Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

GPSi chip-antenn

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    GPSi chip-antenn

    Kas sääraseid antenne siinmail ka keegi pakub? Sellega tahaks samast Sparkfunist lollist peast ostetud praagiks osutunud GPSi parandada. Sparkfunist enam osta ei julge - kes teab mis kvaliteediga satub olema. Ja kui kasutanud oled, garantiid ei saa...
    - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
    - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

    #2
    Vs: GPSi chip-antenn

    Digi-Key edasimüüjad, tootekood 1575AT43A40.
    If you think education is expensive, try ignorance.

    Comment


      #3
      Vs: GPSi chip-antenn

      sparkfun on ok olnud kõik 3 kogemust. Miks arvad et asi vigane, ma arvan pigem et selline väike junn ei suudagi siin ääremail midagi vastu võtta. Enamus odavaid GPS mooduleidgi on pimedad.
      Modelleerimises ja tootmises kehtivad:
      1. Avariikindel vooluring lühistab kõik teised.
      2. Transistor, millel on kiiresti toimiv kaitse, säästab kaitset, sulades kõigepealt ise.

      Comment


        #4
        Vs: GPSi chip-antenn

        Sparkfun ise mainis, et kui vastuvõtjal on musta värvi antenn, võib olla probleeme, mida lahendab valge antenn. Tooteviga? Masin saadab pidevalt daatat aga "lock'i" ei saagi. Üle 1h ei viitsinud katsetada. "Odav" EM-406 (Tevalost ostetud) sai paari minutiga hakkama.
        Nagu on natuke jama või kuidas...
        Oleks ma täiesti kindel et kivi ise on korras, sülitaks neile ja ostaks kuskilt uue antenni. Aga ei saa päris kindel olla ju.
        Ilmselt siiski muud üle ei jää sest transa on lolli ostja kulul ja see teeb vahetuse mõttetuks.
        Sparkfun'i veebilehel on muide ka teiste ostjate samalaadsete probleemide kommentaarid. Kahjuks neid siis polnud kui mina ostsin.
        Igatahes...ettevaatust tolle GPSiga, ei tööta mitte 1 nax.
        - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
        - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

        Comment


          #5
          Vs: GPSi chip-antenn

          murphy on vist asja ära tabanud.

          Originaalantenni ( http://www.johansontechnology.com/im...40_2006-09.pdf ) tundlikkus: -1.5dBi
          Veidi suurema klotsi ( http://www.gpsinformation.org/joe/ga26ant.pdf ) tundlikkus: +5 dBi.

          Eesti on üsna leviala piiri peal ja sellest vahest võib täitsa piisata levi kadumiseks. Lätis tõenäoliselt toimiks.

          Disainiviga ja kardetavasti pole eriti midagi teha.

          P.S. Teise antenni kirjelduses oli juttu 70x70mm maavarje kasutamisest. Äkki aitab?
          If you think education is expensive, try ignorance.

          Comment


            #6
            Vs: GPSi chip-antenn

            Tänks, ilmselt asi nii ongi. Ei taibanud kohe hakata tundlikkusi võrdlema.
            Sparkfun igatahes tegi meeldiva üllatuse lubades omal kulul mulle uue mooduli koos parema antenniga saata. Eks me näe...
            See EM406 kasutab nimelt toda suuremat patch-antennat. Ground plane moodustub GPSi korpusest. Töötab kenasti aga liiga suur oli. Ilmselt peab siiski sellega läbi ajama. Pärapõrgu, mis sa teed ära....
            Seda Iriidiumi (või mis ta nimi oligi) süsteemi vist kätte ei saa?
            - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
            - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

            Comment


              #7
              Vs: GPSi chip-antenn

              mul on ka üks gps moodul, suurem antenn aga ka ei saa, proovi 24h, mul sai katsetades vahel isegi 48h pärast, EasyGPS tarkvara abiks kui ise jõllitada ei viitsi.
              Modelleerimises ja tootmises kehtivad:
              1. Avariikindel vooluring lühistab kõik teised.
              2. Transistor, millel on kiiresti toimiv kaitse, säästab kaitset, sulades kõigepealt ise.

              Comment


                #8
                Vs: GPSi chip-antenn

                Kui kellelgi soovi, siis mul oleks äraandmiseks üks pekkis välise antenniga poolakate GPS kell.
                Kolakoguja

                Comment


                  #9
                  Vs: GPSi chip-antenn

                  Eee...jah. See GPS on mu maailmakuulsa gammaspektromeetri peal. Aku saab tühjaks juba peale 8-ndat tundi... ei saa nii kaua oodata. Eks näis, mida SädemeLõbu uus GPS võimaldab. Seniks pruugin todasama EM406-e. Muidu kena aga natc paksuvõitu ja voolutarve võiks vähesem olla aga fiksi saab raudselt. Julgeks isegi soovitada, vist isegi mudelkopterite autopilootides sees (või siis väga sarnane, patch antennaga). Kopterisse tahaks teda ka kunagi toppida, siis peaks kah rutem kui 48h fiksi saama.
                  Annan teada kui uue mooduli kätte saan ja testid tehtud.
                  Tänud soovituste eest!
                  /Felch
                  - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                  - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                  Comment


                    #10
                    Vs: GPSi chip-antenn

                    No nii, Sparkfun saatiski omal kulul uue mooduli, sedapuhku valge antenniga. Ja ime küll aga töötab suurepäraselt!
                    - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                    - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                    Comment

                    Working...
                    X