Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Kõlaririide saadavus tänapäeval?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Kõlaririide saadavus tänapäeval?

    On siin kellegil infot, kuskohast tänapäeval saaks erinevaid kõlaririideid?
    Äkki keegi ehitab kõlle ja teab soovitada või on saanud kuskilt?

    Huvitavad erinevad variandid. Tihedamad aga ka marli moodi, mis läbi paistavad (nagu sääsevõrk aknal vms).

    #2
    Ise olen korduvalt kasutanud selle poe akustilist riiet. Paistab/kumab läbi, kui valguse peale suunad (lamp või päike)
    Igaksjuhuks helista ette, kas toode neil kohapeal olemas.
    https://audiofookus.ee/tootekategoor...ded-ja-kangad/
    Digital is like formaldehyde, first it kills the music, then it stores it forever.

    Comment


      #3
      Akustiline riie ja muu materjalid, mis pakuvad head välimust ideaalsed autosisustamiseks. Avastage parimad tooted Noor Tehniku kauplustes ja E-poes!

      Comment


        #4
        E- bay-st või Alist võid otsida. Ka sääsevõrku sobib kasutada!

        Comment


          #5
          Esmalt postitatud peedu15 poolt Vaata postitust
          E- bay-st või Alist võid otsida. Ka sääsevõrku sobib kasutada!
          To peedu15; Et siis inime lööb otsingusse eestipärase sõna kõlaririie või sääsevõrk ja kohe tuleb soodsaid kvaliteetpakkumisi ebays ja alist? Vaatasin, et sul vist ebayga promodiil, et ka samuti suunad lingita inimest 22 09 2013, 22:32
          viimati muutis kasutaja martk; 17 m 2024, 18:27.
          Digital is like formaldehyde, first it kills the music, then it stores it forever.

          Comment


            #6
            Nende katete ja igasuguste kõlaririiete kasutamine on nii ja naa! Igal juhul muudab heli kõla ja seda just mitte hea kvaliteedi suhtes vaid teeb helile halba ja muudab heli kvaliteedi halvemaks ja seda igal juhul. Parim mis olla saab, kui ei kasuta mitte mingisuguseid katteid. Näiteks 95 aastal toodetud AUDES AC 034 on valmistaja poolt toodetud katetega kõlarid ja on suur vahe kas kõlareid kuulata katetega või ilma. Katted on kergelt ja lihtsalt eraldatavad ka kui kuulata ilma katteta siis keskmised ja kõrged sagedused on selgelt ja kõlavalt kuulatavad, eriti on vahe kuuldav trummi harjade kuulamisel need on selged säravad ja selgelt eristuvad, kui aga kuulate kattega kõlareid siis, on nende nivoo madalam kõla hägusam ja raskemini eraldatavam. Esimese suure kõlari ehitasin 1959 aastal ja oli ka see riide probleem mida ette panna ja sai küll soovitajaid kuulatud ja otsitud hästi hõreda koega ja läbipaistev riie, oli mingi käsitöö riie, mida naised kasutasid tikkimise jaoks, kuid hiljem on selgunud et oli teine natuke paksu võitu ja mõne aja möödudes oli ta kõlari eest kadunud ja kõla tunduvalt parem kui varem. Peale seda olen ma igasugustest katetest loobunud, kuni käesoleva ajani ja ei mõtlegi enam selle peale! Võib olla et tava kuulajale vahet pole, kas katted on või ei, kuid kui probleemi natuke tõsisemalt suhtuda ja kvaliteedile rohkem rõhku panna ja detailsemat ja säravamat heli eelistada siis on need katted, vahet pole siis millest nad on, kas odavast või kallist akustilisest riidest, on mõttetu teema. Kõige ligilähedasem materjal mida kasutatakse profi kõlaritel, stuudio kõlarid, igasugused saatjate kontroll monitorid on akna sääse võrk, mis on sünteetiline, suhteliselt hõre ja õhuke, mis on plastiline ja kerge paigaldada. Selline materjal on ka nitro värviga värvitav ja mis peab ka värvi enda peal ja ei lagune, juhul kui värvida on vaja.
            viimati muutis kasutaja humax; 18 m 2024, 11:23.

            Comment


              #7
              Nõus humax-iga (me u. samavanused) ka kasutasin igasugust: kotiriie,... . Probleem polnud nii väljanägemine, kui see, et keegi õnnetu kalli ja raskelt hangitud valjukale sisse sõidab. Nüüd, kui mul ohustajad on kadunud, siis tõesti ei kasuta katteid. Väikestele olen saanud suurepärase katte mingist plastvõrgust nida kasutati transal pudelite ümbristeks. Ilusad, libedad ja parajalt tugevad. Puudus muidugi see, et sukajupina, pudeli kõrgusena ja lahtilõigatuna päris väikese pindalaga. Pole veel leidnud, kuidas neid väikeseid lappe viisaka välimusega kokku ühendada. Olen kasutanud summutusjunni (bassivaljukasse sisse) toppides sisse teksyiilijäätmeid ja sidudes otsad kinni hagu verikäkil. Olen rahul. Mul on neid terve kotitäis: kui on huvi, annan ära, tulge järgi.

              Comment


                #8
                Tänan vastuste eest.
                Antud hetkel sooviks restaureerida ühed Logitech arvutikõlarid, milledel riie veits kulunud ees.
                Põhjus, miks taastada ilus välimus lihtsalt selles, et nad teevad väga head häält koos laua all oleva bassikõlariga.

                Kindlasti on veel parema heliga asju, aga minu kõrvad ja sellega väga rahul.
                Olemas nii kõrged, kui ka madalad.


                Ühest portaalist kus müüakse erinevaid asju võtsin ühe sama komplekti
                Hiljuti avastasin ühest kirbukast samasuguse komplekti veel ja võtsin ja selle ära. Kommiraha eest.

                Niiet hetkel 3 komplekti. Kodused taastan ära.
                Üks komplekt läheb garaaži.
                Kolmas oma aega ootama

                Comment


                  #9
                  Lihtsalt uudishimu - mis Logitech`i mudeliga on tegu? Kui saladus ei ole?

                  Potentsiaalselt sobilikke riidetükke olen mina leidnud Kangadzunglist. Kui küsisin kõlaririiet, siis tehti küll suured silmad, aga kui kastides sobrada, võib õnne olla midagi sobilikku leida.

                  Comment


                    #10
                    On ka piiritaguseid kõlariehituse poode, olen vajalikke juppe saanud probleemivabalt sealt: https://www.soundimports.eu/en/ ja https://speakerrepairshop.nl/en/
                    Seal ka kangaid

                    Comment

                    Working...
                    X