Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Digitaalsed potekad (nupud)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Digitaalsed potekad (nupud)

    Otsin viisi kuidas asendada võimendil olevad mehaanilised potentsiomeetrid digitaalsete vastu. Hetkel olen ehituslikult hakanud kokku panema järgmist skeemi: nupp -> AVR -> nn "potekas".
    Probleem on nuppudes, mida võimendile külge kruvida. Esikülge lõhkuda ei taha, seega peaksid alles jääma keeratavad nupud.
    Silma jäi selline andur. Kui ma nüüd õieti aru sain, genereerib see ühtepidi kruttides kahe jala vahele impulsid ja teistpidi keerates sarnased impulsid teise jala vahele. Seega AVR peaks suutma kindlaks teha, kumbale poole nuppu keerati ja kui palju ning edastama vajaliku info juba reaalsele "potekale".
    Või sain ma millesti valesti aru

    Teine küsimus:
    Võimendi originaalsed nupud on 8mm võlliga, kuid enamik müügil olevatest "keeratavatest vidinatest" on 6mm võlliga. Millise otsingusõnaga saaks kätte nimekirja vahetükkidest, et teha üleminekut 6mm->8mm võllile.

    EDIT: paar pisikest täpsustust
    viimati muutis kasutaja Andy00; 07 m 2006, 08:13.
    Nagu vahelduvvool - on ja ei ole

    #2
    Vs: Digitaalsed potekad (nupud)

    Selle nupuga Avr kommunikeerida oskab, niipalju võin öelda.
    Kuid arsaamatuks jääb asjareaalne point. Kas sa lisad võimendile ka puldiga juhtimise süsteemi, et seal see AVR ja digipote vahel on?. Kui midagi muud ei lisa. siis ei näe mõtet projektil.

    Comment


      #3
      Vs: Digitaalsed potekad (nupud)

      Esmalt postitatud bloody-orc poolt
      Selle nupuga Avr kommunikeerida oskab, niipalju võin öelda.
      Kuid arsaamatuks jääb asjareaalne point. Kas sa lisad võimendile ka puldiga juhtimise süsteemi, et seal see AVR ja digipote vahel on?. Kui midagi muud ei lisa. siis ei näe mõtet projektil.
      Esialgu ei ole plaanis AVR koodi puldist tuleva IR lugemist sisse kirjutada. Lisaboonusena tekib mul võimalus see lihtsa vaevaga juurde panna, sellepärast ka AVR

      Leidsin, et kõige lihtsam on välja vahetada võimendil kõik kahtlased osad (sisendite valikublokk ja eelvõim). Kogu töö peaks suutma ära teha TDA7313, mis kahjuks oskab käske vastu võtta I2C siiniga.
      Seetõttu tekibki ülesehitus "nupp"->AVR->audioprose. Kuna AVR-iga on väga lihtne I2C siinile kirjutada: "ütle, et paneks volüümi juurde/ võtaks maha", siis ongi probleem ainult nupukeses, mis keeramisinfot temale edastab. Kui sellisele kaadervärgile pulti külge aretada, on vaja ainult IR dioodi ja proge täiesndust.



      PS: Ärgem laskugem teemadesse, kas Radiotehnika Y-7101 võimendi nii põhjalik ümberehitus on mõtekas või mitte. Elektroonikut lükkab edasi huvi, mitte mõtekus Tegemist on enda isikliku hobiprojektiga, mistõttu sooviks enne lõplikku ehitamist ja juppide ostmist võimalikult palju infot koguda.
      Nagu vahelduvvool - on ja ei ole

      Comment


        #4
        Vs: Digitaalsed potekad (nupud)

        nagu aru saan, siis on poteka külge ühendatud AVR, mis I2C'ga räägib selle võimendiga vmt... sellega seoses tekkis mõte. sa võiksid ühendada olemasoleva originaalpoteka AVR'i ADC inputti ja sellega teostada mõõtmist. pote panna pingejagurina tööle ja adc'st saad üpriski täpsed väärtused.

        Comment


          #5
          Vs: Digitaalsed potekad (nupud)

          Esmalt postitatud bloody-orc poolt
          sellega seoses tekkis mõte. sa võiksid ühendada olemasoleva originaalpoteka AVR'i ADC inputti ja sellega teostada mõõtmist. pote panna pingejagurina tööle ja adc'st saad üpriski täpsed väärtused.
          Idee on muidu huvitav.
          Mõtlesin kasutada ATtiny2313 (kuna olen varemalt kokku puutunud AT90S1200 ja AT90S2313-ga) kuid sellel on ainul üks ADC. Kui eelvõimendi välja visata, on vaja ka tämbri reguleerimist ning ka vasak-parem nivoo muutmist (ausõna ei tule hetkel meelde, kuidas seda ühe sõnaga saab nimetada)
          Need omadused on TDA2313-s ka realiseeritud

          Ehk siis "nupukeste" datasheeti uurides jäi kergelt arusaamatuks, kas nendel saabki nii lihtsalt kindlaks teha mispidi nuppu kruviti
          Nagu vahelduvvool - on ja ei ole

          Comment


            #6
            Vs: Digitaalsed potekad (nupud)

            tiny 2313'l polegi ADC'd minu teada. tal on alanoog komparaator, mida siin kasutada ei anna. aga kui tahad nuppe odavalt saada, ja kindlapeale töötavaid, siis võid proovida ka ise teha. võtad kuuliga hiire seest optilise katkesti ja anduri ja IR dioodi (neid seal 2 tk) ja ehitad sellest. nupuks on siis see ratas ja AVR'i ühendad anduri kõlge. sellega saab mõõta vägagi täpselt ja mõlemat pidi (suunda). natuke pusimist on aga kõvasti odavam ja omalgi tegemisrõõmu rohkem .

            Comment


              #7
              Vs: Digitaalsed potekad (nupud)

              need enkoodrid töötavad väga hästi. tegelikult peab vaid helitugevusele selle panema, tämbri vöib +/- klahvidega lahendada. öigemini, enkoodriga ongi seda raske teha, sest tema käigul ei ole löppu ega algust - kaob fyysiline&visuaalne tunnetus, et nyyd bass pöhjas vms.
              enkoodri väljund on kaks signaali A ja B, yhele poole keerates on signaal
              A,A+B, B , ( mitte kumbki),A, jne
              teisele poole :
              B,A+B,A, ( mitte kumbki),B, jne
              lisaks on neid sujuva ja hambulise käiguga, olen kasutanud vaid viimaseid, sest fikseeruvad alati kindlas olekus ( mitte kumbki signaal ).

              Comment


                #8
                Vs: Digitaalsed potekad (nupud)

                Esmalt postitatud bloody-orc poolt
                tiny 2313'l polegi ADC'd minu teada. tal on alanoog komparaator, mida siin kasutada ei anna.
                Luban, et loen teinekord paremini nii foorumi poste kui ka Atmeli datasheete (tinu2313-l pole tõesti ADC-d ehk Analog Digital Converter'it). Aga prose valik ei olegi mul veel lõplikult otsustatud.

                Esmalt postitatud raivo poolt
                need enkoodrid töötavad väga hästi. tegelikult peab vaid helitugevusele selle panema, tämbri vöib +/- klahvidega lahendada. öigemini, enkoodriga ongi seda raske teha, sest tema käigul ei ole löppu ega algust - kaob fyysiline&visuaalne tunnetus, et nyyd bass pöhjas vms.
                Selle probleemi mõtlesin lahendada visuaalsete indikaatoritega. Hetkel pole ma veel otsustanud, kas kuvada ühte LED-idest riba, mille juures vastavalt operatsioonile mõni täht põlema läheb (Bass, tone, volume, fader..) või mõnd LCD-d, millel samad operatsioonid peaksid olema pareminigi nähtavad. Ise arvan, et lihtsalt LED ribaga tekib probleeme, kuna TDA2313 juures saab volüümi muuta kuni 56 astme kaupa (olenevalt 1.25dB ja 10dB andmete seadest ja eeldusel, et suutsin õieti arvutada), mida ühele LED-i rea peale on kehva paigutada, nii et tulemuseks ka silmale ning kõrvale sobiv info tekiks. Samas bass ja kõrged opereerivad ainult 16 astmeliselt. Fader control on palju kummalisem, mille kõiki astmeid ma hetkel kokku ei suutnudki arvutada

                Arvan, et võtan ühe dekoodri poest kaasa ja kukun teda mõne väikese AVR-i peal testima. Kooliraha peab vahest ka maksma
                Nagu vahelduvvool - on ja ei ole

                Comment

                Working...
                X