Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

termopasta

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    termopasta

    Kust leida sellist termopastat, mille max töötemperatuur on ca 400º? Peaks olema paigaldatuna mittevoolav. Sobiks ka mingi muu soojustjuhtiv (ja hanguv) aine. Või niinimetatud vedel metall? Aine ülesandeks oleks toas kamina vertikaalselt teras-suitsutorult soojuse juhtimine tema vastu surutud vasest veetorule.

    #2
    Vedel metall ei kõlba kuskile soojusjuhtivuselt.
    Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

    Comment


      #3
      :huh: Küsimus?:Milleks nii kõrge töörežiim?Pooljuhid ja lambid ei ela nendes tingimustes väga kaua... :blink:
      Kõik meeldiv tuleb lambist...

      Comment


        #4
        ...kui on tegemist 140 plusskraadi juures - siis saan veel kuidagi aru <_<
        Huvitav oleks teada ennem asja olemusest&#33;
        Kõik meeldiv tuleb lambist...

        Comment


          #5
          Esimeses postituses ju vajadus seletatud...

          Aga... elektroonikas ehk tõesti selliseid ei kasutata... Tavaliselt käib suits vastu veetoru, teiste soojusvahetitega ole kukkupuuteid olnud... Olen kusagil ehitusteemalist foorumit näinud, seal teadjamad sellel alal...
          Elektroonika töötab suitsu baasil.
          Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
          Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

          Comment


            #6
            Lihtne lahendus on osta planki (ühe soonega) vasktraati 1.5mm2 nt. ja siduda sellega toru korstna külge. Ühe korraga nii kinnitus kui soojusjuht. Teine lahendus on teha laiast vaskplekiribast klamber. Mingit pastat sellisele temperatuurile ei ole, vähemalt kodustes tingimustes sobilikku mitte.

            Comment


              #7
              Võibolla alumiiniumist foolium oleks lahendus?
              Ehituspoodides peaks saada olema nati kobedamat fooliumit, kui see mida perenaised kasutavad.
              Torud on eeldatavasti ümarad ja nende kokkupuutepind üsna väike, seepärast poleks ka termopastast suurt abi.
              Vasktraati kuluks kole palju, muidu on sellest vähe abi. Alumiinium aga hea soojusjuht (tõsi, veidi viletsam kui vask) ja kui toru temperatuur üle 600 kraadi ei tõuse, siis peaks toimima.
              Alguses võiks fooliumiga u.30cm torusid sisse mähkida, traadiga kinnitada ja vaadata, kuidas kestab. Hiljem lihtne eemaldada, kui ei miski sobi.

              Comment


                #8
                veetoru külge suitsutoru poolsele küljele õnnestus joota vasklatt ristlõikega 2x10mm, ning selle ja suitsutoru vahele ma seda pastat panna mõtlesingi. suitsutoru aga ei saanud nii kuumaks ajada, et tina oleks ka selle külge kinni hakanud. muidugi toimub seal ka praegu mingi soojaülekanne lihtsalt väga väikese efektiivse pinnaga. lähen uurin Stokkerist, ehk neil on ideid, mida mulle müüa

                Comment

                Working...
                X