Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

smd kividele pesasid

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    smd kividele pesasid

    kas leidub kusagil ka ebatavalistele SMD RF kividele pesasid? natsa kallid, et kolbiga kallale minna, kuigi jah saaksin jootmisega hakkama, aga ikkagi on selline noh kindlam tunne alati kui pesadega selliseid asju teen...

    kivid: kivi 1
    kivi 2


    #2
    SMD detaile kasutatakse väga harva pesades...

    Olen ise paari SMD detaili plaadi pealt täiesti ebakorrektsete võtetega maha võtnud, juppidest endast oli tol hetkel ükstaspuha, aga hiljem kontrollides selgus, et olid töökorras.

    Teed puhtad pinnad (et kindla peale välja minna), joodad sekundikaupa. Sekund on päris pikk aeg jootmiseks.

    Küsi elektroonikapoodidest üleminekuid DIP-korpuseks, või tee väikesest trükkplaadist ja peotäiest pin-idest ise.
    If you think education is expensive, try ignorance.

    Comment


      #3
      olen näinud selliseid plaate, mis teevad smd kivid SIL'ideks. sellsied "padid" olid seal ja need olid siis yhendatud plaadi kylge. Eestis pole selliseid myygil? need olid minuteada nimega surfboard

      Comment


        #4
        näiteks koodid Tevalo'st
        48-113-29
        48-113-45 jne

        terv

        Comment


          #5
          eiei need ei lähe, sest minu kivi padide vahe on 2,7mm aga sellel jullerdisel oli 1,27 (selline on minu ühe padi laius umbes)

          Comment


            #6
            Ret tehnikus(westbalt oü, asub vist punane tn 5, kui ei eksi) on ka neid SMD -> DIL socketeid ja maketeerimisplaadi tükke, kuhu SMD kerge vaevaga külge joodad ja sealt oma ühendused tõmbad.
            Ise olen peenikesel vasktraadil otsa ära puhastanud, ära tinatanud ja vajadusel ka SMD komponendi otsale veidi tina lisanud ja väga vähe nõuab kuumutamist, et see traat kivile külge jääks. Ettevaatlikult ja rahulikult jootsin traadid külge ja pärast panin kivi ja ühendused kahe teibi riba vahele, et ühendused ei murduks.

            Comment


              #7
              jooda rahulikult, kasuta antistaatilist käepaela ja ei juhtu midagi.

              Comment

              Working...
              X