Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Detailide ladustamine

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Detailide ladustamine

    Millist detailide ladustamise süsteemi kasutate?

    Väikeste detailide hoidmiseks olen kasutanud juba kooliajast kokkuliimitud tikutooside kuubikuid.

    Hiljuti ostsin Bauhausist 10 sahtliga ratastega kapi. 29 Eur eest ise 10 sahtliga ja ratastega kappi ei ehita. Sahtlitel oleks võinud sees olla ka lahtrid, kuhu erinevad detailid paigutada. Vene ajal olid olemas päevavalguslampide laearmatuuride ette käivad ruudukujuliste avadega plastkatted, mis oleks sinna suurepäraselt sobinud. Ei osanud nii kaugele ette näha, läksid prügikasti.

    Peab hakkama vist ise tegema, mis on täpsust nõudev ja päris töömahukas. Kunagi jootsin sellise lahtritega karbi kokku klaastekstoliidist.

    On saada ka igasuguseid plastkarpe, millel on lahtrid - kuid sellist karpide süsteemi ei taha. Olen neid kasutanud detailide parameetrite mõõtmisel – näiteks transipaaride leidmiseks jne.

    #2
    Vs: Detailide ladustamine

    Sinistel ja punasetel oli väike lahtrite asetuse erinvevus, mõlemaid u 20tk: https://www.netproshop.de/item/image...9023-blau2.jpg
    Nii Raacot kui Manot, 10+10tk: http://cdn.avansas.com/assets/68858/...-18-2-zoom.jpg
    Ratastel kahepoolne Treston: http://www.elbest.ee/img_s/460121.jpg
    Ja pappkarbid, et mingeid määramatuid asju veidiga paigutada, nüüd leidsin ka pitsakarbid: madalad, tugevad. Pakendikeskus abiks.
    Üsna palju määrab ära see, et saaks ladustada, s.t mingisugune sarnane joon peab läbi jooksma.
    Ehk 100 erinevat karpi ei anna iial head tulemust, olgu vähemalt veerandki omavahel ühesugused.
    Trestoni vahelehed maksavad küll "palju", aga see on ühekordne investeering ja pärast on abi palju. Viimase detailine väljatöötatud lahendus.
    Need vedelast plastist seinapeale pandavad lahterkarbid (kollaste vaheseintega vms) on kannata isegi võrdlemist korralikega. Hoiab see vahesein kuidas kunagi, lähevad karbid ise pool-vägisi oma kohale... sääst mõttetu koha peal. Aga letihind on odav. Ei vaidle.
    Erilahendused.
    PS või mail.

    Comment


      #3
      Vs: Detailide ladustamine

      Sahtlitega kapiga olen väga rahul – see on väga tugev – mõeldud tööriistade hoidmiseks. Esialgu kasutangi väikeseid pappkarpe sahtlites. Aktiivkomponentide puhul peab arvestama ka ESD-d ja iga plast pole selleks sobiv.

      Comment


        #4
        Vs: Detailide ladustamine

        Siiani olen püüdnud oringaalpakendid (kotid) ESD-tundlikele ümber/alles jätta.
        Muidugi ESD-ladustamine on juba kõrgem pilotaaž ja õnneks või kahjuks foorumis keegi selle kohta ei küsi.
        Aga üks asi veel, mis just tööriistade haldamist hõlbustab mul: http://www.byroomaailm.ee/pood/konto...l-5280-00-89-2
        Põhimõte just väljatõmmatavad madalad sahtlikesed. Järelturult üsna odavalt saadaval. Saab hoida laual, või üksteise kukile laduda.
        Erilahendused.
        PS või mail.

        Comment


          #5
          Vs: Detailide ladustamine

          Selliseid ostsin ükskord odavalt ühest pankrotipesast, kuid eriti ei meeldi. Huvitaks ikkagi vaheseinad.

          Comment


            #6
            Vs: Detailide ladustamine

            Tikutops on ikka parim, omavahel kokku liimida ja veel teip ümber, kestab kauem.
            Click image for larger version

Name:	DSCN967.jpg
Views:	1
Size:	233,3 KB
ID:	869963

            Muu pudi jaoks on veel sellised.

            Selliseid mis parempoolne on mul sahtlis kokku 10.
            Osad kondekad, lülitid, osad takistid(suuremad mõõtmed), dioodid, kaitsmed, ferriitrõngad, kvartsid, piskitud/pesad, osad transistorid...


            *Vaheseinad saab ju ise lisada, või teha tugevast papist terve karp ise.

            Veel on hea karp selline madal, maha libistatava kaanega, kus sees hoitakse treiterasi, küsige treialitelt.
            viimati muutis kasutaja Starfish; 07 m 2017, 16:36.
            http://hparchive.com/
            https://worldradiohistory.com/index.htm

            Comment


              #7
              Vs: Detailide ladustamine

              Sahtlisse tegin karpe jogurti ja mahlapakkidest: papist ruudud ja ristkylikud.
              Kõrguse lõikasin vastavalt vajadusele.
              Head susserdamist !

              Comment


                #8
                Vs: Detailide ladustamine

                Tikutopsidest veel niipalju et aeg-ajalt võib leida ka suuremaid kui "tavatopsid". Paar aastat tagasi olid vist Koduekstras miskid tikutopsid 8x5x3 cm mõõtudega. Ja lätlastel on poodides ka suuremaid 7x5x2,2 cm.

                Comment


                  #9
                  Vs: Detailide ladustamine

                  SMD komponentide tarvis on päris mugavad sellised hoidikud, pintsettidega päris mugav ja kiire neid sealt noppida, kaant mugav avada. Suuremaid on ka selliseid karpe, kuhu ka tavakomponendid mahuks, tõsi hind pole just kõige soodsam. Samas ise plaate tehes olekski mõistlikum SMD peale üle kolida, tunduvalt kiirem ja lihtsam plaate kokku laduda, saab ka kõvasti kompaktsem nii tulemus kui ka komponentide hoiustamiseks kulub ruumi kordades vähem. Mul isiklikult kannatab 0603 takkide/kondedega käsitsi plaadile ladumine veel ära teha, 0805 on täiesti lebo. Kel silm nürim ja käes värin kangemat sorti sees, siis 1206 peaks ikka laotav olema.
                  otsija

                  Comment


                    #10
                    Vs: Detailide ladustamine

                    Suured tänud, sain siit päris palju ideid.

                    Ükskord ehitasin 3 ribalist kõlarit. Kesksagedusvaljukale oli vaja katet. Otsisin poest igasuguseid plastmassist topsikuid, karpe. Üks näis täitsa sobiv olema mahu poolest, kuid oli ainult hirmus kallis. Käisime abikaasaga ühe toidupoes. Samasugune suur ümar karp koos maasikadžemmiga oli odavam kui paljas karp teises poes. Ostsin siis ühe moosi aedmaasika ja teise mustsõstra oma. Kohtavalt suur kogus oli ja andis terve perega mitu nädalat süüa ja lõpuks polnud maitse ka enam hea.

                    Üks sõber tahtis samasuguseid kõlareid saada. Ma ütlesin, et ma ei viitsi seda moosi rohkem süüa

                    Comment


                      #11
                      Vs: Detailide ladustamine

                      Esmalt postitatud Starfish poolt Vaata postitust
                      Veel on hea karp selline madal, maha libistatava kaanega, kus sees hoitakse treiterasi, küsige treialitelt.
                      Meil lähevad sellised kasutatud karbid utiili:

                      Click image for larger version

Name:	karbid (kasutatud).jpg
Views:	1
Size:	13,8 KB
ID:	869982

                      SMD-komponentide jaoks võivad üsna hästi sobida. Eeliseks on nende vertikaalne üksteisekülgne kinnitumine s.t. on võimalik suruda kokku näiteks 10-karbiline torn, mis isenenest laiali ei pudene.

                      Kui hing uusi ihaleb, lööge mõne ostukeskkonna otsingusse "carbide insert box".
                      viimati muutis kasutaja madis64; 12 m 2017, 09:54. Põhjus: Täiendused

                      Comment


                        #12
                        Vs: Detailide ladustamine

                        Mina kasutan detailide hoidmiseks visiitkaartide kiirköidetavaid taskuid.
                        Väike minigrip ja taskusse.
                        Näiteks.

                        Click image for larger version

Name:	IMG_20170412_162434.jpg
Views:	1
Size:	493,0 KB
ID:	869985
                        Lisatud failid

                        Comment

                        Working...
                        X