Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Metall-polüpropüleenkile derivaat?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Metall-polüpropüleenkile derivaat?

    On tarvis leida kompaktsem asendus PFC metall-polüpropüleenkondekale.

    MKP400-I-2.5 B32340C4022A500 (1Faas/50uF/400V), see on koledalt suur ja rõvedalt robustne näeb välja...oleks vaja see asendada niisugusega mille saaks joota trükkplaadile.


    Võib-olla, et ma olen otsinud vale asja aga igaljuhul ei ole leidnud internetist mingit tõsisemat "application" või antud PFC MKT täpsemat seletust, et kas see asi on kuidagi mingitmoodi special konstruktsiooniga või mis tema kuidagi eriliseks teeb? Minumeelest seal pole nagu midagi muud kui PP kondekas õliisolatsiooniga?
    Olen igatepidi otsinud, tunde kulutanud sellele aga kusagilt ei näi, et ta oleks mingi isemoodi eriline asi - teoorias kas asendamiseks võiks sobida äkki midagi taolist?

    -superradical-

    #2
    Vs: Metall-polüpropüleenkile derivaat?

    Otsi pigem mootori kondekaid. Nendel on ac vooluga toimimise pinge antud. Saavad hakkama 50Hz juures.
    See sinu pakutu võib toimida aga rohkem pole teada, kaua vastu peab.

    Comment


      #3
      Vs: Metall-polüpropüleenkile derivaat?

      Mootori omad on suht samasugused, samas päris palju näinud lõhkilennanud ja sulanud mootorikondekaid... Hind on ka mahtu arvestades mootoriomadel paar korda odavam kui need metallkestas, et krt...kas seal äkki mingi konstruktsiooniline omapära vms. Kas see mootorioma ikka on sama asi üldse.
      Samas on probleem mõõtudes - läbimõõt peaaegu 65mm ei sobi mitte mingi valemiga, füüsiliselt lihtsalt ei ole seda võimalik kasutada ja rööbiti mitu väiksemat oleks ikkagi füüsiliselt mõeldamatu.

      Krt, on saanud tuhnitud ja uuritud kümneid ja kümneid infokilde aga internetis vähemalt pole väga mingit infot ka.

      https://www.mouser.ee/ProductDetail/...ZTGZvq9RPTc%3D 2 rööbiti ilmselt oleks füüsiliselt veel parem. Olen kohanud ka vanemates tööstuslikes seadmetes sarnaseid ja ilmselt umbes samal eesmärgil aga pole olnud varem vajadust täpselt uurida, et kuidas nad on ühendatud.
      Täitsa võimailk, et aitabki ainult katseeksitus meetod :/
      -superradical-

      Comment


        #4
        Vs: Metall-polüpropüleenkile derivaat?

        Mis rakendus sul on sellele kondele?
        Ilmselt on Max dV/dt see mis nad gabariidilt suureks teevad lisaks kõrgele nominaalpingele.

        Comment


          #5
          Vs: Metall-polüpropüleenkile derivaat?

          Toiteplokis,

          fragment:
          Lisatud failid
          -superradical-

          Comment


            #6
            Vs: Metall-polüpropüleenkile derivaat?

            Ja see on 230V pealt otse?

            Comment


              #7
              Vs: Metall-polüpropüleenkile derivaat?

              Jah.
              Pilt on ainult fragment, filtrit on rohkem, relee on vahel (softstart jne) aga panin esialgu fragmendi-lihtsam ülevaadet saada.
              -superradical-

              Comment


                #8
                Vs: Metall-polüpropüleenkile derivaat?

                Üsna ketserlik idee on panna sinna elektrolüüt.
                Tegemist ju sildalaldiga millel on pingekordisti.
                viimati muutis kasutaja a1; 02 m 2020, 22:10.

                Comment


                  #9
                  Vs: Metall-polüpropüleenkile derivaat?

                  Ei, Ei, Ei !!

                  Kes on rääkinud nüüd elektrolüüdist? Ei ole ju.

                  See on natuke võimsam toitekas...seepärast need kondekad seal on. Elektrolüüdid on peale alaldit kus on jagur, seal on suuremahulised 2700uF 4tk
                  Need ei ole elektrolüüdid:



                  Info järgi justkui mingid spetsiaalsed PFC eesmärki täitvad kondekad.
                  Aga nad on hirmus suured ja neid ei saa plaadile joota, siis läheb kõrgus ka hullumeelseks kui nad püsti asendis joota, pikali ka ei saa.

                  Ja sisend on ikka ~230V (tegelikult siis 185-265V lubatud)
                  -superradical-

                  Comment


                    #10
                    Vs: Metall-polüpropüleenkile derivaat?

                    Esmalt postitatud radiotehnika35 poolt Vaata postitust
                    Kes on rääkinud nüüd elektrolüüdist?
                    Mina
                    See skeem on ju pingekordisti või mis ülesannet nad seal kannavad?
                    Milline see silla väljundpinge olema peaks (suurte lüütide tööpinge)?

                    Comment


                      #11
                      Vs: Metall-polüpropüleenkile derivaat?

                      No see on ikka poolsild lülituses toitekas (märgin veelkord, et tegu on fragmendiga skeemist - kogu skeem ju ei anna midagi juurde ja seda ei leia ilmselt ka digitaalsel kujul kusagilt ), see kondekatega jagur annab kummalegi transistorile (kondekate ühenduse keskpunkti suhtes) umbes +155 ja -155V. Nagu poolsildmuunduris ikka.
                      Kondekad, need 2x2 elektrolüüdid seal on 2700uF/200V

                      E: mustad ringid tõmbasin veelkord ümber neile PFC kondekatele.


                      PhMKP siis vist ka on nendest sama asi: http://www.chtechnology.com/pdf/4964...Capacitors.pdf

                      Aga krt, kas neid ei ole ristkülikulisi või mis teema on, või sobiks suvaline MKP, kui need eelpool viidatud Wima 25uF sinna panna, 2 tükki kummagi 50uF asemele rööbiti, need Wima Link kondekad ka päris suurt voolu taluvad, ideejärgi? - mida oletada?
                      Lisatud failid
                      viimati muutis kasutaja radiotehnika35; 02 m 2020, 22:52.
                      -superradical-

                      Comment


                        #12
                        Vs: Metall-polüpropüleenkile derivaat?

                        Esmalt postitatud radiotehnika35 poolt Vaata postitust
                        umbes +155 ja -155V.
                        Võime vist vaidlema jäädagi aga minu teadmised elektrist ikka ütlevad +310 ja -310. Seega kokku 600v.
                        ja siinkohas tõesti sobiks isegi elektrolüütkont sest tegu on siiski alalispingega. Konde peale ei jää 50hz vahelduvat.
                        Samas muidugi kogu skeemi pole aga väheusutav et see mingi teise idee annaks asjale.

                        Comment


                          #13
                          Vs: Metall-polüpropüleenkile derivaat?

                          Esmalt postitatud radiotehnika35 poolt Vaata postitust
                          E: mustad ringid tõmbasin veelkord ümber neile PFC kondekatele.
                          Vähemalt vanasti kasutati arvuti toiteplokkides sellist lahendust, kus nende kondekate ühispunkt oli läbi lüliti lülitatav vahelduvpinge otsa külge.
                          Lülitiga siis valiti, võrgupinget 115/230V.

                          Mulle tundub, et isegi 600V kondekas oleks antud juhul aladimensioneeritud.

                          Comment


                            #14
                            Vs: Metall-polüpropüleenkile derivaat?

                            Esmalt postitatud a1 poolt Vaata postitust
                            Vähemalt vanasti kasutati arvuti toiteplokkides sellist lahendust, kus nende kondekate ühispunkt oli läbi lüliti lülitatav vahelduvpinge otsa külge.
                            Lülitiga siis valiti, võrgupinget 115/230V.

                            Mulle tundub, et isegi 600V kondekas oleks antud juhul aladimensioneeritud.
                            Ei, see keskpunkt las olla, see peab nii olema nagu skeemil on! Mul ei ole vajadust mitut kW võtta kusagilt 115V võrgust, sisend on 230V.
                            Kondekate osas võib mingil määral nõustuda, 250V oleks parem aga küllaltki head, 105 kraadi Nippon Chemicon, suurele voolule ja madala ESRga 200V ei ole ilmselt pahad.

                            Esmalt postitatud urmas78 poolt Vaata postitust
                            Võime vist vaidlema jäädagi aga minu teadmised elektrist ikka ütlevad +310 ja -310. Seega kokku 600v.
                            ja siinkohas tõesti sobiks isegi elektrolüütkont sest tegu on siiski alalispingega. Konde peale ei jää 50hz vahelduvat.
                            Samas muidugi kogu skeemi pole aga väheusutav et see mingi teise idee annaks asjale.
                            Ja siis jäämegi vaidlema! Palun vaata uuesti teraselt skeemi! See ei ole pingekordisti, need kaks kondekat on seal n.ö. algeliseks võimsuskorrektsiooniks (PFC), kui mind ei usu, koosta selle skeemi alusel 1:1 makett ja mõõda, siis näed seda ise.
                            See on lihtsam lahendus korrektsiooniks aga häda on need meeletud kondekad - Mis kuradi konstruktsiooniline eripära neil "cosin" kondekatel on, et nad nii mürakad on?, sellele ma pole pihta saanud, õigemini ma ei ole kusagilt leidnud mingist asjalikku kirjandust selle kohta. Veel on miinus, et see töötab parima kasumlikkusega nimikoormusel, ta kasutegur jääb tänapäevastele udupeentele lahendustele alla aga kodus põlveotsas paremat ma ei saa...
                            Ma ei taha hakata kuulama ka nüüd juttu mingist aktiivsest korrektsioonist sest punkt 1. pole kusagilt adekvaatset materjali ka selle loomise teooriast, punkt 2. vajalike detailide kättesaamine on nagu ta on, punkt 3. - kui siin on elektrikud kes teoretiseerivad kuigi antudjuhul väga reaalsusevastaselt siis on päevselge, et siin ei suudaks keegi anda tõsiseltvõetavaid näpunäiteid töötava aktiivPFC koostamiseks.
                            Skeem ei anna tõesti eriti palju juurde - tavaline poolsildlülitus, 65kHz sagedus UC2825DV kontrollerilt+trafopuhver, edasi antakse kahe IPW60R070P6 väljakaga trafole, edasine on nagu ikka - sekundaarid annavad väljundpinged, alaldi+filter jne.

                            Ühesõnaga näib, et teema jõudiski sinna nagu 99,9% siinseist alati jõuavad
                            -superradical-

                            Comment


                              #15
                              Vs: Metall-polüpropüleenkile derivaat?





                              Низкая цена и доступность приводят к широкому распространению электролитических и керамических конденсаторов. Однако, не для всех целей они …
                              viimati muutis kasutaja Svago; 03 m 2020, 18:04.

                              Comment

                              Working...
                              X