Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Labori toide (Instoma Oy / Signaali Oy TL-201)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Labori toide (Instoma Oy / Signaali Oy TL-201)

    Sattus minu kätte selline vanakooli labori toide.
    Seisis tööl prügikasti kõrval, nii et ilmselt vigane - aga ei ole jõudnud veel täpsemalt uurida.
    Tundub et soomes toodetud. Viimati kalibreeritud 2001a.
    Masina enda peal märgitud tootjaks Signaali Oy aga google leiab selle asemel Instoma Oy (võib olla firma nimi muutunud lihtsalt).
    Täpsem mudel TL-201.
    Click image for larger version

Name:	toide.jpg
Views:	1
Size:	189,8 KB
ID:	877771

    Aga jama selles et mingit erilist infot selle toiteploki kohta ei leia. Mingi andmelehe laadse asja leidsin aga eriti targemaks sellest ei saanud.
    Mul ei ole mingit õiget labori toidet kunagi olnud ka, seega on paar asja natuke arusaamatud mulle.

    Vasakus servas siis fikseeritud väljundid:
    +5V | GND | -5V
    +12V | GND | -12V
    1A | GND | 1A << Mida nende 1A otstega teha?

    Siis on veel voolu piiramise nupp, mille juures lüliti kust saab valida 0-2A ja 0-20mA.
    Aga samas andmelehes kirjas "0-20 mA range". Mida see 0-2A asend sellel lülitil teeb siis?

    Ja mida peaksid nuppude kõrval olevad punased LEDid näitama? Mis puhul nad põlema peavad ja millal mitte?
    Andmeleht

    Tänud!
    viimati muutis kasutaja Kkert; 20 m 2015, 00:22.

    #2
    Vs: Labori toide (Instoma Oy / Signaali Oy TL-201)

    Sul ju vasakus servas 3 pinget +5, +12, +15, ehk see 1A on nende väljundvoolu tugevus?
    0..20 mA ja 0..2 A lülitiga saad valida kui suures piirkonnas voolu piirad. Peenem - jämedam?
    Punaste LED-ide kohta arvan, et näitab siis nii kui on pandud voolu piiraja ja tarbinine läheb suuremaks
    siis süttib Virta LED, aga kui vool pole piirajasse läinud siis põleb Jännite LED. Ehk siis kas seade töötab
    pinge reguleerimise või voolupiiramise reziimis.

    Aga see kõik oletus.

    Comment


      #3
      Vs: Labori toide (Instoma Oy / Signaali Oy TL-201)

      Sellel kastil võib olla ka nii, et 0-2A ja 0-20mA on reguleeritava vooluallika [Constant Current mode] piirkonnad.
      "JÄNNITE 0-20V" on reguleeritava väljundpinge piirkond.
      1A on fix pingete väljundite max lubatud koormusvool.
      Keegi pole targemaks muutunud sellest, et mind lolliks peab.

      Comment


        #4
        Vs: Labori toide (Instoma Oy / Signaali Oy TL-201)

        Nojah, nii juhtub kui kell 1 öösel väsinuna selliste asjade üle mõelda ja siia kirjutada.
        Ei pannud tähelegi et seal vasakul on kolmas väljundpinge ka kirjutatud ja imestasin 1A klemmid need seal on. Vabandan!

        Ja see ajas ka segadusse et andmelehel on kirjas "Note 0-20 mA range", kuigi tegelikult on siis ju ikkagi 0-2A voolu piirkond.

        Comment


          #5
          Vs: Labori toide (Instoma Oy / Signaali Oy TL-201)

          Esmalt postitatud Kkert poolt Vaata postitust
          Nojah, nii juhtub kui kell 1 öösel väsinuna selliste asjade üle mõelda ja siia kirjutada.
          Mõtlesin kell 4 Su masina peale ja tuli selline idee.
          Proovi.
          Ampermeeter ja reostaat vahele ja näed kas hoiab voolu paigal.

          Kui hoiab siis äkki saab sellega võimsat LED-i (-e) toita.
          Kunagi ELFA poes katsetasin kaasaegset püsivoolu toidet, väga ilusti hoidis põlemas.
          Kui korraks välja-sisse lülitasin OLI mul olemas väga hea LED.

          Vast Sinu seade on natuke targem.
          Siis võib huvi pakkuda et mis ja kuidas.

          Comment

          Working...
          X