Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

30pin SIMM

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    30pin SIMM

    Kas keegi teab, kuidas neid kasutada?

    Mul on kolm 1Mb kaarti ja üks 4Mb kaart.

    #2
    Need on DRAMid...kus sa neid kasutada tahad? Mikrokontrolleriga? Tegelikult täiesti võimalik, kui värskendus tüsklid softiga teha(rauga läheks keeruliseks). Ise suvel panin kah 1 megase SIMM pulga oma AVRi (AT90S8515) külge...funktsis küll, kuid arvestama piab, et see RAM tahab iga 16 ms tagant värsekendust...see sööb ära osa kallist ajast...a kui aeg pole tähtis, sis täiesti võimalik...kui on huvi võin skeemi joonistada ja softi näidata  

    Lisama piaks veel seda, et üks refresh tsükkel võttis aega umbes 1 ms 7,3728 MHz jooksva AVRiga.

    Comment


      #3
      Idee oli kasutada neid MP3 bufferdamiseks kui mängitakse kõvakettalt. Mikrokontroller on mul pic16f877.

      Oleks skeemist ja tööpõhimõttest küll huvitatud. Kui aga väga keeruline on, siis otsin parem kuskilt odava sdrami, mida ma oskan kasutada.

      Comment


        #4
        Iseenesest keeruline ei ole, aga ma arvan, et MP3 bufriks jääb asi liiga aeglaseks...(kuna refresh võtab terve millisekundi aega, sis selle ajaga jõuab VS1001 sisene bufer tühjaks joosta ning tekivad "tükeldused")

        siis otsin parem kuskilt odava sdrami
        SDRAM on tööpõhimõttelt sama, mis DRAM...või panen ma millegagi mööda?? Ehk mõtlesid sa SRAMi?

        Comment


          #5
          Aih.. näpukas.. mõtlesin SRAMi jah. :

          Kas seda värskendust ei anna teha jupiti... Et mitte iga 16ms tagant terve pulga värskendamiseks 1ms kulutada, vaid näiteks iga 4 ms tagant 1/4 mälust värskendada?

          Tegelikult huvitab ka niisama, kuidas värk töötab.

          Comment


            #6
            Iga bitt peab värskenadtud saama iga 16 ms pärast, muidu lähevad nad "nulli", kui võtad kohe algusest peale igale neljandikule erineva aja värskenduseks siis oleks vast isegi võimalik...

            Aga pärast väieksi arvutusi tuleb välja nii, et ehk iseg on võimalik kasutada DRAMi...
            keskmine mp3 lugu on 128 kilobitti/sekundis "kiirusega" ja vs1001 bufri suurus on  32 baiti =256 bitti

            128kB/s=131072 B/s
            ühes ms läheb vaja 131072/1000=132 bitti  

            Ma loodan et ei pand arvutustega miskit mööda... ???
            Probleem võib aga tekkida suurema "bit rate" lugudega...

            Comment


              #7
              Natuke mööda panid küll, tegelikult on buffer täpselt 2ms 128kbit/s loo puhul...

              128kbit/sec = 16000B/s
              32/16000 = 2ms

              Mind huvitab, milline on DRAMi pinout. Mul on 30 otsa ja mul pole aimugi, mis kus on (välja arvatud toide).

              Mis ma veel mõtlesin, oli see, et kas SDRAMi kiirus (100MHz, 133MHz vms) on siis värskendamise kiirus? ??? Loogiline oleks, et 100MHz korral iga 10ns tagant peab igat baiti uuendama...

              Comment


                #8
                Buffer on 2 ms tõesti...mina arvutsin aga 1 ms kuluvaid bitte...

                Mind huvitab, milline on DRAMi pinout
                http://my.tele2.ee/ruum/hwb/co_Simm30.html

                100MHz või muu taoline sagedus, mäitab vist seda, et kui kiiresti on võimalik datat vahetada selle ramiga.

                Kas mõtled sis kautada oma mp3 plaieril seda DRAMi ve? Kaugel sa üldse oled oma pleieriga?
                :
                Said mu skeemi ja asm koodi mailiga kätte?

                Comment


                  #9
                  doktorms äkki paned need siia ka üles.

                  Comment


                    #10
                    Nunii...said sis siia aplouditud...
                    http://www.geocities.com/doktorms/dram.zip

                    Asm kood on seal sis AVRi jaoks ning mainima piab ka seda, et EAGLEis joonistatud skeemis olen laiskuse tõttu joonistanud ainult DRAMi jaoks vajalikud kohad  :P

                    Comment


                      #11
                      Tahtsin ka su koodi vaadata aga öeldi, et "unavailable"
                      Tuli meelde, et kunagi olid osad SIMM'id staatilised, väliselt, nad tegid ise refreshi! Saaks sellise veel kätte!
                      - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                      - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                      Comment


                        #12
                        Miskit on mäda jah...ei anna nagu otse kätte, aga ringiga hakkas nagu tulema küll
                        http://www.geocities.com/doktorms/index.html

                        Comment


                          #13
                          Skeem tundub loogiline...
                          Mis mind häirib, on see, et ei ole sellist asja nagu output enable (OE). See segab busi jagamist.

                          Asm kood aga on minu jaoks nats keeruline :-[
                          Pole AVRile midagi kirjutanud ja PIC koodigi olen rohkem C-s näinud. Töö põhimõttest aga ma arvan, et sain aru.

                          MP3 mängija jaoks olen praegu ainult informatsiooni ja juppe kogunud. Midagi praktilist ei ole veel teinud, aga väike idee on, mis sellest saama peaks.
                          Koos mpeg kiviga ma veel ei tea, kas mul on tarvis kasutada välist mälu või mitte. Plaan on kasutada vana 810Mb kõvaketast, millel on endal peal 256kB mälu bufferdamiseks (vist oli nii palju). Äkki veab välja.
                          vs1001k-d ma oskan kasutada, srami ja pici ka. drami ja lpt tööpõhimõttest saan aru ja IR juhtimine ei tohiks ka liigkeeruliseks kujuneda. Mida ma veel põhjalikult uurinud ei ole, on ATA ja lcd. Ma usun, et kõvakettaga saab kõige rohkem jamamist olema.

                          Muidu, kui kellelgi on tarvis 30pin SIMMi, siis mul on 3*4Mb ja 3*1Mb SIMMi üle.

                          Comment


                            #14
                            Arvestama pead sellega, et mida suurem mälu seda rohkem aega võtab ka refresh

                            OE on optional...kui nüüd õieti mäletan, sis SIMMil ei olnudki seda ühendatud, sest ega ram ju muidu ei reageeri millelegi kui tuleb kasutada /WE, /CAS, /RAS signasid...

                            Mina arvan, et lisamälu kasutamine on oluline, kui hakkad kasutama FATi(või muud taolist failisisteemi), sest seal vaja salvestada ketta algusest need failiketid kuhugi, et ei piaks koguaeg seal ketta algusest neid lugemas. Teine põhjus mälu aksutamiseks olks sis vast jah, lihtsalt data bufriks, et näiteks autos kõvaketttalt miskit lugedes võivad tekkida "augud" ...kindalsti saaba aga hakkama ilma mäluta 8)

                            Mida ma veel põhjalikult uurinud ei ole, on ATA ja lcd
                            Minul aga juba need praktiliselt töös...

                            Comment

                            Working...
                            X