Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

väiksem kett

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    väiksem kett

    Tervist. otsin ketti ja hammasrattaid sellele (e siis kopleti). hammasrattad peavad olema sama suured ja samade hammastega sest on vaja saada 1:1 suhe. hammasrataste diameeter 40-50mm. keti pikkus ~70cm (kogupikkus). kette vaja 2-4 hammasrattaid 8-10.

    Oskab keegi öelda, kust leida selliseid võiks? Kett ei pea olema metallist kuigi on soovitatav, sest liiguvad suuremad jõud (robotile rataste ühendamiseks lähevad)


    #2
    ketti ei tea, aga hammasratad kellassepa abiga?!
    LEGO jääb vist mängust välla...
    Erilahendused.
    PS või mail.

    Comment


      #3
      lego isegi sobiks tegelikult aga sellega on see mure, et ma ei tea ühtegi poodi, kus müüakse juppe eraldi. muidu ostaks küll neid kette kuna hammakad on olemas (väga palju). aga kellasseppa hammakad on liiga pisikesed. mõtlesin rohkem nagu selliseid, mis on ratastel keti pingutamiseks (käikudega versioonidel). Neid ag peab kusagit rattapoest tellima ja ilgema hinnaga (~100.- tk)

      Comment


        #4
        tee kummiga või rihmaga?! või l2heb seadistus paigast?
        Pluss on massis ja kõik on sassis

        Comment


          #5
          100,- ei ole kahjuks hammakale ilge hind. Sellest järeldub:

          a) mine Kullo mudelipoodi
          b) tee rihmaga
          c) viili hammakad ise tekstoliidist. Kusjuures ma ei tee nalja - joonistad hammaka CADis valmis, prindid kleeppaberile, kleebid tekstoliidile ja kukud viilima.

          Comment


            #6
            Viil maksab 100,-....

            Võimalik, et rattaparandusest leiad paranduse jääke.
            If you think education is expensive, try ignorance.

            Comment


              #7
              peaksid otsima 2-4 yhesugust vana koopiamasinat.

              Comment


                #8
                rihmaga on natuke jama selle pärast, et rihm libiseb. kuna mul tuleb offroad robotike, siis ei saa eriti kasutada rihmasid. Muidugi kui keegi minu väitele vastu ei vaidle ja mingi hea näite toob. see rihm\kett\hammakad lähevad viimasele kohale(e peale reduktorit) nii et seal on see jõud maksimaalne ja seda kusagile mujale panna ka ei saa, sest reduktor on kinnine. Eks millalgi tuleb jah kullost läbi astuda ja siis sealt vaadata. aga seda siis alles sügisel, sest ennem pole sinna asja.


                EDIT:

                c) viili hammakad ise tekstoliidist. Kusjuures ma ei tee nalja - joonistad hammaka CADis valmis, prindid kleeppaberile, kleebid tekstoliidile ja kukud viilima.
                millist tekstoliiti kasutada ja kust seda saada?

                Comment


                  #9
                  Võta mootorsae kett, saab vahva offroad.
                  Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

                  Comment


                    #10
                    kett ei lähe "roomikuteks" siisgi. muidu paneks küll :P

                    see kett läheb tegema 6 wheel draivi e siis yhendab 3 ratast yhel pool.

                    Comment


                      #11
                      No offence aga vanasõna ütleb et üks loll jõuab rohkem küsida kui kümme tarka vastata.

                      Järgnevad küsimused on vastamiseks aga vastust on ainult sulle tarvis.
                      Miks sa ei lähe kullosse ja ei tutvu saadaolevate juppidega ? Miks sa ei tee ELFA kataloogi lahti ja ei vaata mida seal müüakse ? Miks sa ei tee enda hammakatest jooniseid ja miks sa ei tutvu erinevate tekstoliitide omadustega ? Miks sa internetti ei kasuta ? Miks sa endale raamatupoest robotiraamatut ei osta ?
                      Keegi ei viitsi sulle robotexi robotit ehitada ja siit foorumist sa niipalju knowhowd ei saa.

                      Comment


                        #12

                        Miks sa ei lähe kullosse ja ei tutvu saadaolevate juppidega ?
                        pole olnud linnas ja puudunud on aeg. neti kaudu vaatasin, et sealt anaks tellida kyll, nii, et kui mujalt ei saa, siis sealt saab 100%


                        Miks sa ei tee ELFA kataloogi lahti ja ei vaata mida seal müüakse ?
                        vaatasin, ja seal on ainult rihmarattad ja 500.- ratta eest + 400.- rihma eest mul välja käia ei ole


                        Miks sa ei tee enda hammakatest jooniseid ja miks sa ei tutvu erinevate tekstoliitide omadustega ?
                        hammakate joonised on mul laua peal olemas ja tekstoliidi kohta ei leidnud ma googelist mingit infot.


                        Miks sa internetti ei kasuta ?
                        Ma kasutan


                        Miks sa endale raamatupoest robotiraamatut ei osta ?
                        Mul on. 2 tükki ka veel. aga need on väiksemate ja algajamate robotite kohta

                        Comment

                        Working...
                        X