Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

kõlarikaabel

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    kõlarikaabel

    kodusesse hi-fisse oleks vaja uut kaablit.

    liigselt ei tahaks raha kulutada, aga s... ka ei ostaks.

    mis on hea?

    #2
    osta nii kallist, kui rahakott kannatab
    KES SOOVIB, SEE PROOVIB

    t-linespeakers.org

    Comment


      #3
      Täpselt! Ei ole mõtet panna raha sellise kabla peale mille meeter maksab 100 või rohkem raha. Mingi 10 raha meeter tavaline läbipaistev kabla sobib väga hästi minu arust.
      Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
      indrek@sac.ee, +3725174765

      Comment


        #4
        Täpselt! Ei ole mõtet panna raha sellise kabla peale mille meeter maksab 100 või rohkem raha. Mingi 10 raha meeter tavaline läbipaistev kabla sobib väga hästi minu arust.
        tevalos odavaim oli vist 20 eek meeter ...

        Comment


          #5
          2*0,35 5.-/m
          2*0,5 7.-/m jne. erinevad värvid, kohal üle 20 erineva nimetuse. Sisesta otsingusse LSP ja näed neid kõiki.

          Comment


            #6
            Tekkis minulgi vajadus muretseda kõlarikaablit. Tekkis aga küsimus milline peaks olema kõlarikaabli minimaalne läbimõõt/ristlõikepindala 75W(RMS) kõlaritel ,et heli ei kannataks. Juhtme pikkuseks 5m. Samas ei aja taga mingit ülikvaliteeti. Kas näiteks kiuline vasest "lambijuhe" sobiks?
            Igal plussil on omad miinused

            Comment


              #7
              Hiljutine tuline arutelu kõlarikaablite teemadel:
              http://www.tevalo.ee/foorum/index.ph...pic=15389&st=0

              Jõudu lugemisel

              Comment


                #8
                Mina olen leidnud, et tavaline 2,5mm^2 läbipaistev kõlarikaabel maksab k-rautakesko poes 9 krooni meeter. Koduse tavasüsteemi jaoks kõlbab täitsa piisavalt, isegi kasutan seda (täpselt sama tootja sama kaablit müüakse kusjuures ühes koduaudio ja kodumasinat poes 19.-/m ja ühes autoaudio poes 24.-/m... Niiet müüja juurdehindlus käib ka kindlasti asja juurde).
                Seega... Kuna lambijuhe on enam-vähem sama kallis ja peenem(tavaliselt 1,5 või 1mm^2), siis ei ole vast mõtet seda võtta. 1mm^2 ja alla selle jäägu tagakõlaritele vms väikse võimsusega asjadele.

                Comment


                  #9
                  0,5 mm² või jämedam, lambijuhe on väga hea.
                  Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

                  Comment


                    #10
                    Aplaus "Digitalile" ilusa hinnauuringu eest.
                    Nii kipubki tihti olema, et erialastes poodides maksab sama asi rohkem kui "marketites".
                    Raudakeskos 9 kr/m ja spets audiopoes 24 kr/m :lol:
                    Lisaks veel, et kui kõlarikaablid nähtaval kohal pole, siis tasuks ka läbipaistmatu, puna/must isolatsiooniga kõlarikaabli hindu vaadata.
                    -

                    Comment

                    Working...
                    X