Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
http://www.elfafoorum.eu/faq.php
See more
See less

Pingeetalon

Collapse
X
 
 • Filter
 • Kellaaeg
 • Show
Clear All
new posts

  Pingeetalon

  Otsing siin tulemusi ei andnud.

  Keegi äkki ka olnud sama küsimuse ees, et ehk siis kuidas olukord lahendatud sai?

  Oleks tarvis võimalikult stabiilset etalonpinget. Kättejuhtuvatest asjadest eriti midagi vist loota ei tasu - LM4040, 4,096V versioonis. Parameetreid vaadates näib see üsna paha, reaalselt esialgu justkui ei olegi paha aga peale laias needuses tuhnimist ka ei leidnud infot, et kui palju niisugused lihtsad etalonid ajaga paigast triivivad? Mis võiks vähemalt eeldatav reaalsus olla? Kui täna on etalonis pinge 6. detsimaalkohal teise riistaga kordusmõõtes sama ja ka homme siis kui kiirelt see eeldatavalt võiks langeda juba alla 5. detsimaalkoha? LM4040 uuena ilmselt annab ühe väärtuse aga kui jätan ta nädalaks voolualla siis ilmselt ujub tegelik väärtus juba rohkem kui loodetud?

  Mis oleks üldse hea etalon 2,5V kuni 5V väärtusega isendite seast?
  Maru hea oleks ilmselt LM399 aga selle pinge ei sobi. Vaja oleks niisugune mis väljastaks kuni 5V (2.048V oleks miinimum mis sobiks ja reguleeritavat ei taha) ja hoiaks stabiilsust vähemalt 5. detsimaalkohani. Muidugi ma ei kujuta ette kui kiirelt see väärtus ujuma hakkab.

  Reaalne väärtus mõõdetud selle LM4040 puhul HP34401 multimeetriga. Vaja oleks seda väärtust nüüd mõnda aega "hoida" - mis selleks parim lahendus olla võiks?
  Või see küsimus siis võiks sõnastada ka nii: Kui kaua ma saan enam-vähem kindel olla, et see väärtus on peale algset täpset mõõtmist sama? Kui kiirelt see uue etaloni puhul võib ujuma minna?
  -superradical-

  #2
  Olen näinud aliexpressis AD 584/LM399 müüdavaid pingeetalone, kus mitu pinget 2.5/5,0/7.5/10
  Ei oska öelda, kui korralokud nad üldse on. Ise jätsin kunagi ostmata ja nüüd see link enam ei tööta.

  Comment


   #3
   Kursis ka AD584ga aga mõningane ebausk on.

   https://www.ebay.com/itm/AD584-4-CH-...97.m4902.l9144

   ja kui nüüd vaadata seda: https://www.digikey.ee/product-detai...AD-ND/11512948 siis tekib küsimusi küll.

   Võibolla tõesti on need "recycled" kiibid ja seljuhul ehk ka juba sissetöötanud aga ega muidu ilmselt vist teada ei saa kui ei proovi. Nõme ainult, et peab hakkama uuesti mõõteriista lähedale pääsu manguma, et kontrollida.
   LM399 oleks väga hea aga ei sobi sest üle 5V pinge läheb eeldatavalt piirkonnast välja ja kaotab ühe koha.


   Või mõtlesid seda: https://www.ebay.com/itm/LM399-Volta...Cclp%3A2334524

   Selle stabiilsus on küsitav.
   -superradical-

   Comment


    #4
    Loll küsimus, aga kui usaldusväärne Su mõõteriist on ?
    Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

    Comment


     #5
     Häda selles, et pole endaoma. HP/Agilent 34401 muidu millega mõõtsin seda LM4040 aga see on ilmselt naljanumber. Võtsin lindist, uus, pole sisse töötanud ega midagi. Enne mõõtmist oli lihtsalt vooluall 3-4 tundi, toas üsna ühtlane temperatuur u. 22 kraadi, sel temperatuuril ka mõõteriist mitu päeva lauanurgal.

     No sain sellise kiire pingenäidise aga küsimus ongi, et kui ta sahtlis paar nädalat seisab ja siis uuesti kasutada siis ilmselt viimane ots on juba ujunud ja kui ei ole täpset mõõteriista millega üle mõõta siis ei tea ikka tegelikku väärtust, et kas viimane lõpp on näiteks "7" või on juba miskit muud, ka kas üles-alla, kes seda enam teab.

     Mõõteriist ise ma usun, et on täitsa hea, ostetud olevat kuskil 2013-2014, uuena ilmselt ikka tehasest tulles on nad üsna täpsed. Mingit hilisemat kalibreerimist ei ole tehtud. Kasutatud on vähe. Ehk kui kuskile valetab siis viimase kohaga sest pole paremat millega võrrelda. 5. koht on täpne, seda võrdlesin vast poole tunni jooksul, püsis stabiilne, ei mingit muutumist. 6. koht ainus võimalus, et võib olla mittetäpne, see tegelikult jääb mõõdetava etalonväärtuse piirkonnast välja, 5 kohta saan küll võrreldavalt sama tulemuse aga teine täpsem vahend millega võrdluse tegin on kümned korrad väiksema ajalise stabiilsusega, krt teab kaua seda saab usaldada. Nokk kinni, saba lahti.

     Praktiline vajadus on uimaselt edeneva projekti tarvis, kuna tekkis võimalus mõõta siis sai mõõdetud. MCP3551 jaoks tahan seda väärtust hoida (et oleks standardväärtus millega selle saan reguleerida täpseks), samas vajab see projekt täiendamist ja paremaid juppe ja selhetkel kui valmis 99,9% ma enam HP ligi ei pääse.
     -superradical-

     Comment


      #7
      Üks parimaid on kindlasti TLZ1000.
      Pingereferents saavutab stabiilsuse ajaga.
      Otsi kuskilt HP3458A riismed kus seesama LTZ1000 sees ja saab parema kui uuena ostes.

      Võimalik on et mingid uued referentsid on juba sissetöötatud ajas-stabiilsuse huvides.
      Pinge täpsus ei pruugi neil üldse paigas olla sest paljudel juhtudel genereeritakse referentist uus sekundaarne pinge, mis paika galibreeritakse.
      http://hparchive.com/
      https://worldradiohistory.com/index.htm

      Comment

      Working...
      X