Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Suurenduslambi valgusallikas

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Suurenduslambi valgusallikas

    Saabus aeg, kus luuplambi luminofoor-rõngas ütles umph.
    Sobrasin oma pool tundi mööda e-poode meil ja välismaal, aga sobivas suuruses rõngast ei leidnud, ei luminofoorina ega LEDina. Sokkel on G10q, muud tähistust ei tea, aga rõnga välismõõt on ca 182mm ja võimsus 22W. Poodides on valikut küll, aga kõik kipuvad teistes suurustes olema. Selline "õige tavalisem" luubiga lamp, ca 6-7a tagasi Oomist ostetud.
    Äkki keegi on seda probleemi juba lahendanud enda jaoks?
    Toidan trolle!

    #2
    https://www.k-rauta.ee/p/lambipirn-o...w-3200-lm/78f2

    https://www.1a.ee/p/lambipirn-osram-...w-1350-lm/3yd0



    missuguse nad tegelikult teab jumal taevas.

    Comment


      #3
      Kas LED ribaga ja LED draiveri või toiteplokiga ei saaks asendada?
      MINULE EI MEELDI KUI MÕNINGAD ISIKUD MINU POSTITUSI MUUDAVAD,
      KUI POSTITUS EI SOBI SIIS PALUKS SEE KUSTUTADA !

      Comment


        #4
        LED-i ribaga ei saa vaikimisi valget.
        RGB-LED-i saad valgeks trimmida, aga kärab vaid noortele silmadele; vanemad silmad ja prillikandjad saavad üsna varsti aru kõrvalmõjudest.
        COB-LED võiks kõnealla tulla, kui saad valge ja filter ette.
        Parim minuarust on ikkagi too rõngas, juhul kui on hea kvaliteediga. Kasvõi värvide eristuse mõttes; vähemasti minul küll.
        Mul ühel taskulambil on LED sees, imeväike neljakandiline maatriks, puhas valge valgus, kasutan lisavalguseks vajadusel. Aga selle teadmisega laias laastus pole midagi teha, kui täpset marki ja tootjat ei tea ning kusagilt juurde tellida ei oska.
        Nühi põllukivi palju tahad, teemantit tast ikka ei saa

        Comment


          #5
          Energiasäästlik lineaarne luminofoorlamp pika elueaga ja kohese käivitumisega.Ringikujuline luminofoorvalgusti T5.Luminofoorlamp edastab külma


          koos lamgiga lambimaalima ja hakkad proovima....

          Comment


            #6
            Esmalt postitatud erku poolt Vaata postitust
            LED-i ribaga ei saa vaikimisi valget.....
            Saab küll, pane otsingusse "High CRI LED strip"
            CRI - värviedastus tegur. Kõrge värviedastus teguriga LED idel on värvid paremad kui keskmisel luminofoorlambil.
            MINULE EI MEELDI KUI MÕNINGAD ISIKUD MINU POSTITUSI MUUDAVAD,
            KUI POSTITUS EI SOBI SIIS PALUKS SEE KUSTUTADA !

            Comment


              #7
              Esmalt postitatud klm poolt Vaata postitust
              Saab küll, pane otsingusse ..
              Mis ma siin otsingusse panen.., ma neid otsinud küll, mõned mudelid ostetud ka, proovitud, mõned kasutuses isegi.
              Puhast valget pole näinud.
              Seda CRI-d saad ise ka teha, see pole üldse mingi teema. Näiteks, on hunnik tootjad, mille LED-paneelil on CRI ja "valge" tehtud erinevaid LED-e peale jootes.
              Mul siin ühes teemas on lausa oma pilt üleval laekuplist; kaks tsipa suuremat sinist ja kaks tsipa väiksemat kollast ja pea-aegu valge (täitsa talutav valge) ning "CRI"missugune.

              Nühi põllukivi palju tahad, teemantit tast ikka ei saa

              Comment


                #8
                RGB LED iga nüüd päris valget ei saa, rääkimata sinise ja kollase LED i kasutamisest. On olemas LED id millele on lisatud eraldi valge kanal - W. Värviprinteritega (kus valgus neeldub, mitte ei kiirga) on sama teema, aga seal on lisatud must tint.
                Aga värviedastusest (CRI) soovitaks lugeda küll.
                MINULE EI MEELDI KUI MÕNINGAD ISIKUD MINU POSTITUSI MUUDAVAD,
                KUI POSTITUS EI SOBI SIIS PALUKS SEE KUSTUTADA !

                Comment


                  #9
                  Esmalt postitatud klm poolt Vaata postitust
                  .RGB LED iga nüüd päris valget ei saa, rääkimata sinise ja kollase LED i kasutamisestOn olemas LED id millele on lisatud eraldi valge kanal - W. ..
                  Rahvale mingit konkreetset marki koos andmelehe ja spektiga sellest W-LED-ist?
                  Et siis ei saa sinisest ja kollasest valgest seda pärisvalgemat ja ägedat CRI-d ei saagi?
                  viimati muutis kasutaja erku; 21 m 2023, 10:58.
                  Nühi põllukivi palju tahad, teemantit tast ikka ei saa

                  Comment


                    #10
                    Kas me räägime ikka sama tehnilist keelt?
                    Ega Sa äkki nende "kollaste LED ide" all ei pidanud silmas "sooja" valge valgusega LED e, millede valgust sa siniste LED idega "külmemaks" tegid?
                    Miskipäras pidasin seda tehnikafoorumiks, mitte p***istide foorumiks.
                    MINULE EI MEELDI KUI MÕNINGAD ISIKUD MINU POSTITUSI MUUDAVAD,
                    KUI POSTITUS EI SOBI SIIS PALUKS SEE KUSTUTADA !

                    Comment


                      #11
                      saab LED'idega ka. https://eu.amscope.com/collections/m...100-240v-power

                      too lamp on LED ja on valge valgusega.

                      //teemaalgataja võiks ka vahepel paar piuksu teha. kas leidis lahenduse, kui ja siis missuguse?

                      Comment


                        #12
                        Esmalt postitatud olavsu1 poolt Vaata postitust
                        https://www.lambimaailm.ee/luminofoo...300-d-18-6-cm/

                        koos lamgiga lambimaalima ja hakkad proovima....
                        No aitüma külamees see oli esimene link kus oli pealtnäha õiges mõõdus rõngas peal. Kontaktid küll pildil valele poole aga üldiselt peaks need rõnga peal vabalt pööratavad olema.
                        Ühe teise leidsin veel pika kaevamisega, aga see oli amazonis ja koos saatmisega kokku 40 tugrikut, uus lamp poes on 75.

                        Ma LED-ide aretamisega ei viitsinud tegelema hakata, pigem olin juba uue lambi ostmise teed minemas, aga nüüd tellisin selle rõnga ära, kui see klapib on lamp korras, kui ei siis utiil ja uus lamp asemele.
                        Toidan trolle!

                        Comment


                          #13
                          40 pudelit ½liitrist viru valget.... on ikka hind....

                          nii palju kui ma neid selliseid näppind olen, siis kontaktid on neil jäigalt.

                          vanas töökohas läks neid selliseid mitu kasti jäätmejaama. terve ettevõtte peal polnud kedagi, kes teaks mis need on ja mille jaoks ning kuskohast tekkinud, sammuti polnud mitte ühtegi lampi kuhu need oleks käinud. neil olid vene kirjad ja pistik oli sama nagu siin eespool nähtutel.
                          viimati muutis kasutaja olavsu1; 22 m 2023, 19:13.

                          Comment


                            #14
                            Mina tegin need 2, printisin:
                            I designed this Magnifying Lamp to be interchangeable with my other design, Articulating LED Lamp. https://www.thingiverse.com/thing:2801096. I just added a quick connect on the wires and the different heads can be interchanged easily and quickly. More build information is at https://www.thingiverse.com/thing:2801096. I have included a soldering jig to assist when soldering the led strips together.

                            I required a really bright adjustable lamp for my workbench, so I designed this version of Igor F2s Excellent Articulating arm design. https://www.thingiverse.com/thing:2505394 EDIT May 26 2019 I added a vented LED case bottom to better dissipate the heat from the LEDs I have also designed a Magnifying Lamp that will work with this design,https://www.thingiverse.com/thing:2854684 I did not want to constantly have to adjust the knobs every time I repositioned it, so I designed a version that will consistently remain in place no matter how much you adjust it. It can be manipulated all possible directions. I was surprised by how well it hold the arms in position. If you would like different size arms, or different configuration, just message me I and I will try to help you out. Non-Commercial: You do not have permission to print and sell this, either as a whole or as individual components. You do have permission to print and test this item for your own use.


                            Väga hea valgus on. Puhas valge. Töö jaoks ideaalne

                            Comment

                            Working...
                            X