Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

10W päikesepaneel

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    10W päikesepaneel

    Õhtust, talv saabumas ja autoaku vajab vähe võimekamat paneeli kui praegune 1W-ne. Nimelt siis üsna vähe on sõitmist autoga ja needki mõnekildised linnaotsad, talvel paraku ei jätku jaksu akul niisama sedasi olles, aegajalt laadima vedada tuppa ka ikka väga tüütu, kisu aku välja ja tassi kolmandale korrusele. Niisiis mõtlengi, et peaks miski 10W-se sinna armatuurlauale tootma sokutama. Olen kuulnud küll, et hinnad miski €/W, aga sellise hinnaga leiab vist ainult nii 200W ja võimsamaid ehk jah? Igaljuhul ebay-s tundub soodsaim 10W-ne selline olevat, loodangi tegelikult ehk kusagilt soodsamalt leida, või kas üldse leiabki märkimisväärselt parema hinnaga? Igaljuhul soovitage midagi soodsamat kui oskate soovitada:P.
    otsija

    #2
    Vs: 10W päikesepaneel

    See 10W paneel sind ei aita. Mul on 80W jagu paneele üleval ja praegu tuleb sealt 10-20W/h päevas siis kuskil 1Ah laeb 12V akut ainult päevas.
    Mõistlikum oleks kasutada stardiabi või väikest upsi akut, mida laed toas ja siis kasutad näiteks universaalset läpaka autolaadijat 15V laadimis pinge saavutamiseks.
    Tegelikult pidavat sellised lühikesed otsad külma mootoriga ka auto mootorile halvasti mõjuma.

    Comment


      #3
      Vs: 10W päikesepaneel

      Esmalt postitatud margusten poolt Vaata postitust
      See 10W paneel sind ei aita. Mul on 80W jagu paneele üleval ja praegu tuleb sealt 10-20W/h päevas siis kuskil 1Ah laeb 12V akut ainult päevas.
      Mõistlikum oleks kasutada stardiabi või väikest upsi akut, mida laed toas ja siis kasutad näiteks universaalset läpaka autolaadijat 15V laadimis pinge saavutamiseks.
      Tegelikult pidavat sellised lühikesed otsad külma mootoriga ka auto mootorile halvasti mõjuma.
      Poly või mono?

      Comment


        #4
        Vs: 10W päikesepaneel

        Esmalt postitatud margusten poolt Vaata postitust
        Tegelikult pidavat sellised lühikesed otsad külma mootoriga ka auto mootorile halvasti mõjuma.
        Uuemate autode kohta ei oska öelda, aga varasem kogemus karburaatoriga auto kohta on see, et talvel külmaga lühikeste otsadega ühel hetkel avastad, et karteris on bensiini ja õli segu.

        Comment


          #5
          Vs: 10W päikesepaneel

          Esmalt postitatud Buumu poolt Vaata postitust
          Poly või mono?
          40w monokristall ja rohkem kui 40w poly isetehtud.
          MPPT kontrollerit pole.
          Kui pinget tõsta peale päikesepaneele, võibolla natuke oleks tulemus parem.
          Aga praegu päikest lihtsalt pole.

          Comment


            #6
            Vs: 10W päikesepaneel

            Mul laadimine polekski tegelikult kuigi oluline, kui isetühjenemist ja signa jms 40mA tarbimist tagasi teeks, siis sellest peaks piisama ma ise eeldan. Pilvise ilmagagi saaks sellest paneelist selle 50mA ikka kätte, kui päikest viskaks, siis armatuurlaual eeldaks et ehk 0,4A. Nende lühikeste sõitude aeg lasen mingi aja peale käivitust podiseda kohapeal ja ehk saab siis enamvähem käivitusenergia tagasi akusse. Suuremat paneeli lihtsalt ei oleks kuhugile toppida sinna. Sul 80W paneele, pilves ilmaga peaks 8W ikka tootma ju, seega ütleme et 6 tundi leiab seda valget aega, pea 50 Wh võiks ikka sealt tulla, 12V puhul päris mitu Ah, või siis sul on ise kokku punutud süsteem seal pinge suhtes nii piiripeal, et pilves ilmaga lihtsalt ei laeks. Ebay-s pakutaval on see parima tootlikkusega pinge nõks alla 18V, seega pilves ilmast veits madalam pinge ei tohiks küll nii olematu tootlikusega olla.
            otsija

            Comment


              #7
              Vs: 10W päikesepaneel

              Mul on selline wattmeeter vahel:
              Hobbyking - the world's No1 Online Hobby Store. We stock a huge selection of RC products from Planes right through to Drones and all accessories. Visit Us Today.

              Ja eile oli tõesti 35 Wh sisse tulnud energijat.
              Pilves ilmaga näitab 0,4A ja vahest ka täitsa 0A kui ikka vihmapilved ja sajab.
              Päikesega 4,4A max.
              Autoaku isetühjenemine on ka suht suur.
              Soovitan siiski teha autoga ka suuremaid ringe linnapeal muidu varsti mootor tuksis.
              Ja kui mootor töötab peab pinge olema 14,4V kanti, kui on 13,.. siis gene viga.

              Comment


                #8
                Vs: 10W päikesepaneel

                Esmalt postitatud margusten poolt Vaata postitust
                kui mootor töötab peab pinge olema 14,4V kanti,
                kui on 13,.. siis gene viga.
                Mõned aastad tagasi olin ka hädas et ei laadi.
                Lõpuks tuli välja et üks jäme juhe ei olnud PIISAVALT korpuse küljes kinni.
                Sellest piisas et tuledega sõites oli pinge all ja aku tühi.

                Comment


                  #9
                  Vs: 10W päikesepaneel

                  Ei genekas laeb kenasti, pinge miski üle 14V. Lihtsalt kui vähe liikuda, siis paratamatult saab tühjaks mingi hetk aku. Hetkel sooja ilmaga pole hullu midagi, kevadel panin ühe teise kasutatud aku peale, vana oli peetis, laadisin korralikult täis ja siiamaani on nende töristamistega pidanud kenasti, lihtsalt suht kindel, et külmadega tekiks jama ka uue akuga. See paneel veits kahtlane sul siis ikka, mul see tsirka 1W-ne odav juust toodab otse päikese all 100mA, pilves ilmaga 10-20mA, seega eeldaksingi, et ka see 10W-ne pilves ilmaga 10 protsenti suudab toota. Aga oled mõõtnud niiöelda lühisvoolu sellesama pilves ilmaga, mil su mõõteriist näitab nulli? Vb lihtsalt pinge kukub nii palju, et aku laadimist enam ei toimu, madalamal pingel koormates vb siiski saaks selle 10% sealt kätte.
                  otsija

                  Comment


                    #10
                    Vs: 10W päikesepaneel

                    Leidsin siit soodsad paneelid- http://www.akromex.com/eshop/et/6-paikesepaneelid On keegi siit midagi tellinud? Mono on palju kallim, kui poly. On see mono siis nii palju parem?

                    Comment


                      #11
                      Vs: 10W päikesepaneel

                      Esmalt postitatud maidor poolt Vaata postitust
                      Leidsin siit soodsad paneelid- http://www.akromex.com/eshop/et/6-paikesepaneelid On keegi siit midagi tellinud? Mono on palju kallim, kui poly. On see mono siis nii palju parem?
                      Mono toimib pilvise ilmaga paremini kui poly ja kuuma pidi ka paremini kannatama.

                      Comment


                        #12
                        Vs: 10W päikesepaneel

                        www.solarest.eu pakub 130W päikesepaneeli kelle huvi.

                        Comment

                        Working...
                        X