Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Arduino Shift Light

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Arduino Shift Light

    Tere. Sooviksin teha oma autole arduinoga shift lighti, kuid ma ei oska kirjutada koodi, mis paneks ledi mingis kindlas pöörete vahemikus põlema. Siinkohal paluksingi mõne targema käest abi, et äkki kirjutaks keegi mulle koodi, või õpetaks mind kuidas seda teha. Pöörded tuleksid siis sisse analog pin-i ja Led-e on vaja ainult üks. Olen pikka aega otsinud ka googlest skeeme ja koode aga minule ei ole ükski sobinud, kas on siis rohkem kui ühe Led-iga või siis hakkavad nad mingil hetkel vilkuma. Tänan kõiki kes oskavad mind aidata.

    #2
    Vs: Arduino Shift Light

    Tee kood juppideks.
    Õpi selgeks kuidas üldse ledi põlema saada koodis.
    Kui see selge, siis uuri kuidas analog pini kasutada.
    Ja lõpuks paned need koodi jupid kokku lihtsalt.

    Comment


      #3
      Vs: Arduino Shift Light

      Korra olen seda proovinud, kuid ma ei ole aru saanud milline koodirida mis ülesannet täidab.
      Panen siia ka koodi millest on ma arvan võimalik shift lighti teha. (Proovisin teha copy paste kuid siis oleks sõnum liiga pikk)
      Kood on võetud siit: http://forum.arduino.cc/index.php/topic,8420.0.html
      See kood ei sobi, sest siin on 3 led-i ja need hakkavad mingi aeg vilkuma.
      Kuid kui keegi oskab mind näiteks õpetada, et milline koodijupp tuleks ära kustutada siis oleksin väga tänulik.

      Comment


        #4
        Vs: Arduino Shift Light

        Tere

        Esmalt postitatud planma poolt Vaata postitust
        Korra olen seda proovinud, kuid ma ei ole aru saanud milline koodirida mis ülesannet täidab.
        Siis peaksid uuesti pöörduma hr Kkert postituse juurde ning tegema endale iga rea selgeks.

        Otsi googlest LED blinking tutorial näiteks


        Peale seda oskad ühte dioodi põlema ja kustu panna eks?

        Siis otsi analog iputi kohta näiteks vaatad http://playground.arduino.cc/CourseW...t#.U0JKNVfn98E
        Mis on peaaegu see, mida vajad.

        Kui väärtus on üle millegi, siis pane kustu ja kui väärtus on alla millegi siis kustuta ära või vastupisi, oleneb sisendist ja olukorrast.

        T.

        Comment


          #5
          Vs: Arduino Shift Light

          Probleem et panna tuli põlema kui pinge on suurem kui X volti on muidugi tõsine küsimus.

          Minu mikros töötab selline lõik:

          while(1){ // Kordab kuni 1 on suurem kui 0
          ReadPOT(1); // loed potentsiomeetri 1 pinge
          M=ADRESH; // Võtab kasutusele loetu bitid 8,9
          M=M<<8|ADRESL;// Korrutab 256 ja lisab juurde bitid 0-7
          if(L>=Vajalik) // võrdleb mõõdetut Vajalikuga
          mLED_1_On(); // Kui mõõdetu on suurem, süütab LEDi
          else
          mLED_1_Off();// Kui mõõdetu on väiksem, kustutab LEDi
          }

          Seda on võimalik lahendada kasutades
          PC- 500 €,
          väikearvutit nt arduino - 50 €,
          mikroarvutit nt pic- 5 € või
          mikroskeemi nt komparaatori - 0,5 € abil.
          Tee kuidas tahad, see on lihtne.

          Aga miks peaks kandma üks indikaatorlamp nime Shift?
          Seda on palju keerulisem mõista.

          Comment


            #6
            Vs: Arduino Shift Light

            Shift Light (Shift tähendab inglise keeles käiguvahetust) sellepärast, et see näitab autojuhile millal on õige aeg käiku vahetada(õigete mootori pöörete juures läheb tuluke põlema, mis annab autojuhile märku et on õige aeg vahetada). Arduino Uno on mul juba olemas, nii et sinna ma enam investeerima ei pea. Eks ma proovin nüüd natuke rohkem uurida nende koodide kohta ja proovin nendest kuidagi aru saada. Kuid mul on üks küsimus veel. Kuidas saada Arduino analog pin-i maksimum 5 volti, kui autost tuleb maksimum 8 volti? Ma mõtlen, et kas sinna saab lihtsalt potentsiomeetri vahele panna või on sinna mingit skeemi või transistorit vahele vaja.

            Comment


              #7
              Vs: Arduino Shift Light

              Esmalt postitatud planma poolt Vaata postitust
              Shift Light (Shift tähendab inglise keeles käiguvahetust) sellepärast, et see näitab autojuhile millal on õige aeg käiku vahetada(õigete mootori pöörete juures läheb tuluke põlema, mis annab autojuhile märku et on õige aeg vahetada). Arduino Uno on mul juba olemas, nii et sinna ma enam investeerima ei pea.
              Mul on selle jaoks atmatuuris üks nooleke aga selle jälgimine on tüütu.
              Mugavam on mootori hääle järgi otsustada. Aga kõigi pakutud võimalus puhul saab sinna ka piiksumine seada.
              Kui arduinoga muud teha pole kui ühte ledi vilgutada siis on muidugi kurb.
              Eks ma proovin nüüd natuke rohkem uurida nende koodide kohta ja proovin nendest kuidagi aru saada. Kuid mul on üks küsimus veel. Kuidas saada Arduino analog pin-i maksimum 5 volti, kui autost tuleb maksimum 8 volti? Ma mõtlen, et kas sinna saab lihtsalt potentsiomeetri vahele panna või on sinna mingit skeemi või transistorit vahele vaja.
              Kust saadakse see 8 volti? Aku võiks olla 12 V. Mingi spets muundaja?

              Olgu siis, 8 volti sisse.
              8st 5 saada oleks vast kõige lihtsam kui panna sinna vahele potentsiomeeter ja keerata pinge sobivaks.
              Siis kui siis on tahtmist süttimispinget muuta on vaja ainult natuke nuppu keerata.
              Kui kasutada programmis konstanti, tuleb iga kord koodi muuta.

              Kui see potentsiomeetri signaal juhtida transistori baasile, emitterisse panna nn zenerdiood ja kollektorisse LED
              jääb ainult natuke parameetreid kohendada. Nii saab ka sellest salapärasest 8 V mööda hiilida.

              Aga arduino kohta oleks väga mõistlik küsida http://robotroonik.eu/
              On võimalus olla foorumi esimene kasutaja. Tõenäoliselt on sellele esimesele auhinnaks mõni kena masin.

              Comment


                #8
                Vs: Arduino Shift Light

                Panin siis arduino autole külge ja kasutasin exampelite alt koodi "IfStatementConditional" kuna arvuti ees proovides see töötas nagu vaja. kui autol süüte sisse keerasin oli ka kõik korras, kuid kui käima panin lõi ta serial monitori sellis asja:
                10
                1023
                1023
                1023
                1023
                1023
                1023
                1023
                1023
                12
                1023
                1023
                1023
                1023
                13
                1023
                1023
                1023
                1023
                13
                1023
                1023
                1023
                11
                Kas võib olla võimalik et sealt tulevad hoopis impulsid mitte ei muutu pinge? Arduinole võtsin - kere küljest, + kaitsme alt ja signaal tuleb juhtmest, mis läheb ajust tahomeetrisse(pinget alandasin potentsiomeetriga) . Mõõtsin ka pinge üle, ja 8 voldi asemel tuli 10 volti. Testris läheb pinge 10 voldist allapoole, kui tõstad pöördeid.

                Comment


                  #9
                  Vs: Arduino Shift Light

                  Kasutasid analoogsisendit, s.t sellest lugesid selle pinge sisse,mida pöörded genereerivad?
                  Ja see pinge oli mingil hetkel u 8 volti?
                  S.t üle 5 voldi?
                  Ära praegu edasi proovi. Aruino jääb ehk ellu.
                  Analoogsisend on kuni 5V jaoks. Kui sinna tuleb 5V, saad tulemuseks 1023. Kui tuleb 0, tuleb 0.
                  Võlusõna: pingejagur.
                  Sul on oht, et maksimaalne pinge, mis võib üldse autos tekkida, on näiteks 15V.
                  Lubatud on max.5.
                  Pead tegema pingejaguri suhtega 1:2, s.t jaotad selle 15V kolmeks mõtteliseks osaks, millest ühe lubad Arduinosse, ja kaks saadad minema, e. maha.
                  Võtad takistid 10k ja 22k (või 10k+10k=20k).
                  Ühendad need järjestikku, keskpunkt analoogsisendisse.
                  20k taki ots sisenevasse pingesse, 10k ots maha.
                  Proovi,mis väärtuseid saad.
                  Pingeväärtus aitab tõesti vaid juhul, kui pinge ja pöörded on seoses.
                  Kui ainult pulseerib, on juba loendamise teema.
                  Erilahendused.
                  PS või mail.

                  Comment


                    #10
                    Vs: Arduino Shift Light

                    On selline diood, mida kutsutakse zener dioodiks.
                    See diood on suur takistus kui pinge on alla mingi väärtuse ja
                    väheneb kiiresti kui pinge ületab selle väärtuse.

                    Kui nt 4,7 V zeener panna analoog sisendiga rööpi ja võtta signaal üle takisti siis
                    pinge sisendil ei tõuse üle 4,7 voldi.

                    Comment


                      #11
                      Vs: Arduino Shift Light

                      Kõik õige, aga kui diapasoon (öäkk) ära unustada ja ainult zeneriga jätta, siis loeb kogu sisendpinge, mis on üle zeneri, kontrolleriga ikka 1023ks. Selline oht, aga tingimata ei pea nii juhtuma
                      Erilahendused.
                      PS või mail.

                      Comment


                        #12
                        Vs: Arduino Shift Light

                        Ise oleks ka soovitanud kasutada pingejagurit teema püstitajale.


                        Offtopic:
                        Esmalt postitatud A.R. poolt Vaata postitust
                        P
                        Seda on võimalik lahendada kasutades ...
                        PC- 500 €,
                        väikearvutit nt arduino - 50 €,
                        mikroarvutit nt pic- 5 € või
                        mikroskeemi nt komparaatori - 0,5 € abil.

                        Ise laisana üle läinud arduinolt attiny85i'de programeerimiste peale. < 2€ per chip siiski ja 5 pini mida saab kasutada (Nooooo 6 ehk reset saaks ka I/O olla kui ei taheta enam uuesti programmerida kivi). Ok ainuke jama,et peab ostma mingi programmatori või kasutama arduinot (15-30€ euri).

                        Alguses kasutan USB'd toiteks ja hiljem kui kood valmis, siis kirjutan sinna peale veel kindlasti power save koodi (sleep,watchdog jne) ja siis coin cell või AA'de pealt toide ja voila, cheap max 5€ board olemas, võid kasvõi nurka visata ja rahast ei hakka kahju.

                        Comment


                          #13
                          Vs: Arduino Shift Light

                          Kui räägitakse raha kokkuhoiu pärast Arduinolt mingi muu asja peale üle minekust, siis võib ju hiinast alla viie euro eest tükist Arduino mini plaate osta.
                          Kannatab ju see paar kuud ootamist ära küll.

                          .... ja kui korraga kümme arduino mini't tellida,

                          saab tükihinnaks kaks eurot kuuskümmend senti.

                          viimati muutis kasutaja klm; 21 m 2014, 05:55.
                          MINULE EI MEELDI KUI MÕNINGAD ISIKUD MINU POSTITUSI MUUDAVAD,
                          KUI POSTITUS EI SOBI SIIS PALUKS SEE KUSTUTADA !

                          Comment

                          Working...
                          X