Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

SAT-antenni kinnitamine (kogemused?)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    SAT-antenni kinnitamine (kogemused?)

    Kas keegi oskab öleda, kui tõsiselt peaks SAT-taldriku kinnitama?

    Näiteks olen kuulnud, et teiste antennide/taldrikutega sama masti külge ei panda, sest tuul hakkab liialt kõigutama.

    Kui jäme mast võiks olla? On kellelgi kogemusi, muid soovitusi? Taldrik on umbes meetrise läbimõõduga.
    Ahto

    #2
    Kas sa maja seina külge ei saa panna? Katusele panek on küll viimane asi- ei saa teda õieti reguleerida ja tuul puhub ta ka paigast ära, lisaks masti küljes veel kõigub ka. Niigi need satelliidid taevas vaid mõnekraadiste vahedega. Ainus miks ma antenni maa peale ei paneks on see et vargal hea võtta ja vahest kipuvad põõsad- puud segama.
    ehh... andrjusa

    Comment


      #3
      Ei saa seina külge panna. Ja mis reguleerimisse puutub, siis senise elukogemuse põhjal on horisontaalsetel pindadel siiski tunduvalt kergem ringi tatsata kui vertikaalsetel

      Nii et ootan siiki nõuandeid, kuidas panni katusele piisavalt kõvastki kinni saada.
      Ahto

      Comment


        #4
        Mis katus sul on?
        ehh... andrjusa

        Comment


          #5
          Mul mingi umbes 30 toru pann võimalikult katuse lähedale (Kõigub vähem)ja hästi kõvasti kinni ja peaks pidama küll sügisene torm mis paar maja eemal kaks autot kummuli keeras antennist jagu ei saanud.

          Comment


            #6
            Mina tegin oma pannile seinakinnituse vanast lastejalgratta raamist. Meetrisele antennile on see piisavalt tugev, tuul sai jagu ainult sellest kruvist, millega oli antenni suund fikseeritud. Selle probleemi lahendasin piisavalt pika keermelatiga, mille üks ots läheb taldriku ääre külge, teine vastava aasa külge seina juures kinnitusel. Kahe mutriga saab nii antenni täpselt fikseerida. Selle lati asemele võib hoopis mootori panna. Siis peab olema satelliite järgiv Az-El kinnitus, mida on keevituse ja ketaslõikuri ning mõne vana jalgrattaraami olemasolul võimalik ka ise teha.

            Paradoks: mida suurema läbimõõduga taldrik, seda täpsemalt peab antenn satelliidile suunatud olema ja vastupidi!
            Meetrise antenni puhul võib mast paari cm ulatuses kõikuda, kui just Astra nõrku analoogkanaleid ei taha vaadata. Az-El korral ei tohi masti/kinnituse kõikumist olla.
            73lpiC3kCzI 1hz9KtdUAoU FHo6rXLHNTU
            ATiP1pN4XeM

            Comment


              #7
              Vähemalt ¤40 toruga he kui saad kuskilt tsinktoru paksu seinaga. Muidu kukub liiga palju kõikuma. 8) 8) 8)

              Comment

              Working...
              X