Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
http://www.elfafoorum.eu/faq.php
See more
See less

attiny841

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    attiny841

    Küsimus kompetentsematele: Kas on normaalne et kontrolleri analoogsisenditeks progetud ühel otsal on testriga mõõtes ala 0.35v pinge kuigi skeemist sinna pinget peale ei tule(katkestatud), nimelt kahtlustan kontrolleri viga.

    #2
    Vs: attiny841

    mida ma praegu teen

    Comment


      #3
      Vs: attiny841

      . . . mulle jäi meelde et 0.53v -- aga ma ei viitsi praegu ümber teha ↓ teoreetiliselt on võimalik .. mis tege'lt on -- siga ka ei ütle ↓

      Click image for larger version

Name:	MCU-Port_IO-Test - 10.jpg
Views:	1
Size:	79,0 KB
ID:	871717
      __________________
      Esmalt postitatud martinj poolt Vaata postitust
      mida c1139 oma postitustega taotleb, on arusaamatu
      -- ma arvasingi et võiballa tekib siin küsimuse kohti --- selgituseks :
      • kõik mis jääb koos mosfetidega paremale on mitte eriti täpne kontrolleri AD sisendi ekvivalent
      • juhul kui kasutatava multimeetri sisend takistus on võrreldav AD sisendi omaga võib kasutada pinge mõõtmiseks vasakpoolset j-Fet'idega ja suvalise kiire slew rate'iga op võimendit või lihtsalt j-Fet sisendiga op võimendit (mille sisendtakistus on tavliselt T(era)Ω suurusjärgus)
      • R6 emuleerib simulatsioonis lülitit lubades sisendisse signaali SS 250ms kuni 251ms -- illustreerimaks et olenemata madalast mõõtepingest suudab selline sisend lugeda 0..5V peak-2-peak signaali ka sagedusel 200kHz ja rohkem
      • põhimõttelisel saad testida pordi "lühist" andes sinna läbi 10k tak'i pinge peale ...
      viimati muutis kasutaja ci139; 01 03 2019, 20:15.

      Comment


        #4
        Vs: attiny841

        Küsimused teemaalgatajale.
        1. Kas pordist lugemine (analoog) toimib ?
        2. Kas see pinge on mõõdetud olukorras kui ots on elektriliselt lahti ?

        Kui jah, siis on asi normaalne. Sisendtakistus on hästi suur ja sestap võib see ülekostvuse tõttu korjata kõikvõimalikke parasiitlaenguid.

        mida c1139 oma postitustega taotleb, on arusaamatu. Ma oskan ka LTSpice kasutada.
        Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

        Comment

        Working...
        X