Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Häda LED-iga

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Häda LED-iga

    :-/
    Nimelt sai ostetud ühest elektroonikatarvete poest paar väga ereda (punase)valgusega LEDi aga ostes jäi täpsustamata, kui suurt toitepinget need vajavad.
    :-[

    Olekski nüüd vaja teada, kas on võimalik kuidagi tagantjärele see välja selgitada. Või on ehk kõik ereda valgusega LEDid mingi standardse ühesuguse toitepingega?
    ??? ???

    #2
    Tüüp on ikka meeles? Selle järgi saab pinged/voolud teada. Kui on olemas reguleeritava pingega toiteblokk, pane diood selle külge (päripidi) ja hakka 0-st alates pinget tõstma. Jälgi samal ajal voolu. Arvatavasti töötab diood umbes 10mA juures ilusasti.
    Tegelikult on dioodi juures määrav siiret läbiv vool. Selle järgi arvutad hiljem oma skeemis kasutatavale pingele sobiva takisti.
    - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
    - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

    Comment


      #3
      Mul on reguleeritav toiteadapter aga sellel on miinimum 3V. Sai selle 3V peal ka proovitud ja LED hakkaski helendama, ent läks väga kiiresti väga kuumaks ning lõpetasin testi ära. Kui ma arve üles leian, saan ka ehk tüübi teada...

      Comment


        #4
        Seda on palju küll. Pane dioodile ette 270 oomi takisti ja siis peaks saama 5V pealt toita küll.
        - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
        - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

        Comment


          #5
          Seda on palju küll. Pane dioodile ette 270 oomi takisti ja siis peaks saama 5V pealt toita küll.
          Ok, aitüma. Aga kui suurt takistit läheks vaja kui tahan 2 sellist ledi toita 5v pealt (näiteks jadamisi ühendades)?

          Comment


            #6
            Proovi umbes 100 oomiga. Ja mõõda voolu et jääks 10mA tuuri.
            Valgusdioodi peale jääb keskmiselt 1,6V.
            - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
            - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

            Comment


              #7
              Proovi umbes 100 oomiga. Ja mõõda voolu et jääks 10mA tuuri.
              Valgusdioodi peale jääb keskmiselt 1,6V.
              Kas 20mA on liiga palju? Ma pole küll mõõtnud aga tegu on vist just sellise numbriga :-/

              Aga kas rööbiti ühendades peab takisti suurem olema?

              PS! Vist oleks targem privale üle minna, et mitte väljuda tooteabi teemast...

              Comment


                #8
                ükskord tegin katse, panin Dioodile kaks amprit taha, terve minuti põles aga kui toite ära katkestasin siis enam uuesti ei süttinud.
                Tiit

                Comment

                Working...
                X