Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

TL-4M eestikeelne kasutusjuhend?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    TL-4M eestikeelne kasutusjuhend?

    Soetasin omale pealkirjas mainitud aparaadi, aga selle juhend on venekeelne. Lapsepõlvest mäletan, et lugesin eestikeelset varianti, aga päris täpselt ei mäleta. Oskab keegi öelda kust sellist asja leida võib, kuskilt arhiivist äkki? Võin ka osta või laenata (viimasel juhul pildistaks või skänniks siis omale ka).

    #2
    Vs: TL-4M eestikeelne kasutusjuhend?

    Misasja seal üldse juhendiga teha on ? Või millest sa seal aru ei saa ?

    Comment


      #3
      Vs: TL-4M eestikeelne kasutusjuhend?

      Numbrid on ju meie, kiri on vaid kirillitsas

      Comment


        #4
        Vs: TL-4M eestikeelne kasutusjuhend?

        Kas tahad transistore ka mõõta ? Muul juhul ei tohiks segane olla. Aga kuna sel isendil pole mingit kaitset siis üle piirkonna minnes (no näiteks mõõdad 100V pinget aga piirkond on 3V peal) võivad sees takistid ära põleda koos indikaatori mähisega. Minu mäletamist mööda oli see ka kõige enam levinud põhjus, miks nad ära surid. Kõvemad mehed muidugi mõõtsid pingeid takituse mõõtmise asendis ja said kah samasuguse tulemuse. Üldiselt kui oled moodsa aja automaatse piirkonnaga harjunud siis on ikka väga tüütu aparaat. Lisaks tuleb ta alati välja lülitada, takistuse või transi asendis saab patarei lihtsalt otsa. Selle isendi patareid on ka üsna vähe levinud. Päris igas poes neid ei ole. Vene patareid suutsid aga tuimalt oma kesta katki teha ja kogu sisemise ilu klemmide peale ajada. Klemmid loomulikut mädanesid seepeale ära.

        Comment


          #5
          Vs: TL-4M eestikeelne kasutusjuhend?

          Tahaks kasutusjuhendi läbi lugeda ja kõik nüansid selgeks teha, nagu mulle üldiselt kombeks. Mulle sellised vanemad töötavad asjad meeldivad, neil on nö oma "hing". Pealegi on neid lihtsam lahti võtta ja parandada, ei pea rauasaega kallale minema, sest keegi on otsustanud jälle mingeid imeliku peaga kruve kasutada.

          Comment


            #6
            Vs: TL-4M eestikeelne kasutusjuhend?

            Tartus tehtud asi, seega võiks justkui kohalikus keeles juhend olemas olla küll. Kuigi tõesti on raske aru saada, mida seal siis niiväga lugeda on, üsna lihtne asjandus ju teine.

            Comment


              #7
              Vs: TL-4M eestikeelne kasutusjuhend?

              Aga vene keele oskajaid peaks olema piisavalt et keegi oleks nõus abistama tõlkimisel, kui ise aru ei saa. Samas peaks olema lihtne kasvõi sõnaraamat kuskilt hankida/laenutada ja tunnikese aega peaks ikka leidma.....

              Comment


                #8
                Vs: TL-4M eestikeelne kasutusjuhend?

                Aga on ju olemas https://translate.google.ee/

                Tõlgib ju kenasti
                Работа с прибором

                При работе с прибором следует соблюдать такие же правила, как и при работе с ампер-вольтомметром 1Д20 (см. § 2-1). Подключение транзисторов в целях проверки их параметров нужно производить в строгом соответствии с маркировкой зажимов на лицевой панели прибора.

                Töö
                Kui ettevõtja peaks järgima samu eeskirju, mida soovite koos amper VOM 1D20 (vt. § 2-1). Ühendamine transistorid, et kontrollida nende parameetrid tuleb teha täpselt vastavalt etiketi klippe esipaneelil.
                Originaal siit http://www.radteh.ru/izmerenie/6.html

                Comment


                  #9
                  Vs: TL-4M eestikeelne kasutusjuhend?

                  Piisavalt intuitiivne riistapuu, peab lihtsalt õiget skaalat lugema. Testri kasutusjuhend ei ole nagunii elektroonika õpik.
                  Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

                  Comment


                    #10
                    Vs: TL-4M eestikeelne kasutusjuhend?

                    Lihtsalt ilus oleks omada vana eestikeelset juhendit. Ikkagi eestimaa ajalugu.
                    Nagu ka transistor П403.
                    Praktika ajal tehases kontrollisime kas jalad on ikka korralikult tinutatud.

                    Ja sealt juhendist võiks ka leida põhjenduse miks on kasulik keerata ketas "0" peale.
                    Sellel on ilus seletus, pidurdab osuti liikumist transpordi ajal. Lühises generaator.

                    Comment


                      #11
                      Vs: TL-4M eestikeelne kasutusjuhend?

                      Mul kusagil arhiivis on olemas, aga see on "kauges kylas". Kui sinna satun, otsin.Saada oma kontaktinfo.

                      Comment


                        #12
                        Vs: TL-4M eestikeelne kasutusjuhend?

                        Esmalt postitatud A.R. poolt Vaata postitust
                        Lihtsalt ilus oleks omada vana eestikeelset juhendit. Ikkagi eestimaa ajalugu.
                        ...
                        Olen täitsa nõus, aga mulle sobib ka näiteks pildistatud või skännitud variant, peaasi et kõik leheküljed oleks olemas ja loetavad.

                        Comment


                          #13
                          Vs: TL-4M eestikeelne kasutusjuhend?

                          Leidsin otsitava. link

                          Comment


                            #14
                            Vs: TL-4M eestikeelne kasutusjuhend?

                            Neli-emm ja neli-emm-kaks on ikkagi erinevad riistapuud.
                            Neli-emmi eestikeelset juhendit pole kunagi näinud, kuigi olen omanud kolme isendit (uued, karbis). Ehk on otsitav müütiline Atlantis?

                            Comment


                              #15
                              Vs: TL-4M eestikeelne kasutusjuhend?

                              Esmalt postitatud kruvike poolt Vaata postitust
                              Leidsin otsitava. link

                              Huvitav, minule näitas see link ainult valget ristkülikut.

                              Comment

                              Working...
                              X