Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

LED-lambid välistingimustes

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    LED-lambid välistingimustes

    Kas keegi osakb led lampide kasutamisest välitingimustes nõu anda?
    Mõned aastad tagsi sai Ikeast (olid toona poole odavamad kui meil müügis olevad) ostetud ports 6W E27 sokliga led pirne. Muuhulgas paigaldasin osa välisvalgustitesse. Mõne aja pärast hakkasid need miinustempeartuuride juures vilkuma. Kinnised valgustid, pirn vertikaalasendis, pesa allpool). Toatemperatuuril töötavd normaalselt. Kas täna müügilolevad led-pirnid on õuekindlad? Soovitusi?

    #2
    Vs: led lampidest

    Pigem ei ole. Viga teevad enim külm ilm ja valepidi olek. Niiskus ka, hermeetilised nad reeglina pole.
    Kobedamad on kuni -10kraadi, aga meie oludes jääb see väheks.
    Töökindlam on valgusti ümber ehitada, aga oluliselt kallim, kui pirne vahetada.
    Kui erisoovi pole, siis hõõgniit on kõige lollikindlam.
    Erilahendused.
    PS või mail.

    Comment


      #3
      Vs: led lampidest

      Mul on paar talve http://v-tac.eu/led-lights/lights1/l...te-detail.html lambikesi paar tükki väljas olnud, räästa all, lahtiselt. Pole häda midagi. Nüüd kolis üks neist veidi teise koha peale, asemele tuli http://v-tac.eu/led-lights/lights1/l...te-detail.html

      Hõõglampi küll enam õue ei tahaks, LED palju mõnusam.

      Comment


        #4
        Vs: led lampidest

        Eks see rohkem nagu elektri säästuteema. Kuidagi ei raatsi hõõglambi puhul 300W põleda lasta.
        Prismas oli mingi toode, kus kirjas, et kannatab kuni -20 kraadi. Lihtsalt proovimiseks ei raatsi ka osta.
        Üks tähelepanek veel. Maja seinal üks nendest Ikea lapidest on teistpidi asendis (pesa ülevalpool) sel ei ole vilkumist esinenud (veel).
        Ehk tuleb vahepealse verisoonina luminofoor-säästukaid kasutada?

        Comment


          #5
          Vs: led lampidest

          Osramil on osad LEDid -20-+40 kraadi ja säästukas E27 sokkel 60W ja vist oli 4200lm.
          Airami LED pakendil on kirjas -30-+40 kraadi.
          viimati muutis kasutaja sohver; 26 m 2016, 18:37.

          Comment


            #6
            Vs: led lampidest

            Miks LED külmaga ära sureb ?

            Comment


              #7
              Vs: led lampidest

              LED ise vast ei sure, küll aga ei taha juhtlülituses olevad kondensaatorid kokkulepitud parameetritest kinni pidada.
              Teine häda on temperatuuri muutustest tulenev kondensaadioht.

              Comment


                #8
                Vs: led lampidest

                Ma ise panustaks soojuspaisumisele. Antud juhul siis külmakahanemisele. Olen lappinud trafosid mis on -25 Celsiuse juures oma mähisetraadid katki teinud. See jupike kus mähis läks trükiplaadile. Hetkel on umbes pool aastat möödas kui ma ühte tööstuskülmikusse (-22 Celsiuse temperatuurl töötavasse) LED ribad panin. IP67 3300lm/m, sest luminofoor ei läinud seal igakord isegi mitte "käima" ja aegajalt käin uurimas kuidas see lahendus seal töötab. Toited muidugi läksid teisele poole seina, ehk siis umbes +20 piirkonda. Siiani pole keegi mingit viga kurtnud.

                Comment


                  #9
                  Vs: LED-lambid välistingimustes

                  Mul on neid välistingimustes töötamas ja seni (eelmisel talvel, siis oli ka -30C-ni ulatuvaid kraade) pole külmaprobleeme olnud.

                  Küll on probleeme 'no-name' SMD-lampidega: elementhaaval surevad ära. Lähemalt uurides on pragunenud led-struktuuri kattev ollus. Sageli on 'nonamedel' ka spekter väga imelik, täpsemad uuringud tegemata (et milline spektriosa on puudu), jutt pole 6000K-st. Praegu saab ka näiteks Osrami ja Philipsi pirne üsna mõistliku hinnaga (ja ajastu tasemel oleva valgusviljakusega), nendega olen rahul olnud, spektril pole viga ja töölepingud on seni kehtinud.

                  Comment

                  Working...
                  X