Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Trafo 9-15 kV 30-120mA

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Trafo 9-15 kV 30-120mA

    Tere, sooviks osta sellise trafo, ainus küsimus, kus selliseid eestis saab? On võimalus tellida USAst, kuid siis see läheb maksma üle 1000EEK. Endal on 7kV 5mA trafo, kuid seda on minu jaoks vähe.... Äkki keegi teab kus saab või keegi tahab maha müüa?

    PS: trafot on vaja Tesla Coili ehitamiseks =)

    #2
    Vs: Trafo 9-15 kV 30-120mA

    Esmalt postitatud garet1 poolt Vaata postitust
    Tere, sooviks osta sellise trafo, ainus küsimus, kus selliseid eestis saab? On võimalus tellida USAst, kuid siis see läheb maksma üle 1000EEK. Endal on 7kV 5mA trafo, kuid seda on minu jaoks vähe.... Äkki keegi teab kus saab või keegi tahab maha müüa?

    PS: trafot on vaja Tesla Coili ehitamiseks =)
    Üle 1000 eegu ??? See on SUPER hea hind kui nii odavalt saab. Arvuta natuke: 15000*0,120=1800, just niipalju VA on selle trafo võimsus ehk siis ligemale 2kVA, meil siin 1kVA (1000VA) toroidid milledega hea keskmist võimu toita, pinged seal 230V prim. ja 2*55V või üle, sekundaaridel... niisugused maksavd siin u. 2000 eegu kanti, Sa räägid meil siin kõrgepingetafost, arvsta, et 15kV juures kehtivad märksa teistsugusemad isoleerimise reeglid kui 230V puhul. Ma kardan, et see "üle 1000eegune" on 1 paugu trafo. Niisuguse trafo mis korralik, 15kV pinget väljastab ja seda 120mA voolutugevusel, hinnaks pakuks ehk min. 5000 eeku...pigem rohkemgi.
    -superradical-

    Comment


      #3
      Vs: Trafo 9-15 kV 30-120mA

      Neoon valgustite trafod on keskmiselt 9-15kV ja umbes 30mA, on ka võimsamaid, kuni 120mA. Väga lahe oleks eestis leida 30mA trafo. Hiljuti leidsin 5mA, aga seda liiast vähe, isegi Jacob's Ladder välja eriti ei tule sellega =(

      Comment


        #4
        Vs: Trafo 9-15 kV 30-120mA

        neoonide toitekad mitte impulsstoitekad pole?
        Fools and fanatics are always certain of themselves, but wiser people are full of doubts

        Comment


          #5
          Vs: Trafo 9-15 kV 30-120mA

          Kas sellisega ei saaks (42V sisse ja 12kV välja)?
          Head susserdamist !

          Comment


            #6
            Vs: Trafo 9-15 kV 30-120mA

            sõltub, palju mA saab. Minu trafol on probleemiks 5mA, mida on liiga vähe. Pealegi see trafo ei paista just kõige vastupidavam olema kõrgele pingele....

            Comment


              #7
              Vs: Trafo 9-15 kV 30-120mA

              Ma pole just katsetanud, aga kui soovi - osta ära. Sellel seadmel on klemmide plaadil sädevahemik 8mm tehtud, mis pinge sealt üle lööb, ei tea.
              Head susserdamist !

              Comment


                #8
                Vs: Trafo 9-15 kV 30-120mA

                Esmalt postitatud urmo poolt Vaata postitust
                Sellel seadmel on klemmide plaadil sädevahemik 8mm tehtud, mis pinge sealt üle lööb, ei tea.
                Õhus kipub ülelöögiks vajatav pinge olema ca. 3kV/mm kohta, seega...
                -superradical-

                Comment


                  #9
                  Vs: Trafo 9-15 kV 30-120mA

                  Esmalt postitatud garet1 poolt Vaata postitust
                  Endal on 7kV 5mA trafo, kuid seda on minu jaoks vähe....
                  PS: trafot on vaja Tesla Coili ehitamiseks =)
                  Kui suurt Tesla Coili siis ehitama hakatakse? Väiksemate jaoks võiks arvata, et saab autode süütepoole tarvitada. Sekundaaris ca 30kV parematel. Paberi olen isetehtud elektronsüüte sädemega põlema saanud.
                  Lampelektroonika sinule ja minule - www.konka.ee | EMSpeaker valjuhääldid. | Trükkplaatide projekteerimine.

                  Comment


                    #10
                    Vs: Trafo 9-15 kV 30-120mA

                    tahaks, võimalikult suurt, kuid minu trafo annab välja kõigest 35W, mida on tõsiselt vähe =(

                    Comment


                      #11
                      Vs: Trafo 9-15 kV 30-120mA

                      Mikrouuni trafo? See nii 2kV aind, aga selle eest on enamik mudeleid nii 700w kanti. Ise kõik vajaliku kokku ajanud peale alumise vask toru ja sädemevahe, aga ei leia aega tegemiseks.
                      Emal oli kolm poega, kaks olid normaalsed ja kolmas oli elektroonik.

                      Comment


                        #12
                        Vs: Trafo 9-15 kV 30-120mA

                        ma olen kaalunud mikrolaineahju trafot, kuid tal on üks konks, neid on vaja mitu. Neid on siis vaja mingi 2-4 tüki omavahel ühendada, see aga tähendab, et nad võivad hakkata õhus läbilööke tegema, ehk on vaja trafo õli sisse need panne, see on aga kallis =( või siis riskida =)

                        Comment

                        Working...
                        X