    Igaks juhuks täiendan: kui peaksid tõesti sellise klassi Onkyo valima siis tuleb kasutada "Pure Direct" valikut, vastasel juhul konverdib ta DSD ümber PCM peale - et saaks kanaliviiteid ja subwooferit timmida. Muude sisendite korral näitas mõõtmine et ta laseb kõik läbi digitaliseerimise ning sellega kaasneb ka järsk cutt-off kuskil 22kHz peal. Nii et ainus õige mode on "Pure Direct".
                    viimati muutis kasutaja OSX; 25 m 2013, 20:47.
                    Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                    Konfutsius

                    Comment


                      #11
                      Vs: SACD mängija

                      Esmalt postitatud OSX poolt Vaata postitust
                      Vahepeal just mõtlesin siin sellest, ainus tutikas pill mis on kohapeal saada ja DSD plaate teab on Pioneer PD-10/30 kuid talle tuleb .iso lahti võtta DSD fileedeks. Võibolla on veel mõni saada kuid kes seda valikut teab...
                      Kui ma saaks valida, otsiksin Yamaha S-1800/2700 mudeli, põhineb ta Zorani protsessoril ja on korralik multichannel lahendus ehtsa DSD muundamisega.
                      Samas, kuna SACD-R ja DSD esitus arvutist on muutumas juba triviaalseks (vähemalt entusiastide hulgas) siis ega enam eriti ei panustakski ODD seadmele.
                      Mina olen ise firmwaret vahetanud kui vaja.
                      Ebay s üks dvd-s1800 saadaval USA-s aga see tüüp eestisse ei saada aga kas sealt ongi mõtet tellida pinge neil ju 120V.Kas sul muidu neile masinatele upgrade fail olemas ja saad kohe ära teha kui mul õnnestub pill hankida ja mis see upgrade maksma läeb?

                      Comment


                        #12
                        Vs: SACD mängija

                        Nimetatud masinatele on olemas, lisaks veel ca 30 masina omad, kui õieti mäletan. Üks 2700 ringles mõni nädal tagasi saksa ebays...

                        Upgradet raha eest pole kunagi teinud - keegi pole küsinudki enne. Ma usun et kui inimene just haiglaslikult kärsitu pole, saadakse ka ise hakkama .
                        Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                        Konfutsius

                        Comment


                          #13
                          Vs: SACD mängija

                          [QUOTE=OSX;493579]
                          Nimetatud masinatele on olemas,
                          lisaks veel ca 30 masina omad, kui õieti mäletan. Üks 2700 ringles mõni nädal tagasi saksa ebays...
                          Kas oled sellele mudelile teinud ja hakkas sacd-r iso mängima multichannel?Mul üks soome sõber kahtles -et tuleks just downgrade teha,kuna vanematel mudelitel oli sacd-r iso featuur olemas?

                          Comment


                            #14
                            Vs: SACD mängija

                            [QUOTE=pirnissimus;493583]
                            Esmalt postitatud OSX poolt Vaata postitust
                            Mul üks soome sõber kahtles -et tuleks just downgrade teha,kuna vanematel mudelitel oli sacd-r iso featuur olemas?
                            See oli OPPO 103 ja 105-ga nii, et teatud uuema firmwarega pandi sacd-r kinni ja Bluray-ISO ka, ja veel niimoodi, et vana firmwaret enam tagasi ei pidanud saama panna.

                            Comment


                              #15
                              Vs: SACD mängija

                              [QUOTE=moi;493592][QUOTE=pirnissimus;493583]
                              See oli OPPO 103 ja 105-ga nii, et teatud uuema firmwarega pandi sacd-r kinni ja Bluray-ISO ka, ja veel niimoodi, et
                              vana firmwaret enam tagasi ei pidanud saama panna
                              .[/QUOTE
                              Küsimus -kas sa ise oled Yamaha DVD-s2700 sacd-r-i mängima ajanud ,kas sellel upgrade-ga mingeid ohte ei kaasne?

                              Comment

                              Working...
                              X