Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Kui kõrgele Tevalo detailide hinnad kerib?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Kui kõrgele Tevalo detailide hinnad kerib?

    Tuleb mai ning kaitsetollid väljaspool EL-i tehtud asjadele, et siis kui kõrgele Tevalo vidinate hinnad tõstab ning kas Vene detailid kaovad "lõplikult"???

    #2
    Kaldun arvama, et need vene komponendid mis müügis on kõikides analoogsetes kauplustes on vanast ajast jäänud komponendid.Ja tundub et keegi pole huvitatudki vene skeemikomponentide maaletoomisest ja müügist.Mis puutub hinnapoliitikasse siis kaupmeestelt Sa küll vastust ei saa.Kui teha tooteuuringuid siis on ikka hämmastavaid hindasid liikumas Eesti kaubanduses.Ainuke lootus ,et tuleb uusi tegijaid juurde ja praegused monopoolses seisuses tegijajd kas muudavad hinnapoliitikat või lähevad pankrotti.Käesoleval momendil on see maastik veel korrastamatta, kuid on kindel, et see nii ei jää.Meie viga on selles, et Eesti turg on väike , aga vaatamata sellele on ka siin uutele ruumi. Mida tihedam konkurents seda normaalsemad hinnad ja hakatakse kaupmeeste poolt otsima odavamaid sisseostu võimalusi ja seoses tiheda konkurentsiga muutub ka hinnapoliitika ja klientidel valiku võimalus.Oli siin konkreetne juhus, kus oli kiiresti vaja Atmeli protssesorit, millele keevitati hida otas 180EEK.Aega läks kaks nädalat!!!! Nüüd ma ei viska selle kaupluse prügikasti isegi suitsu koni, rääkimatta sellest et sealt uksest sisseastuda ja onngi sellega kogu lugu. kui kõigil silmad lahti lähevad ja veidigi tehaks toote kohta saamise ja hankimise uuringut siis sellised kaplused panevad varsti uksed kinni.Ega ilma asjata pole loodud ja veel kasvuraskustes interneti kaubandust sellistele spetsiifilistele toodetele.Kui jälgida sellist kaubandust Venemaal siis areng on tohutu kiire ja arvata võib et sealt suunast tuleb ka muudatusi, mis konkreetselt Eesti turgu puudutab.See on küllaltki keeruline ja komplitseeritud teema, kuid kaldun arvama et aja jooksul muutub nii mõnigi asi ja on juba signaale, et vene toodang tuleb ka Vabariigi turule, küll ärimehed selle eest hoolitsevad. See on valdkond, kus tühi koht täidetakse. Müüa tahavad kõik, samuti venelased, sest ka neil on häid asju ja hind veel praegu madalam kui läänes.

    Comment


      #3
      siin oli ühes foorumis juttu BU808D transistorist, kiire arvutus näitas, et selle raha eest mis tevalos küsiti saan ma kaks sama transistori,pluss BU508 ka veel juurde.

      Comment


        #4
        Originally posted by kreeklane@Apr 21 2004, 20:53
        siin oli ühes foorumis juttu BU808D transistorist, kiire arvutus näitas, et selle raha eest mis tevalos küsiti saan ma kaks sama transistori,pluss BU508 ka veel juurde.
        Samas on tevalos Eesti parim teenindus ja klientidesse ei suhtuta ka suvalt

        Comment


          #5
          Originally posted by kreeklane@Apr 21 2004, 22:53
          siin oli ühes foorumis juttu BU808D transistorist, kiire arvutus näitas, et selle raha eest mis tevalos küsiti saan ma kaks sama transistori,pluss BU508 ka veel juurde.
          135 krooni on ELFA kataloogi hind (Rootsimaa, kallis maa)
          Samas on ka BU808DF 54 krooni eest.
          Aga keegi ei sunni ju kallist ostma, kui odavamalt saab. Turg teeb hinna.

          Comment


            #6
            Ma kardan,et puht majanduslikest aspektidest vaadatuna ei ole võimalik,et raadiodetailide hinnad väga oluliselt langeksid.Konkurentsi tõttu võib mõningaid väikseid hinnamuutusi tulla,kuid need ajad on läbi,kus raadioosad maksid nii vähe kui vene ajal.Kui kedagi huvitab,miks see nii on,siis võin asja pikemalt lahti seletada.
            Vana helitehnika remont Pärnus

            Comment


              #7
              Elate mingis oma maailmas vist.
              Reaalsus on see et kui mingi punn maksab 10 krooni ja keegi tahab osta, siis peab sinna otsa keevitama müüja ajakulu (~100 krooni tund) ja firma kasumi, transakulud (k.a. kauba arvelevõtmine jms.) ning rendikulud jne jne jne jne.

              Nt:
              Lähed poodi ja ostad lüliti, hind 20,-. Oletame et Tevalo võtab sealt 15,- vahelt. Sinu ostuprotsess võttis 5 minutit. Seega 100/12 = 8 krooni on paljas müüja kulu. Nii et rikkaks sellise pudi müügiga enivei ei saa. Kasum tuleb suurematelt klientidelt kes korraga kümnete kilode eest tellivad.

              Ehk siis kui poest ei meeldi osta, tellige tuhandekaupa otse tootjalt.

              Btw. A-kaabel on veel kallim kui Tevalo, aga ma käin seal ka. Kas ma olen loll ?

              Comment


                #8
                Karutecile lisaks.Otse tootjalt tellides ei ole jutt mitte tuhandetest,vaid kümnetest-sadadest tuhandetest tükkidest (oleneb muidugi konkreetsest tootjast ja tootest).
                Vana helitehnika remont Pärnus

                Comment


                  #9
                  Pidasin silmas summat, miinimumtellimused on nt. Arrowist reeglina 10kEEK ja üles. Detailide kogus võib ka 10tk olla, see ei ole primaarne.

                  Comment


                    #10
                    No 10K EEK on ikka väga väike miinimum summa.Enamik tõsisemaid tegijaid võtavad sind jutule alates 10K USD ja sealt üles.
                    Vana helitehnika remont Pärnus

                    Comment

                    Working...
                    X