Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Keevituse ost

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #31
    Vs: Keevituse ost

    Kirjutan ka teemasse küsimusetega. Mõte ka soetada TIG keevitus. Esmavajadus lintsaekaatri lintide keevitus (parandus). Materjali paksus 1-1,14mm ja laius kuni 40mm. Mul on ostetud ka spetsiaalne kontaktkeevituspink, paraku pole ma seda töösse saanud, kuna lööb 20A peakaitsme välja. Kontaktkeevituse puhul on ka see häda, et saekaatrilindid on üks hammas ühele poole, teine teisele poole ja kolmas otse. Kontaktkeevutusega aga tuleks üks hambavahe välja lõigata, et saaks sileda pinna murdekoha asemele, mis muudab jälle räsamise problemaatiliseks, kui hammaste arv pole 3-ga jaguv. Lahenduseks oleks ühe hambavahe jupp vahele lõigata ja teha seega 2 keevitust.
    Ok, aga mõtlesin proovida TIG keevitust, et saada katkenud või praoga linte parandada, hambavahet jõuab alati välja lõigata. Soovitage selleks otsarbeks keevitust.
    * * * * *

    Comment


      #32
      Vs: Keevituse ost

      Oled kindel, et seda materjali saab üldse edukalt keevitada? Mingi karastatud teras vist, keevitamisega rikub karastuse ära ja võib olla probleeme ka kvaliteetselt kinni saamisega.

      Comment


        #33
        Vs: Keevituse ost

        Kõik lindid on ju ühest kohast keevitatud, kontaktkeevitusega. Tõsi seal toimub peale keevitamist ka noolutamine. Suurt kaotada nagu pole midagi, keevituskoha saab ju välja lõigata, kui siiski plaan edasi kontaktkeevitust kasutada. Praeguseks on kogunenud katkiseid linte juba sadu.
        viimati muutis kasutaja ardi.s; 02 m 2018, 21:31.
        * * * * *

        Comment


          #34
          Vs: Keevituse ost

          Päris pead ei anna kuna ei tea mis sul kasutuselolevad lindid täpsemalt on (mis on täpne terasemark) kuid ma olen proovinud metallisae lehte kuumutada (oli vaja saada stantsiga auke lüüa ja siis lasin TIG-ga paar sekundit tulevasel ava kohal kaarleegil põleda), kogu ulatuses ei saanud kuna vaja oli neid asju puidutööstuses ja hammastuseosa pidi jääme hea. Niisama stantsida ei sanaud kuna materjal oli rabe - purunes nagu klaas kildudeks kui üritasin stantsida.
          Igaljuhul lintsaelinti sa keevitada 99.9% tõenäosusega kahjuks ei saa kui ei tea täpset materjali marki - sul on vaja pärast lint noolutada ja normaliseerida aga kui materjali ei tea siis seda teha ei saa
          -superradical-

          Comment


            #35
            Vs: Keevituse ost



            selle linte on ise keevitatud ja on jäänud pidama. keevitati spets elektroodiga ja keevis käiati õhukeseks. lintsaag ise oli muidugi aadu aegne, mitte griggio.

            väiksemate saagide linte ei soovita keevitada.

            endalgi on üks kauaseisnud tutikas saelint, mille otsad tuleb ise kokkukeevitada. see müüdigi vist niisugusena.

            Comment


              #36
              Vs: Keevituse ost

              Nojaa, siin jälle oleme selle põlveotsas tegemise juures tagasi...
              Tegelikult on lindid tööstuslikult (miks mitte ka kodus kui on olemas tehnikad) põkk-keevitatud ja sellekohta on infot saadaval päris palju.Ei viitsi otsida aga on meeles, et oli täitsa kohalikus keeles olemas üsna mahukas liiduaegne raamat kus ka kõvasulamite jne teemat puudutavast keevitusest oli juttu, juttu ka materjalidest ja vajalikust protseduurist.
              Eks ta ole katseeksituse värk kui tahtmine ise proovida aga kuna mulle tundub, et tegu tööstuslikus kasutuses lintidega siis kas on mõtet? Enamasti purunevadki lindid nürinemise tagajärel, õigemini see on üks oluline põhjus lindi katkemisel. Teine asi on kasutajast tulenev.

              2 osaliselt saab ka - kuskilt vahel midagi lõigata vast ei ole mõistlik, liiga lühikese maa tagant neid kokku liita - see liide saab rullidel rohkem painet ja katkeb peagi uuesti. Ehk tasuks katkenud lint sobivalt poolitada ja näiteks teise samasuguse poolitamisel tekkivad sobivad pooled kokku liita ja teiste pooltega ehk õnnestub ka või kui neid hulgim ja on ühesugused - siis ka omavahel liita? 2 liidet kogu lindi peal parem kui 2liidet 10cm vahega
              -superradical-

              Comment


                #37
                Vs: Keevituse ost

                Valdavalt on tegu Woodmizer Double Hard lintidega http://www.woodmizer.ee/Seadmed/Lintsaed/DoubleHARD , Aga on ka Fenes Bora linte http://fenes.com.pl/en/Oferta/Band_saw_blades,39 , ning vähsel määral ka teisi linte.
                Hind on neil 15-22eur/tk (käibemaksuta). Arvestades, et terituse hind on ca 5eur, polegi uued lindid eriti kallid. Aga kuna mul on omal tipptasemel teritussüsteemid, terituspink https://www.youtube.com/watch?v=Q83KZnPC7Tk ja räsapink https://www.youtube.com/watch?v=mijw2Kt8bL4 ,siis võiks proovida ka vanu linte ellu äratada.
                Kuna me 4x4 foorumist silmasin teemat, kus keegi väitis, et TIG-iga keeviatud lint mõnda aega töötas, siis võiks ju proovida. No näiteks, mida arvata sellest seadmest https://www.antehnika.ee/toode/789/w...ma-s-stahlwerk ?
                * * * * *

                Comment


                  #38
                  Vs: Keevituse ost

                  Stahlwerki pole kasutanud aga hinna osas ilmselt täitsa keskpärane aparaat.
                  Ma otsiks sellise mis oleks ainult keevituse, ilma plasmata!
                  -Kui ÜKS asi on mõeldud KÕIGEKS siis tavaliselt EI KÕLBA see millekski!-
                  Vaata niisugune millel on impulssrežiim, õhema materjali juures on see väga hea lisa ja kui on aparaadil vahelduvvoolurežiim siis impulsirežiimiga saab päris huvitavaid asju teha mille võimalikkust esmapilgul ehk ei arvanudki
                  -superradical-

                  Comment


                    #39
                    Vs: Keevituse ost

                    Esmalt postitatud radiotehnika35 poolt Vaata postitust
                    Stahlwerki pole kasutanud aga hinna osas ilmselt täitsa keskpärane aparaat.
                    Ma otsiks sellise mis oleks ainult keevituse, ilma plasmata!
                    -Kui ÜKS asi on mõeldud KÕIGEKS siis tavaliselt EI KÕLBA see millekski!-
                    Vaata niisugune millel on impulssrežiim, õhema materjali juures on see väga hea lisa ja kui on aparaadil vahelduvvoolurežiim siis impulsirežiimiga saab päris huvitavaid asju teha mille võimalikkust esmapilgul ehk ei arvanudki
                    Selline sis näiteks või? https://www.antehnika.ee/toode/1614/...sseade-sherman
                    * * * * *

                    Comment


                      #40
                      Vs: Keevituse ost

                      Esmalt postitatud ardi.s poolt Vaata postitust
                      Jah, näiteks.
                      Tundub täitsa OK reguleeritavusega ka hobikasutajale.
                      Põleti aga on küll väliselt selline, et ma viskaks põleti kohe minema Muidugi on see siiski asi millega saab harjuda kui varasemalt pole paremaid proovinud
                      Näib selline mida käes hoida ebamugav - kui kunagi vaja paremat põletit siis tasuks vaadata Kemppi põletite poole - neid väga mugav käes hoida ja on pikaealised jne, üldiselt annab neid ka teiste masinate külge implementeerida. Kemppi masinad, pisemad Minarc seeria omad on tõenäoliselt maailma parimad omas klassis, samas hobikasutuseks on kallis soetada aga muidu on igavene kui õigesti kasutada.



                      E: vist sama asi aga soodsam: https://www.ebay.ie/itm/Sherman-TIG-...QAAOSwrXdazRcq
                      viimati muutis kasutaja radiotehnika35; 03 m 2018, 14:53.
                      -superradical-

                      Comment


                        #41
                        Vs: Keevituse ost

                        Seda lindi keevitamist kodus sooviks ise ka näha kui kellegil õnnestub kestev lahendus saada.
                        Siiamaani on tuttava juures sobiva pikkusega lint kokku keevitatud, aga vahel seal midagi nihu läinud ja liiga kiiresti keevise peal mõra ...
                        Lindi ratas suhteliselt suur 700mm, ei tohiks nagu selle süü ka olla.
                        Mingis videos olen näinud kus gaasi põleti ja vist hõbe või muu sarnase traadiga sulatati kinni kaks otsa.

                        Comment


                          #42
                          Vs: Keevituse ost

                          Esmalt postitatud henri503 poolt Vaata postitust
                          Mingis videos olen näinud kus gaasi põleti ja vist hõbe või muu sarnase traadiga sulatati kinni kaks otsa.
                          Jah, joodetakse ka aga see kõik oleneb lindi materjalist. Üldiselt ei ole keemilist koostist võimalik täpselt teada kuna tootja tavaliselt ei anna selle materjali kohta niipalju infot. Ainus võimalus on alternatiivseil meetodeil määrata, näiteks kõvaduse järgi saab üsna lähedale - kõvaduse järgi saab otsida võimalikud materjalid välja tabelite alusel, siis lähemale aitab vahel see kui tootjatehase riigis leiad lähedalt metallitehased kes vastavaid marke toodavad aga alati ei ole ka see võimalik.

                          Kõvajoodisega jootmine on üpris hea, näiteks ma olen freesiterade ja treiterade kõvasulamplaate jootnud, seda gaasipõletiga kuumutamist ei oska süviti kommenteerida, parem oleks kõrgsageduskuumutus.
                          Gaasiga on kuumutustsoon liiga suur, lokaalsem on parem. Kõik see on suht väheoluline kui järeltöötlus on vastavalt materjali andmelehes märgitule sobiv. Tavaliselt annab tootja soovitavad režiimid nende terasemarkide puhul, tööriistaterastel näiteks karastamine jne parameetrid on üsna asiselt kirjas andmelehel ja seal ka keemiline koostis. Vaata näiteks SSAB terasesorte, Toolox-i kohta leiab näiteks päris asist infot. Neid on muidki, mul kuskil olid mõnetuhandeleheküljelised raamatud, nii teraste kui ka näiteks alumiiniumide kohta. See on üks pagana mahukas teadus. Öökapiraamatuks pole mõtet võtta kuna pea ei pea.
                          -superradical-

                          Comment


                            #43
                            Vs: Keevituse ost

                            Arvatavasti aparaadi valik on siin kõige väiksem probleem. Kordades rohkem sõltub keevitajast kui aparaadist. Proff rallimees sõidab raja Ladaga kiiremini läbi kui algaja Ferrariga.

                            Comment


                              #44
                              Vs: Keevituse ost

                              Esmalt postitatud abp poolt Vaata postitust
                              Arvatavasti aparaadi valik on siin kõige väiksem probleem. Kordades rohkem sõltub keevitajast kui aparaadist. Proff rallimees sõidab raja Ladaga kiiremini läbi kui algaja Ferrariga.
                              võrdlus on kohatu, see tuntud italiano on ainult asfaldi sõiduk. Siiski riist peab riist olema... algtaseme aparaadid ei kõlba. nendega ei saa head tulemust.

                              Comment

                              Working...
                              X