Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
http://www.elfafoorum.eu/faq.php
See more
See less

PCB söövitamise vann, kas on asjalik?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    PCB söövitamise vann, kas on asjalik?

    Tervist

    Pakub huvi selline asi
    https://www.google.com/search?q=pcb+...w=1920&bih=947

    Kas sellisel asjal on jumet või on suht mänguasi?
    Maksab see ca 200€

    Mõtlen kas osta, et lihtsustada seda solberdamist või siis on see suht asjatu investeering ja saab paremini?
    Hetkel on kõige tüütum üles soojendada juba vana lahust.
    Hoian mina tavalises purgis seda sinist lahust ja soojendamiseks panen ta potti, milles on vesi ja siis pliidil soojendan, kuniks potis olev vesi siis soojendab ka purki.

    Omab keegi sellist 3in 1 seadet ja kuidas muljed on?

    #2
    Vs: PCB söövitamise vann, kas on asjalik?

    Kunagi oli ka seline, tore asi, mullitab alt ilusti, samas vett pead kuskil mujal purgis ikka hoidma. Lõpuks kasutasin siiski ise klaasist purki, plaat sinna rippu ja mullitaja alla. PS! 200 tundub ikka liig selle eest tänapäeval.

    Comment


      #3
      Vs: PCB söövitamise vann, kas on asjalik?

      Olen ka kunagi proovinud aga ei hakanud meeldima. Selle eest 200 tundub liiga palju kuigi ega ma ei mäleta mis omal ajal välja sai käidud. See oli ammu-ammu krooni aegadel. Kui otsida miskeid muid märksõnu, äkki saad ka odavamalt.
      Velleman ja ET20 kombinatsioon näiteks annab sellise koha:

      http://www.velleman.co.uk/contents/en-uk/p586_et20.html

      Comment


        #4
        Vs: PCB söövitamise vann, kas on asjalik?

        Mul mingi suvaline suht lapiku kujuga selline kuivainete karp läbipaistev. ebayst miski akvaariumi mullitamise mootor ostetut, liimisin vooliku üle serva sinna põhja kinni ja toimib edukalt. Soojendada ma seda ei viitsigi, panen niisama mullitama toatemperatuuril ja poole tunni kuni tunniga teeb töö ära sooja vee 5min asemel. Kunagi soojendasin ka seda vett, selleks oli tavalisest peenikesest traadist selline niiöelda küttekeha sinna keritud, 12V ja 8A toitekas umbes sellise vooluga soojendas seda vedelikku ja sai enamvähem mõistliku ajaga soojaks küll. Hiljem enam ei viitsind seda soojendamist kasutada, las mullitab ja liguneb seal kauem kui tahab, mul aega üldiselt küll seal oodata kuniks vaikselt valmib.
        otsija

        Comment


          #5
          Vs: PCB söövitamise vann, kas on asjalik?

          Minul on see Vellemani vann olemas. Mullitamise pump kiirendab päris hästi.
          Seda soovitan kindlasti. Lahuse kütmise seadet pole kasutanud (see tundus väga
          madala võimsusega ka olevat, pigem 30W, mitte 300W). Lahuseks oli mingi
          sinine pool-läbipaistev selge lahus, täpset koostist enam ei mäleta.

          1-2 plaadi tegemiseks ei soovita, aga kui aeg-ajalt söövitada tuleb, siis täiesti
          OK seade. Meil vist aksepteeritava hinna/tarneaja suhtega väikseseerijat lähedalt
          ei saa, muidu soovitaks PCB valmistamise teenust.

          Comment


            #6
            Vs: PCB söövitamise vann, kas on asjalik?

            Pigem ise siis valmistada vist jah.
            Tean neid firmasid hiinas, kes teevad plaate, aga ei viitsi oodata kuu aega vms, et kui vaja ühte plaati.
            Isetegemise rõõm kaob ära.

            Kindlasti proovin neid järgi, aga üksikuid plaate teen ikka ise.
            Nullist.

            Lihtsalt oli soov saada aparaat, kes ise solberdaks ja soojendaks.
            Viskan plaadi sisse ja toimetab.

            Vaatan netis ringi, äkki keegi ise teinud ja mõistliku summa eest.
            Kui jupid lähevad samasse hinnakanti, siis mõttekas juba ikkagi valmis seade osta.
            Aga ise teha võibolla saab paremgi.

            Comment


              #7
              Vs: PCB söövitamise vann, kas on asjalik?

              Mul selline, topsi mahub ca 13 x 15cm plaat, suuremaid ma üldiselt ei tee ka, seega pole viitsinud suuremat anumat otsida poodidest. Tops maksis mingi paar euri vast, see mullitamisemootor samasse auku, 18650 aku prügi seast, see akupesa sendid midagi, akuindikaatori panin enda lõbuks külge. Mullitaja mootor 5V, alapinge katkestus ka enda poolt nikerdatud, mullitaja võtab suht vähe voolu, akut suht harva laen seal, ööpäeva ehk umbes mullitab ühe vana akuga, pole täpsemalt arvet pidanudki.
              otsija

              Comment


                #8
                Vs: PCB söövitamise vann, kas on asjalik?

                Tegin ka ise sellist tüüpi vidina.
                Pleksist liimisin kokku paraja kopsiku, mullitajat ei leidnud sobivat; soojenduseks kasutasin põrandakütte kaabli juppi koos toiteplokiga (kõik second-hand).
                Kui piisavalt soojendada, hakkas ka vedelik tsirkuleerima - pole mullitajat vajagi, sest väikese kopsiku puhul pritsib üle serva välja.
                Küttekaabli soonel isolatsioon peal, pole karta läbi söövitamist.
                viimati muutis kasutaja urmo; 01 12 2020, 06:55. Põhjus: Typo
                Head susserdamist !

                Comment


                  #9
                  Esmalt postitatud otsija poolt Vaata postitust
                  Vsee mullitamisemootor samasse auku.
                  Mullitaja siis nagu õhupump lihtsalt?
                  Nagu akvaariumile õhu pumpamiseks jah?

                  Nagu siit:
                  https://www.digikey.fi/products/fi/m...=1&pageSize=25

                  Comment


                    #10
                    Mul on selline tank: https://www.elfadistrelec.ee/et/deve...=50&track=true

                    Toimib ilusasti ja kiiresti. Akvaristika poest saab varuosasid. Peale kasutamist tuleb kindlasti puhastada ja pesta.

                    Esmalt postitatud Elektrik poolt Vaata postitust
                    Mullitaja siis nagu õhupump lihtsalt?
                    Nagu akvaariumile õhu pumpamiseks jah?

                    Nagu siit:
                    https://www.digikey.fi/products/fi/m...=1&pageSize=25
                    Mullitaja on -jah- tavaline 6hupump.
                    V2ntv6ll on selleks k6ver, et mahuks mootorisse 2ra.

                    Comment


                      #11
                      See keskmine "pulk" käib ära ka?
                      Et kui vaja pirakas plaat sisse panna?
                      Või ta ei sega?

                      Ma saan aru, et need on siinid, kuhu vahele plaat suruda jah?

                      Comment

                      Working...
                      X