Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Soovitage tinutuskolbi

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Soovitage tinutuskolbi

    Pikka aega oli mul vene kolb. Nüüd kingiti sünnipäevaks mingi "säästuka" kolb, mis algul võttis tina ilusti külge aga nüüd tina lausa põgeneb. Kui vene kolb enam tina külge ei võtnud siis lasin teise liivapaberiga üle ja oli asi nagu uus aga "säästuka" kolviga on nii, et tee mis tahad ei kuidagi ei taha kohe tina tõmbama hakata.
    Närv juba nii püsti, et enam jamada ei viitsi ja ostan uue. Aga milline hea oleks? Ma arvan et võiks umbes 40W olla ja otsikuid võiks saada vahetada ning otsikud ei tohiks väga kallid olla?

    Aitähh
    Beers of Estonia

    #2
    ise pole proovinud (veel) aga tundub põnev selline asi: kolb, äkki kellelgi on kogemusi jagada?
    Head susserdamist !

    Comment


      #3
      tundub hea, a kas sellel otsikud vahetatavad?
      Beers of Estonia

      Comment


        #4
        Mis vene kolvist sai?

        Kui rohkem tööd käes on, võta Welleri WHS-40 vms. odavama otsa jootejaam. Kestab aastaid (ka otsikud, sest neil on spets materjal peal, mida ei pea ega tohigi viilida). Tavaline kolb on sellega võrreldes nokk kinni, saba lahti lahendus - väiksemate asjade tinutamisel liiga tuline, suuremate jaoks jääb võimu väheks.
        If you think education is expensive, try ignorance.

        Comment


          #5
          Sõltub sellest, kui tihti kasutad. Aga "säästuka" kolvid on tõesti inimeste närvi ajamiseks välja mõeldud, neid ei tasu tõsiselt võtta ja tuleb kaarega mööda käia.
          Wellerit soovitaksin ja see, et otsik 60-70 krooni maksab (loomulikult on uuel kolvil otsik juba olemas ja õigel kasutamisel võib kesta aastaid) siis pole see suur väljaminek. Peamine mitte viilida, liivapaberiga puhastada ega painutada ja ots hoida alati tinatatud...siis kestab.
          Näiteks selline: http://www.tevalo.ee/cgi-bin/web_store.cgi...-490-13&lng=est
          Ise kasutan veidi "lahjemat" SP-27 varianti, juba teist otsikut ja olen igati rahul. Kuna pole just "padutinutaja" siis pean jootejaama liigseks luksuseks...õigemini odavaid ei usalda ja kallimaid pean enda puhul mõttetuiks.

          Comment


            #6
            Originally posted by andreie+Oct 10 2005, 13:55--></div><table border='0' align='center' width='95%' cellpadding='3' cellspacing='1'><tr><td>QUOTE (andreie &#064; Oct 10 2005, 13:55)</td></tr><tr><td id='QUOTE'>Mis vene kolvist sai?[/b]

            Vene kolvile tekkis lõpuks mingi auk otsa sisse. Ühesõnaga läkks ära peesse.

            <!--QuoteBegin-sebastian
            @Oct 10 2005, 14:34
            ... ja ots hoida alati tinatatud...[/quote]
            Kuda seda teha. Ma olen üritanud ka aga samal ajal kui detaile plaadile askeldad, juhtme otsa puhastad vms. siis see tina vist seal otsas kuumeneb üle ja muutub kollaseks.
            Ja kas kaseklots tinaaluseks sobib? Või läheb tina tahmaseks ja siis ei võta enam külge?
            Beers of Estonia

            Comment


              #7
              http://www.oomipood.ee/index.php?t=k_ki&i=VTS25N
              sama kolb mul juba üle 2-e aasta ustavalt vastu pidanudö.
              alguses sain tehasepraaki aga Tevalos sai muetult asi ümber vahetatud
              ots peab siiani vastu

              Comment


                #8
                Kuda seda teha. Ma olen üritanud ka aga samal ajal kui detaile plaadile askeldad, juhtme otsa puhastad vms. siis see tina vist seal otsas kuumeneb üle ja muutub kollaseks.
                Kolb läheb liiga tuliseks. Welleri otsikutel on "tera" mingist erisulamist. Püsib see tinatatuna üsna kaua. Mida pisem otsik, seda nõrgem peab kolb olema. Pakun, et 25W oleks normaalne tavalise elektroonika jootmiseks. Pealegi SPI-seeria omad hoiavad automaatselt temperatuuri, ei lase üle kuumeneda.
                Otsiku puhastamiseks spets. poorsest materjalist kuumakindel asjandus..shvamm või midagi sarnast. Kasutad mingit jootepastat (või kampolit), siis jääb tina alati otsikule kinni.
                "Paljas" tina muidugi ei jää, sest tuline otsik jõuab üsna kiirelt oksüdeeruda.

                Vene kolbide otsikud kulusid ja oksüdeerusid...puhatast vasest otsik on suht lühikese elueaga.

                Comment


                  #9
                  Originally posted by littleant@Oct 10 2005, 12:46
                  Kuda seda teha. Ma olen üritanud ka aga samal ajal kui detaile plaadile askeldad, juhtme otsa puhastad vms. siis see tina vist seal otsas kuumeneb üle ja muutub kollaseks.
                  Ja kas kaseklots tinaaluseks sobib? Või läheb tina tahmaseks ja siis ei võta enam külge?
                  Ülekuumenemise vältimiseks tasub osta vähemalt temperatuurikontrolliga kolb, nagu sebastian soovitas. Shvamm abiks, Tevalo müüb ka spetsshvammi.

                  Kaseklotsiga ei tohiks mingit häda olla, aga praktikas on nii, et ega see ülejäänud tina ei olegi niiväga huvitav, sest võrreldes juppide hinnaga ei maksa tina midagi isegi siis, kui ostad seda kõige väiksemate rullide kaupa.
                  If you think education is expensive, try ignorance.

                  Comment


                    #10
                    Hoiduge HQ solder toodetest. Olen sinna ämbrisse 2 korda astunud. Ühe korra kolviga, mis pidas pool aastat vastu ja teine kord jootejaamaga, mis 6 töötunni järel parematele jahimaadele läks (rääkimata pisiasjadest nagu ebaergonoomilisus, jäik juhe, pikk soojenemisaeg ja kohati tina tõrjuv otsik).

                    Comment


                      #11
                      Originally posted by andreie@Oct 10 2005, 18:41
                      Kaseklotsiga ei tohiks mingit häda olla, aga praktikas on nii, et ega see ülejäänud tina ei olegi niiväga huvitav, sest võrreldes juppide hinnaga ei maksa tina midagi isegi siis, kui ostad seda kõige väiksemate rullide kaupa.
                      Mul papsil seda veneaja tina (5-6mm traat) veel lademetes alles, seega ei näe mõtet tina ostmisel.
                      Beers of Estonia

                      Comment

                      Working...
                      X