Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Üks 1 või 3 faasi trafo 3 kW

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Üks 1 või 3 faasi trafo 3 kW

    Võib olla ka ainult südamk. Vaja on saada sealt 24 V 120 A alalist.
    Plaan on kasutada täisperioodalaldit, mähis 4 mm2.
    On ka idee proovida 20 A LATRit, 3 tk
    On keegi sellega EDUKALT tegelenud?

    #2
    Aga impulsstoited ?
    Koinikaevanduste omasid olen näinud, 12 V ja 133 A vist olid. Paned järjestikku ja vaatad et kestad kokku ei puutuks...
    Kas ilma koormuseta ka käivituvad, on muidugi teadmata.

    Comment


      #3
      Esmalt postitatud mikumaku poolt Vaata postitust
      Aga impulsstoited
      Pole nendega kokku puutunud
      Katsusin nüüd "impulsstoited" otsida. Tulemused olid, aga igatahes mitte elektrist.
      Kas sinna valda on ka mõni elektri link?

      Comment


        #4
        Panin veneaegsele 2,4kW 380/12 3f trafole 6 dioodi külge - tühijooksupinge 18V. Tühja akuga MTZ traktori tõmbas talvel edukalt käima.
        Ostas on paar tükki müügis (veidi väsinud välimusega), üks tundub 380/36 olevat. 36V-le keriti vanasti keevitust tehes keerde juurde.
        viimati muutis kasutaja aqv; 08 m 2023, 22:19.

        Comment


          #5
          Esmalt postitatud A.R. poolt Vaata postitust
          Pole nendega kokku puutunud
          Katsusin nüüd "impulsstoited" otsida. Tulemused olid, aga igatahes mitte elektrist.
          Kas sinna valda on ka mõni elektri link?
          Googeldada võib näiteks miners psu või coin miner psu või muud sellist.
          Neid on standard ATX variandid, kus osa auru läheb muude pingete peale, aga ka neid, kus väljund ainult 12 V, ja voolud on ikka jõhkrad.
          Väljundjuhtmeid on seal muidugi peotäis, kui tahad et kogu vool tuleks ühest latist, peab natuke ehitama.
          Ja ei ole teada kas ilma koormuseta käivituvad.
          Ja ei ole teada mida Sa toita tahad.

          Comment


            #6
            Midagi sinna kanti oleks vast sobilik.
            https://www.osta.ee/trafo-38036-v-2-...128313606.html
            Eriti kui 230 V mähised alles oleksid.
            Ainult natuke hiljaks jäänud see ostmine.

            Sellest impulsstoite põhimõttest esialgu aru ei ole saanud.
            Vast ajapikku selgub kuidas ta käib.

            Vaja on toita 24V 120 A DC mootorit.

            Comment


              #7
              Paar sarnast roostes kestaga kolakat on seal saadaval. Otsingusse trafo ja viimasel leheküljel.

              Comment


                #8
                Kui teed ise ka (võrgupool vajalik) siis vaata e-bay asju ka. Hiljuti oli usas ja hispaanias neid kasutatud 2,4-3,2kW seid normaalse hinna eest täitsa saada.
                Sa ikka tead kui palju on vaja väljundpoolele traadi/juhtme mm2 et 120A kokku saada?

                Kui mõtled päris mootoreid, 4-ja harjaga, neid 24V ja 120A tuuris (kuni 3kW märgitud sildile siis, need pikad mustad neljakandilised servomootorid, püsimagnetid sees), siis neid kasutati vanasti insenööride poolt 2,2kW standardrakendustes.
                Aga, kui mõtled neid vanaaegseid ümmargusi saksa mootoreid (või ketasmootorit vms), millel oli hüpersuur toiteplokk ja juhtimiskeskus külges, ergutusvool eraldi asi jne; siis unusta ära, kui mõtled siiralt et annad matsu lihtsalt peale ja saadki asja käima.

                Kui ostad (tellid kusagilt) tutt-uue vajaliku trafo, paned dioodid käivitusahelad (võibolla ka reguleeringu), siis see rats läheb tükijagu kallimaks kui poest uus tänapäevane osta- fakt.
                Nühi põllukivi palju tahad, teemantit tast ikka ei saa

                Comment


                  #10
                  Esmalt postitatud erku poolt Vaata postitust
                  Kui teed ise ka (võrgupool vajalik) siis vaata e-bay asju ka. Hiljuti oli usas ja hispaanias neid kasutatud 2,4-3,2kW seid normaalse hinna eest täitsa saada.
                  Sa ikka tead kui palju on vaja väljundpoolele traadi/juhtme mm2 et 120A kokku saada?
                  Esialgu e-bayst ei leidnud.
                  Tean et süsteem töötab kahe aku ja 40 A laadijaga, ise pole näinud. Aga tahetakse otse võrgust käima saada.
                  Kui on 3 faasi ja täisperiood siis on vaja 6 mähist, 120 kuueks on 20 ja 4 mm2.
                  Vaatame, kui kuumaks läheb. Ma üle 900 A ei ole katsetanudi
                  Või võtta ikka 3 LATR-it 20 A-list ja aitab küll?
                  ***
                  (Siin foorumis mõned aastad tagasi kaks meest vaidlesid et kas on nii.)

                  Comment


                    #11
                    Mul on mõned DPS-2000BB, võin anda katsetamiseks, kui meeldib saad ära osta.
                    Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

                    Comment


                      #12
                      Kui on 3 faasi ja täisperiood siis on vaja 6 dioodi. Mähiseid on ka kuus aga 3 primaari ja 3 sekundaaari või olen miskit valesti aru saanud? Juhiks tähelepanu, et neid Osta.ee trafosid on mitu erinevat tüüpi, mul on ette jäänud 1,6kVA ja 2,5kVA enamasti Al mähistega.

                      Comment


                        #13
                        Esmalt postitatud ppv poolt Vaata postitust
                        Kui on 3 faasi ja täisperiood siis on vaja 6 dioodi. Mähiseid on ka kuus aga 3 primaari ja 3 sekundaaari või olen miskit valesti aru saanud?
                        Võiks olla 3 primaarmähist 230V ja 6 sekundaarmähist 24 V. Siis saaks 6 dioodiga kena, vähe pulseeriva alalise 24V.

                        Esmalt postitatud elukaz poolt Vaata postitust
                        Mul on mõned DPS-2000BB, võin anda katsetamiseks, kui meeldib saad ära osta.
                        Kui kuskilt aru saaks kuidas see riistapuu töötab ja mis ta välja ajab.
                        3F trafo oleks selgem sott.
                        viimati muutis kasutaja Scott; 11 m 2023, 05:50. Põhjus: 2 kokku

                        Comment


                          #14
                          Nagu tavaline toiteplokk, ühest otsast 230 sisse ja teisest 12 välja, 150 ampriga olen testind pinge ei lange. Sisse lülitamiseks on nõrkvoolu kontakt, ventilaatori peab ise juurde panema, toiteots on jämedam variant kui tavaline arvuti oma.

                          Aga ei pea proovima
                          Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

                          Comment


                            #15
                            3 mähist sisse, 3 mähist välja, 6 dioodi. Milleks veel 3 mähist ei ole arusaadav.
                            Industrial Power Supplies, Inverters & Converters

                            Comment

                            Working...
                            X