Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Lülitus.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Lülitus.

    Tere!

    Oleks vaja anda PIC16F876a kontrollerile katkestus. Selleks kasutan kallutusandurit G7334. Probleem on selles, et see andur annab häire korral väga väikese pinge muutuse(0V-st kuni 0,01V-ni) ja pic ei suuda seda kuidagi registreerida. Proovisin ka läbi BC546a transistori, kuid sellest polnud kasu.
    Oskab keegi mõnd mõistlikku lahendust soovitada või koguni mõnda vastavat juppi.

    #2
    operatsioonivõimendi? ma ei tea kui täpselt pic oskab mõõta, seega pakuks esialgu u 300 kordset võimendust.

    Comment


      #3
      Katsetasin vahepeal ja selgus, et pic saab alates 3V suurusest pingest aru. Sain ka op.võimu LM2904. Kuidas ma peaksin selle ühendama, et 0,01voldine pinge teha vähemalt 3 voldiseks?

      Comment


        #4
        Esimese asjana kargas mulle pähe hoopis komparaator.

        Comment


          #5
          Jah, komparaator peaks olema op.võimu üks variantidest, kuid ma ei saa täpselt aru, kuidas saaksin seda enda jaoks rakendada. Kui palju ma pean kuhugi pinget andma, et vastav tulemus lõpuks saada?

          Comment


            #6
            Originally posted by huviline12@Apr 25 2006, 02:39
            Tere!

            Oleks vaja anda PIC16F876a kontrollerile katkestus. Selleks kasutan kallutusandurit G7334. Probleem on selles, et see andur annab häire korral väga väikese pinge muutuse(0V-st kuni 0,01V-ni) ja pic ei suuda seda kuidagi registreerida.
            Oled kindel, et andur sinu pakutud viisil kindlasti töötab?
            Mina uuriksin anduri sisu. Selline pinge muutus on vist tiba väike. Äkki lülitatakse väljund hoopis miinusesse.
            Lase prooviks väljundile läbi suurema takisti (nt. 10k) + pinge peale ja mõõda pinget väljundil häire seisundis.
            Ei ole ise kunagi taolise anduriga kokku puutunud.

            Comment


              #7
              Kindlasti on muutus suurem. Äkki on lahtise kollektoriga väljund ? Anna 10k takiga väljundile 5V peale ja vaata.

              Comment


                #8
                Tegin nii nagu soovitasite ja nüüd sain selle 0,01V häire asemel koguni 0,04V.
                Kas oleks mõistlik takistust vähendada ja panna näiteks 5.6K?

                Comment


                  #9
                  Otsi datasheet ja pane kuhugi üles, uurime kollektiivselt

                  Comment


                    #10
                    See andur kuulub Gemini tsiklialarmide lisaandurite hulka. Netis selle kohta infot pole, vist firmasaladus.
                    Geminist sain kogu tsiklialarmi kohta väikese raamatu, kuid seal on kirjas ainult juhtmete tähendused(pluss,miinus ja häire).
                    Ühesõnaga, jätan selle vist hetkel kõrvale ja uurin teisi kallutusandureid.
                    Oskab keegi mõnda korraliku signaalitugevusega andurit soovitada? Tahaks kasutada seda just tsikli jaoks.

                    Comment


                      #11
                      Originally posted by huviline12@May 3 2006, 13:41

                      Oskab keegi mõnda korraliku signaalitugevusega andurit soovitada?
                      kaldenurga andurid
                      pole kindel, et need sellisesse rakendusse sobivad...

                      Comment


                        #12
                        Võimalik, et see asi on arvestatud mingi tule põlemapanemiseks vms. Tuli vajab muidugi suuremat voolu, kui läheb läbi 10kOhm takistist 5V juures.
                        If you think education is expensive, try ignorance.

                        Comment


                          #13
                          Tänud vastamise eest!
                          Sain teise anduri ja nüüd kõik töötab.

                          Comment

                          Working...
                          X