Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Kruustangid laua külge

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Vs: Kruustangid laua külge

    Väilimuselt sarnasel abinõul (mitte sama firma omal) hakkasin esimest korda trelli kinnitama ja kinnitus purunes juba kergel kinnikeeramisel. Puurimiseni asi ei jõudnudki.

    Eesti suurim tööriistade ja kinnistuvahendite e-pood. Lai valik tööriistu ja seadmeid nii proffessionaalidele kui kodukasutajatele. Jae- ja hulgimüük.

    Comment


      #17
      Vs: Kruustangid laua külge

      Mul on mingid odavad Wisent kruustangid. Igapäev ei kasuta, aga katki pole ka veel läinud. Vist sai osta Bauhausist mõned aastad tagasi ~10€.

      Esimene pilt:

      Comment


        #18
        Vs: Kruustangid laua külge

        Trükkplaadi hoidja:



        Šarniiriga on selles mõttes parem, et saab pöörata igasuguses suunas, nurga all ja saab detailidele hästi ligi.

        Comment


          #19
          Vs: Kruustangid laua külge

          Puurmasina sai teha vanast vertikaal mikroskoobist.
          Optika asemel väike DC mootor Tiigi Elektroonikst.
          Seal on (oli ?) saada ka komplekt puurihoidjaid.

          Comment


            #20
            Vs: Kruustangid laua külge

            Optika oleks võinud ikka alles jätta - siis on hea vanas eas ilma prillideta puurida

            Mul oli esialgne plaan teha puurmasin kohver tüüpi fotode suuuendusaparaadist - aga liiga kobakas väikeste trükkplaatide jaoks.

            Comment


              #21
              Vs: Kruustangid laua külge

              Mul on sama plaan, osad olemas: ka pardun (nõuka,6mm,uus) koos mingi korpusega, mõned mootorid ja eelpoolmainitud statiiv. Mõne minunimelise õlle eest annanära. Minust pole enam tegijat ja võimalik kasutus ileks minimaalne.
              Kena aastavahetust!.
              viimati muutis kasutaja Scott; 29 m 2019, 05:52. Põhjus: vigane tsitaat

              Comment


                #22
                Vs: Kruustangid laua külge

                Iseasi, et kas tänapäeval viitsib keegi ise ehitada – pigem ostetakse mõni odav hiina ime

                Mikroskoobist puurmasin: https://sdelaysam-svoimirukami.ru/24...ye_stanki.html

                Suurendusaparaadist: https://idea-master.ru/Samodelnyi_un...yi_stanok.html

                Comment


                  #23
                  Vs: Kruustangid laua külge

                  Huvitav kas sellist portatiivset fotolaborit leiab, millel oleks hammaslatt/hammasratas selle üles-alla liikumise jaoks?
                  See mis pildid mul olemas aga liikumine on hõõrdülekandega, raske keerata ja ei taha hästi kaasa vedada.
                  Mul sama mõte teha sellisest väike puurmasin.
                  http://hparchive.com/
                  https://worldradiohistory.com/index.htm

                  Comment


                    #24
                    Vs: Kruustangid laua külge

                    Mul on olnud kaks väikest kohvertüüpi UPA-d. Mõlemad (nii vanem isalt saadud, kui ka ise ostetud uuem) olid hõõrdeülekandega.
                    Ilmselt on see ohutustehnika pärast, et pimedas ruumis näppupidi vahele ei jääks.

                    Comment


                      #25
                      Vs: Kruustangid laua külge

                      дон-110 on hammaslatiga.

                      Comment


                        #26
                        Vs: Kruustangid laua külge

                        Esmalt postitatud timpZDNB poolt Vaata postitust
                        Kuidas see Hiina metall muidu on, kui maha kukub, siis katki ei lähe?
                        Kunagi ostsin laua külge kruvitava kruustangi, eriti kinni ei saanudki kuniks jalg kinnikeeramisel pooldus jäädavalt. Kooliraha läks.
                        Vahetada 350W lampvõimendi jääksoojust Kaja Kallase elektrimolekulide vastu.

                        Comment


                          #27
                          Vs: Kruustangid laua külge

                          Kui soovitakse lausa metallitööd teha, siis jäävad hiinakad nõrgaks. Pisielektroonika ja jootmise tööks sobivad odavad hiinakad aga ikka.
                          Kasutan juba pool sajandit toodet, mille saab (vajadusel) hoovast tõmmates iminapaga laua külge kinnitada, aga selline kinnitamine on osutunud ülearuseks, kõik jootmised saab ka ilma kinnitamata.

                          Click image for larger version

Name:	Lauakruustangid elektroonikatööks.jpg
Views:	1
Size:	471,7 KB
ID:	872388

                          Comment


                            #28
                            Vs: Kruustangid laua külge

                            Mul selline abivahend:
                            Kolmas käsi...
                            või kolmas jalg, eks igaüks teab mis tal puudu on.
                            Click image for larger version

Name:	DSCN6842.JPG
Views:	1
Size:	121,6 KB
ID:	872389
                            Saab lisada luubi:



                            Veel selline leiab kasutust:
                            http://hparchive.com/
                            https://worldradiohistory.com/index.htm

                            Comment


                              #29
                              Vs: Kruustangid laua külge

                              Esmalt postitatud Svago poolt Vaata postitust

                              [ATTACH=CONFIG]18956[/ATTACH]

                              Vat need vasakpoolsed on head küll, saab kasvõi mõne jõulisema trükkplaadi servapidi vahele keerata kui mingit suuremat detaili vaja maha kangutada.
                              Üks miinus neil on, et lõuad on siledad - mingi karestus ei tee paha, seda on võimalik muidugi ise lõigata näiteks õhukese CBN käiaga aga põlvepeal head tulemust ei saa, vaja pingis teha.
                              Iseenesest on need minikruustangid head, lõugade max. ulatus kuskil 50mm. Mul olnud need oma 20a igasuguste tegevuste jaoks, alates keemiast kuni elektriasjadega toimetamise abivahendini, kusagilt ei ole nad järele andnud ja boonus on, et kasutada saab pm igal pool ja igas asendis, peaasi, et mingi serv on kuhu kinnitada või kasvõi toru sobib, pm siis igale poole saab need kruvida kus mingi üleulatuv serv.


                              Ja puurimisest - Tiigis müüdi kunagi tsangihoidjat koos tsangidega, komplekt 7 tsangihoidjaga. 0.1mm kuni 4mm puuridele.
                              See on hea käevahel tööks ja HSS puuridega.


                              ostsin selle paari aasta eest. Palju parem. Kuigi tegu hiinakaga siis 0.01mm kellindikaatoriga mõõtes mingit viskamist ei kogenud, mõõtsin mitmest asendist karbiidfreesi viskumise kontrollimisega. Kaasasolev jubin seal mootorivõllile kinnituseks on jama, see on karbiidpuuride kasutamisel mõistlik kohe ära visata, sellega saab korralikke viskumisi millega puurida üritades puur kohe puruneb.
                              Kui ligipääsu on ümarlihvpingile siis saab mootorivõllile kinnituseks teha ise vastava detaili, ma tegin 12.9 poldist. sai toorik enam-vähem sobivasse mõõtu treitud ja seejärel Jackobs koonus (JT1 on selle koonuse mõõt) lihvitud pingis. Parem kui treimistööd ja mootorivõlli ava teha ühe seadistusega, et detaili pingist välja vahepeal ei võta, seljuhul saab tsentreering hea, isegi vana vene pingiga ei näidanud indikaator mingit hälvet mida silmaga arvestatavalt saanuks hinnata - ehk mõni tuhandik võis olla.
                              Ma kasutan seda 18V RC775 tüüpi akutrellist võetud mootori otsas, pöördeid on kuskil 45000-50000 tühikäigul.
                              viimati muutis kasutaja radiotehnika35; 29 m 2019, 12:41.
                              -superradical-

                              Comment


                                #30
                                Vs: Kruustangid laua külge

                                Ma kasutan suurenduseks luminofoor rõngaslambiga luupi. Midagi sellist, ainult palju kallim:



                                Lambiks on Osrami nn. sooja valgusega variant. See väsitab mu silmi palju vähem kui suvaline LED. Lisaks on mitmeid erinevaid luupe ja ühed prillid, millel on komplektis 3 erineva suurendusega suurt klaasi.
                                Stereomikroskoop oleks ka veel hea – elektroonikafirmades on see tehnoloogia jälgimisel igapäevane töövahend. Korralikud on ainult päris kallid ja odavad kehvad.

                                Comment

                                Working...
                                X