Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Soojendusega sokid/tallad

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Soojendusega sokid/tallad

    Aegajalt tuleb mul ette kus pean praeguse rõveda ilmaga põhimõtteliselt väljas päev otsa majandama ja töö ka pigem selline suht väheliikuv kohati ja raisk kus varbad ja sõrmed hakkavad külmetama. On küll igavesti vinged tavasokid, st paksud ja soojustatud aga ei aita miski. Ebay-s nägin igasugu sokke ja taldasid elektrilise soojendusega. Vaatasin 5V 2A usb akupanga toitelt mõeldud sisetald oli ilmselt näiteks üks. Kas on muidu sellest 5-10W jala kohta abi ja saaks parema olemise?
    otsija

    #2
    Vs: Soojendusega sokid/tallad

    Enne soojendamist soovitan Tamrexist või mõnest muust asjalikust tööriietepoest läbi käia, asjalikule müüjale oma murest rääkida ja võibolla õige sokk ja jalats ajavad asja ära.
    PS! Korralikud jalatsid võivad maksta palju. Aga valed võivad ka...
    Erilahendused.
    PS või mail.

    Comment


      #3
      Vs: Soojendusega sokid/tallad

      Paremast käest võtsingi ühed paksemad sokid mis leidsin(jalatsid need mis nõutakse, suvaliste viltidega ringi vantsida ei saa), mul vist kehv verevarustus ka, kui ikka pikalt passida ja mitte liikuda siis jama majas. aga 5W talda küdema panna tunduks piisav soojus muidu? 18650 aku peaks paar tundi suutma soojas hoida küll sellist voimsust.
      otsija

      Comment


        #4
        Vs: Soojendusega sokid/tallad

        tere.
        Minul on sellised olemas, uued pakendis, kui huvi on võib loovutada.
        Ilmselt provotseerib audiofiilia aja jooksul retrofiilse modernofoobia arengut.

        Comment


          #5
          Vs: Soojendusega sokid/tallad

          Vanasti liikus 12V toitega põhjas töötavate autojuhtide veste ja saapasse käivaid põhjukaid. Põhjukad tarbisid 2X1A ja vest oli vist 3-4A vooluga.
          Kui ühel kohal seista, siis parim abivahend on ennast maast paksema papitükiga isoleerida - näiteks pakendikasti omaga.

          Comment


            #6
            Vs: Soojendusega sokid/tallad

            Jalg tahes-tahtmata higistab natuke, mõnel indiviidil vähem, teisel rohkem.
            Ja niiske sokk sooja ei hoia.
            Kalamehed, kes päevade viisi jääaugul passivad, panevad saapasse naiste hügieenisidemeid, mis siis niiskuse ära seovad ja jala ümber asjad kuivad hoiavad.

            Comment


              #7
              Vs: Soojendusega sokid/tallad

              Tellisin pulli pärast need, ei maksa peaaegu midagi, proovin ära kuidas kütavad.
              otsija

              Comment


                #8
                Vs: Soojendusega sokid/tallad

                Mul on ka vana turukogemus – põhiline on lainepapp jalgade all, soojad talvesaapad, villased sokid, keskea rõõmud e. soe aluspesu, tuulekindlad püksid/jope, villased labakindad ja soe müts. Isegi terve päev -30°C ei olnud 90-ndatel probleemiks.
                Ei pidanud ka autot soojendama ja nohu polnud sellel aastal kordagi

                Ostsin tookord sellise 12V komplekti, kuid vajadust polnudki. Peaks kuskil vedelema, pole ammu näinud. Madrusesärk kulus küll marjaks ära.
                Kõige naljakam oli see, et üks väga väike mees (1.50 rublane ) käis küsimas, et kas ma ostsin selle sama särgi ära, mis talle pakuti? Talle pidi väike olema Aga oli veniv, paras ja väga hea. Naine ainult vihastas ja viskas hiljem mingi jubeda vene madrusesärgi minema

                Comment


                  #9
                  Vs: Soojendusega sokid/tallad

                  Vana nipp on panna saapa sisse ajaleht (nüüd pannakse naiste hügieeni sidemed).Need seovad niiskuse enda sisse ja jalg enam ei külmeta.Omal sama asi läbi proovitud ja toimib.Niiskus on see,mis külmetama ajab.
                  Vana helitehnika remont Pärnus

                  Comment


                    #10
                    Vs: Soojendusega sokid/tallad

                    Võiks proovida aga jah, soojendusega tald oleks mugavam variant vist siiski kui nende paberitega mässata, kui kohale jõuab siis testin ära, muidugi selleks ajaks mul külmas töötamine läbi ilmselt kui kohale jõuab aga noh tuleb veel ette seda jama kindlasti. Vahest olen talvel peipsil kalal ka käinud, siis on ka ilmselt kasu neist ma usun kui kütab piisavalt.
                    otsija

                    Comment


                      #11
                      Vs: Soojendusega sokid/tallad

                      Ära Peipsi peal liiga kuumaks reguleeri seda muidu sulad koos kummikutega labi jää
                      http://hparchive.com/
                      https://worldradiohistory.com/index.htm

                      Comment


                        #12
                        Vs: Soojendusega sokid/tallad

                        Ilmselt lisaks penoplasti tükk ka jalge alla, kui pead päev otsa ühe kohapeal seisma (näiteks elektrijaotuskeskuse ehitus).
                        -

                        Comment


                          #13
                          Vs: Soojendusega sokid/tallad

                          Esmalt postitatud otsija poolt Vaata postitust
                          selleks ajaks mul külmas töötamine läbi ilmselt kui kohale jõuab
                          10€ koos postiga, ja homme hommikul panen pakki automaati.
                          Ilmselt provotseerib audiofiilia aja jooksul retrofiilse modernofoobia arengut.

                          Comment


                            #14
                            Vs: Soojendusega sokid/tallad

                            Ma tellisin need ebay omad küll ära aga,, kas sul sellega need akud ka kaasas ja mis jalanr need sobivad, 44 oleks ok? Ja mis takistus nendel taldadel oleks, kui miski 3-4 oomi siis tunduks tegelikult päris head.
                            otsija

                            Comment


                              #15
                              Vs: Soojendusega sokid/tallad

                              Akud on, kas toimivad ei tea, pole proovinud, suurus 36-48, takistus 1 kΩ
                              Click image for larger version

Name:	WP_20181202_15_30_06_Pro.jpg
Views:	1
Size:	199,0 KB
ID:	871517
                              Ilmselt provotseerib audiofiilia aja jooksul retrofiilse modernofoobia arengut.

                              Comment

                              Working...
                              X