Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Akud+laadija

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Arvan et pole isegi ostu väärt, rääkimata hinnast. välimus juba selline kahtlane.
    Kui Sul digikas ka on, siis soovitan vaadata suurema mahtuvusega akusid, ntx Energizer-ilt 2100mAh ja rohkem. Playeri jaoks vast kõlbavad ka need "Digital" i omad.

    Comment


      #17
      eelpoolmainitud patakate kohta küsimus, kas neid akupatakaid võib koguaeg laadida võ iaint siis kui nad täiesti tyhjad on?


      oleks küll hea kui näiteks kuulan pleierit, akul läeb paar kriipsu vähemaks viskan laadijasse ja varsti võttes on jälle täis..


      soovitage siis ka korralikke AAA patakaid, kuigi on voolutarve väike (mp3 pleier) võiks mahutavus olla digifotoka kanti...peab ju siis kauem vastu kui see lipulaev energizer ultra?!

      Comment


        #18
        eelpoolmainitud patakate kohta küsimus, kas neid akupatakaid võib koguaeg laadida võ iaint siis kui nad täiesti tyhjad on?
        Võib, aga peavad ilmselt kauem vastu kui alati üsna tühjaks lased.
        oleks küll hea kui näiteks kuulan pleierit, akul läeb paar kriipsu vähemaks viskan laadijasse ja varsti võttes on jälle täis..
        Aga miks sa peaksid nii tegema? Muretse parem 4 akuelementi, kaks on laadimises sel ajal, kui teised kaks töötavad.
        soovitage siis ka korralikke AAA patakaid, kuigi on voolutarve väike (mp3 pleier) võiks mahutavus olla digifotoka kanti...peab ju siis kauem vastu kui see lipulaev energizer ultra?!
        Korralike eest ole valmis natuke rohkem maksma. Juba enne mainisin: Duracell, Varta, Ansmann, GP. Hindadest ma ei tea...pole huvi olnud, aga nad on kõikvõimalikes keskustes (marketid-rimid-kaubamajad) saadaval.
        Ükski neist akudest ei pea pleieris ühe laadimisega nii kaua vastu, kui Energizer element. Selle eest saad neid sadu kordi laadida...Energizer'id viskad ju minema.

        Comment


          #19
          niiet põhimõtteliselt oleks arukas osta eelpoolmainitud laadija tevalost ja siis aku kuskilt suvalisest selvehallist?

          Comment


            #20
            Võin julgelt väita, et minu poolt varem viidatud Vansoni akusid on Tevalos müüdud tuhandeid ja nad tõesti on oma hinda väärt, pigem isegi väga odavad ja head, ning korpusele kirjutatud mahtuvus on ka tegelikult selline.

            Comment


              #21
              Võib vist oletada, et tegu on Tevalo inimesega, et on see mahtuvuse jutt kontrollitud või oletus selle järgi, et pole massiliselt tagasi toodud?
              Igasugu akutestidest on ikkagi selgunud, et mahtuvus on reeglina väiksem ja 90% reaalset peetakse heaks tulemuseks.
              Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

              Comment


                #22
                ksut saaks odavaima laadija ja akud?

                Nägin kuskil mingit infot selle varta laadija kohta mis praegu maksab 99eek... kas keegi teab sellest midagi või mingist muust odavast?

                See kiirlaadimine poelgi nii tähtis, oleks kena kui 24h jooksul 1gi AAA pataka täis laeks...

                Comment


                  #23
                  selline küsimus et kui kaua peab duracell Ni-MH akusi laadima (peal kirjas: laadimisvool 150mA-15 h) varta Ni-Cd laadijaga, mis annab välja 50mA aku kohta. (palun aidata, mitte kritiseerida) kas peab kolmekordistama laadimisaega? p.s. niipalju laadijast et sellel led-indikaatoreid ei ole.
                  -Artificial_Intelligent-

                  Comment


                    #24
                    Kolmekordistama jah ja kuna laadimisvool nii väike siis ei ole laadimise lõpetamine eriti kriitilise tähtsusega. Ise laen 70mA laadijaga ja vahel jäävad nädalaks pulgad sisse, aga soojaks ei lähe.
                    Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

                    Comment


                      #25
                      Vs: Akud+laadija

                      NimHe tühjaks laadima ei pea?

                      Comment


                        #26
                        Vs: Akud+laadija

                        ei pea- peavad kauem vastu, kui poole pealt laadida (?!).
                        -Artificial_Intelligent-

                        Comment


                          #27
                          Vs: Akud+laadija

                          ostsin Cobra raadiosaatjatele GP akud AAA 1000mAh
                          peal on kirjas "Standard charge 16hrs at 93mA"

                          mul on üks vana Varta laadija
                          peal kirjas et AA laeb 150mA
                          ja AAA laeb 50mA.

                          kas on tõesti eraldi ahelates AA ja AAA klemmid?
                          siis see 50mA jääb väheks ilmselt?
                          kas tasub panna AAA elemendid mingi "vahetükiga AA kontaktide vahele?

                          teine laadija, samuti varta, pakub järgmiseid voole:
                          vastavalt siis 260 ja 110

                          kolmas laadija on Trust pealkirjaga ja laeb 2000mAh fotoka AA akud mingi 4-5h täis, ei ole käepärast ja ei saa voole vaadata.
                          ::::::::::::::::::::::::

                          kontrollisin multimeetriga laadija kontakte, mõlemad klemmid on AA ja AAA ühenduses.
                          kuigi nendel laadijatel akude mahtuvusi pole toodud, siis kas laadimisvool sõltub elemendi mahtuvusest?


                          on kuskil mõni ilus tabel kus oleks "eeskujulikud" akude laadimisvoolud ja laadimisajad?

                          Comment


                            #28
                            Vs: Akud+laadija

                            Esmalt postitatud kaupz poolt
                            ostsin Cobra raadiosaatjatele GP akud AAA 1000mAh
                            peal on kirjas "Standard charge 16hrs at 93mA"

                            ...peal kirjas et AA laeb 150mA
                            ja AAA laeb 50mA.

                            teine laadija, samuti varta, pakub järgmiseid voole:
                            vastavalt siis 260 ja 110

                            kuigi nendel laadijatel akude mahtuvusi pole toodud, siis kas laadimisvool sõltub elemendi mahtuvusest?
                            Klassikaline laadimine on 1,4...1,6 korda suurem kui aku mahutavus.
                            Kuna aku mahutavus antakse tavaliselt 10-tunnisel tühjendusrežiimil,
                            siis ka samasuguse vooluga peaks laadima 14...16 tundi (osa energiat
                            läheb soojuseks kaotsi). Kordan, see on klassikaline laadimine, sellisel
                            laadimisel pole karta akude ülearust kuumenemist. Tehnoloogia areneb,
                            paljud uuemad akud võivad ohutult taluda ka kiirlaadimist, aga tavaliselt
                            on sel juhul vajalik juba temperatuuri täiendav kontroll...
                            Nüüd näitena toodud 1000mAh akude juurde.
                            1000mAh-se aku 10-tunnise tühjenduse vool oleks 100mA, seepärast
                            ka 100mA vooluga peaks laadima u. 15 tundi (nagu ka antud 93mA ja
                            16h). Muidugi võib laadida ka vooluga 50mA, aga siis on samaväärse
                            laadimise kestvus juba 30 tundi.
                            Alles üleeile kirjutasin natuke üldist juttu akude kohta, sealt näeb lisa:
                            Elektroonika töötab suitsu baasil.
                            Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
                            Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

                            Comment


                              #29
                              Vs: Akud+laadija

                              aga üks küsimus jäi veel õhku.
                              kui laadijal on kirjas AA ja AAA akude jaoks erinevad voolud, aga kontaktid on ühised neil, millest see vool siis sõltub?

                              ja ega seda vanemat laadijat vist naljalt ümber ei ehita, trafo primaari võimsus on juba erinev teisest 2x suurema vooluga laadijast.

                              Comment


                                #30
                                Vs: Akud+laadija

                                Esmalt postitatud kaupz poolt
                                Varta laadija peal kirjas et AA laeb 150mA ja AAA laeb 50mA.
                                kas on tõesti eraldi ahelates AA ja AAA klemmid?

                                kontrollisin multimeetriga laadija kontakte, mõlemad klemmid on AA ja AAA ühenduses.
                                Midagi ei klapi, kui klemmid oleks AA ja AAA pesadel rööbiti, ei saaks ju erinev
                                laadimisvool olla... Ehk oleks õigem üle mõõta...

                                Teise laadijaga (110mA) poleks ka liiga palju, mingi 13...15 tunniga laeks tühja aku (1000mAh) täis.

                                Kui palju neid pealekirjutusi uskuda võib, ei tea - võiks ju ka üle mõõta...
                                Elektroonika töötab suitsu baasil.
                                Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
                                Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

                                Comment

                                Working...
                                X