Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

2,8V <->5V I/O korrektne sidestamine

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    2,8V <->5V I/O korrektne sidestamine

    Üsna mitmed kivid käivad 2,8 või 3 või 3,3V pealt. Nende sisend/väljund samuti. Ühel GPRS-modemil nt. Tal on eraldi märkusena toodud et 5V peale keeramine keerab modemi kusagile kohta....
    Samas on osad kontrollerid ikkagi 5V toite ja/või 5voldise I/O-ga. Nagu minu skeemiski.
    Olen seni nivoomuundamise probleemi lahendanud 7407 kiviga mida toidan 5V pealt ja (OC-)väljundi tõmban siis takiga 3V toitesse. Käib nii ja ka vastupidises suunas. Kuidagi aga tundub see lahendus üle jala tehtuna... Eriti veel siis kui vaja vaid 2 nivoomuundit (nt. RS232 otsad). 7407 kivi on saada vaid DIP14 korpuses mis võtab liiga palju ruumi.

    On ehk kellelgi mõni parem/korrektsem skeem tagataskus? Mõni kindel lahendus kus ka 115200 baudi juures daata korralikult läbi jookseks.
    Tänx!

    PS. Mõtlesin korra kasutada lahtise kollektoriga komparaatorit LM393 sidestamiseks kuid eriti sellesse ei usu...
    - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
    - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

    #2
    Mina olen antud olukorras kasutanud sihukest elukat:
    74LVX4245, see on siis 3.3V <-> nivoo muundur. Kunagi ma postitasin siia ja sain ideid ka aga parast tegin ikkagi eelneva kiviga. See kivi ongi selleks ette nahtud. Datasheet vaata Fairchild'i alt.

    Comment


      #3
      Kõrgemast toitest madalamaks saab tavaliselt takistitega pingejaguriga. Töötab ka loogikaga, proovitud.
      Madalamast kõrgemasse aga - TTL loogilise pinge ümberlülitumisnivoo on tavaliselt 1-2 voldi vahel. Seega võib väita, et kui kivile, mis eeldab kuni 5v loogilist signaali anda sisse 3,3 voldine, töötab sama tõrgeteta nagu ennegi. Sest 2-he voldi piir on ületatud ja rohkem pole vajagi.
      Kui tegu "KMOP" tüüpi loogikaga, siis tõesti nii ei saa, sest ta võtab ümberlülituspingeks pool toitepinget.

      Kuid ka 1 trants võib olla loogilise signaali invertor-nivoomuutja. Seda küll mitte väga suurele sagedusele, kuid 1megabitt/sekundis ei tekita talle probleemi. Või tahad skeemi?

      Comment


        #4
        Elou!

        Aga kas optroniga ei saa asja lahendada?
        et üheltpoolt 3V ja lülitab 5V.
        Ärge väga kõvasti lööge kui ma küsimusest valesti aru sain  :-/

        Parimat soovides,
        gOb
        Meie üle nalja ei mõisteta!

        Comment


          #5
          Saab ka optroniga, kuid kalliks läheb. Kiired optronid on kallid, samas trants teeb töö ära sama hästi või paremini. Optron muidugi eraldab maa, kui seda vaja, siis on hea varjant.

          Comment


            #6
            Tänx heade mõtete eest!
            Trans ei sobi kõige paremini kuna siis tuleks neid panna 2 tükki (+takid:ruumikulu). Optronitega on sama lugu. Peab vist toda 74lv4245-e uurima.
            Samunegi et skeem takkidega ja teist pidi dioodiga töötab küll aga natuke ebakindlalt - ajuti lähevad baidid kaoci.
            - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
            - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

            Comment


              #7
              Vat seda sama mis eelnevad vestlejad kirjeldasid, kogesin ka mina. Alla muundadada on lihtne. Ules muundamisega laheb asi ebakindlaks, vahel tuleb labi vahel mitte. Selle 4245'ga see bittide "allaneelamine" kadus arr. Ainuke probleem mis mina markasin on see et see kivi ei eksisteeri DIP korpuses vaid ainult SOIC. Seega veidike kirbu rautamist.... ;D :

              Comment


                #8
                ...kivi ei eksisteeri DIP korpuses vaid ainult SOIC. Seega veidike kirbu rautamist.... ;D :
                See minu jaoks just eelis! Muide, kust kivi ostsid/tellisid?
                - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                Comment


                  #9
                  Trantsiga skeem, mitteinvertor, praktikas töötas 115kboud kiirusel tublisti:

                  Comment


                    #10
                    Mina tellisin siit:
                    http://www.fairchildsemi.com/register/edit...ples.properties
                    Saadetigi tavalise kirja sees 2 tukki. Neil on see "free sample policy" !

                    Comment


                      #11
                      Tänud heade vihjete eest!
                      - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                      - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                      Comment

                      Working...
                      X