Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

PIC16F877A programmaatorit vaja

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    PIC16F877A programmaatorit vaja

    Oskab keegi mõnda töötavat programmaatori skeemi soovitada PIC16F877A jaoks?
    PIC on olemas, aga progeda pole teda millegagi ja ei saa katseid teha.

    Võib ka mõni universaalsem asi olla, mis ka muid PICe progeb, aga väga keerulist ei viitsi ka teha vist.

    #2
    Vs: PIC16F877A programmaatorit vaja

    Esmalt postitatud Elektrik poolt Vaata postitust
    mis ka muid PICe progeb, aga väga keerulist ei viitsi ka teha vist.
    PIC16F877A on peaaegu sama mis PIC18F4550. Viimane on küll mõni sent kallim, aga ta on korduvalt üle USB programmeeritav. Ja muidu ka natuke suurema sisuga. 40 jalgsed paistavad isegi omavahel (877><4550) vahetatavad olevat.
    Vähemalt nimed jalgadel sarnased.

    Ostsin neid paarkümmend tükki ühe projekti jaoks. Ei läinud vaja. Olen sealt ca 5 ära kasutanud.
    Sinna saab PICkitiga boodi sisse kirjutada ja siis on vaja paar kondet, takistit ja kvarts.
    Kirjutad C-s programmi ja PC kirjutab selle PIC-i. Kui ei meeldi vajutad ühte nuppu, korraks teist ja laadid uue sisu.
    PC ja PIC C translaatorid ning bootlaadija on vabalt netis olemas.
    PC-s paistab see USB virtuaalse COM-ina. Nagu COM, aga kiirus pole oluline.
    Kogu see vajalik "kola" mahtus PICi kõhu alla ära. Ümbrus jääb "vajalikuks" tööks.

    Ma lihtne inimene, ei suuda ja ei hakka kogu skeemi korraga välja mõtlema.
    Kasutan aukudega montaažplaate ja teen ühendused teflontraadiga.
    Kui vaja palju ühesuguseid siis võib muidugi ka söövitatud plaadi teha.
    Näidis sai Eagle all tehtud.

    Kuskil 15. juuli paiku sõidan Pärnust läbi.
    Võin tuua boodiga PICi. Ka kvartsi 20 MHz ja 2 m USB kaabeli.
    viimati muutis kasutaja A.R.; 25 m 2011, 13:06.

    Comment


      #3
      Vs: PIC16F877A programmaatorit vaja

      Oehh, tänan pakkumast, aga lugesin Su teemat KaruTECi foorumis ja nägin palju jama sellega olla võib (puutetundlikkus jne).
      Ei taha nii kapriisset kivi.

      Pealegi, maksin suht palju raha selle 877 eest ja ei taha seda nüüd nurka visata.

      Comment


        #4
        Vs: PIC16F877A programmaatorit vaja

        Esmalt postitatud Elektrik poolt Vaata postitust
        Oehh, tänan pakkumast, aga lugesin Su teemat KaruTECi foorumis ja nägin palju jama sellega olla võib (puutetundlikkus jne).
        Ei taha nii kapriisset kivi.
        Pealegi, maksin suht palju raha selle 877 eest ja ei taha seda nüüd nurka visata.
        Tahtsin juba enne paluda et Sa ka seda 877 katsetaks puutetundlikuse suhtes. Ma ei arva et see on mul mingi erandlikult tundlik kivi. Peale "metaliseerimist" ja karpi panekut mingeid pronleeme ei ole olnud.
        Ma lihtsalt ei saanud lubada et selle valmis riistaga mingi probleem võiks tekkida.

        Aga kui olen omale ca 5 kivi valmis bootitanud (a 3 min) võid saad selle PICkit 2 Pärnu teel laenule.
        Tulen ju pärast jälle läbi Pärnu tagasi.
        Mul on sinna tehtud ka 40 jalgse DIL kivile üleminek.

        Aga, vanem mees, ise tead mis teed.
        Minu huvi oli leida kompanjon kes ka sarnase asjaga tegeleks.

        Ja minu kivi on muidugi kallim, kohe 10 € senti.

        **
        Kogemus nende PICkit 2- tega.

        1. panin vale pidi pistikusse ja ta põles maha.
        2. olin hoolikam ja ta käis niikaua kui B porti muutma läksin.
        Ilmselt ei elanud ta oma mikro väljundis teist väljundit üle.
        3. See on nüüd üle aasta hakkama saanud.
        Vast on see teadmine kasuks.
        viimati muutis kasutaja A.R.; 26 m 2011, 19:05. Põhjus: Lisaks natuke

        Comment


          #5
          Vs: PIC16F877A programmaatorit vaja

          Nu 11 juuli hakkab mul puhkus, kirjade järgi.
          Alguses ma nagu kahtlesin, sest äkki tööpäeva peale satub see 15 ja siis pole mõtet.

          Aga nüüd ma arvan, et ma mõtlen selle üle.

          Aga jah, läbi põletada ka ei tahaks oma kivi, esimese sisselülitusega.
          Panen need asjad kõrvataha, millest kirjutasid.

          PIC16F84-ga oli mul lihtne, skeeme väga palju ja saigi kohe kokku pandud ja hakkas tööle kohe (ok peaaegu kohe, lihtsalt üks rada progejal oli katki läinud söövituse ajal), tinutasin kokku ja töötas.

          Nüüd ma siin 877 jaoks olen leidnud ka mõned skeemid, aga pole veel mahti olnud lähemalt uurida.
          Äkki puhkuse ajal ongi parem aeg sellega mässata ja Su "vidin" üle vaadata.

          Comment


            #6
            Vs: PIC16F877A programmaatorit vaja

            Kas Ponyprog polegi enam tasuta saadaval (s.t. skeem ja programm)?

            O.T. seoses PICKit2 - olen kasutanud nüüdseks umbes 4 aastat, ICSP pinnid on olnud ka väljunditeks, pistik vähemalt 15 korda valepidi käinud ja töötab siiani. Kui 4,096 V tugipingeallikas (PIC16F690i'l ühtib ühe ICSP-pinniga) on pidevalt küljes, annab veateate. Toitepinged olen hoidnud eraldi ehk ICSP 2. klemm on alati õhku jäänud.
            Hoiatus - muudan oma postituse sisu kuni 30 minuti vältel pärast postitamist.

            Comment


              #7
              Vs: PIC16F877A programmaatorit vaja

              Lugesin foorumi postitusi Ponyprog kohta ja head eriti sellest ei lugenud.
              Pidevalt mingid jamad, ei taha progeda jms.

              Ma tahaks kivi progeda, mitte programaatori vigu otsida ja parandada lõpmatult.

              Felch soovitas ühes teemas, KIT128't. Kitsrus lehelt.
              Aga jah, USB kivi vaja. Raske saada.

              Comment


                #8
                Vs: PIC16F877A programmaatorit vaja

                Vaatasin et see Sinu kivi oli PICkit2 ja MPLAB IDE v8.36 varustuses sees.
                Ainult et ostes on kitil kaasas 690 demo kaart.
                Suurema, 40 jalgse, jaoks piisab ka suure pistiku ülemisest otsast.
                Aga tuleb ise vahetükk teha.

                Mida see kivi peale progemist tegema hakkab?
                Ikkagi huvitav teada - kes, kus, mida.

                Ma siin kah natuke jalutasin netis.
                Neid, mis istusid COM otsa ja siis üle max232 käisid, oli seal olemas.
                Nii ma kunagi kirjutasin ATMEL kive.

                Selle üle usb ja boodi nipiga on nüüd pea pool aastat saanud kirjutada.
                Seal pole probleemi olnud. Ainult tüütu et tuleb vajutada 2 nuppu ja siis veel hiirega 4 korda.

                Comment


                  #9
                  Vs: PIC16F877A programmaatorit vaja

                  Soeta endale PIC kit 3, see ei maksa ülearu palju ja toimetab praktiliselt kõigi microchip protsessoritega.
                  Sellel on ainult in cricuit serial programmeerimise otsad, kuid praktikas ongi sellega mugavam töötada, kui pidevalt miroskeemi pesast välja kakkuda ja siis programaatorisse toppida ja siis taas tagasi jne. vahel teed seda sadu kordi enne, kui programmi valmis saad. Siis murdub mõni jalg juba mikroskeemil ära.
                  Ja sa võid ju alati teha adapteri ka et saad ka eraldi seisvat mikroskeemi progeda, see pole probleem.
                  Ise teen juba skeemis trükiplaadile ICSP 5 pin pistiku külge ja on väga hea, sama skeem , sama plaat, kõik ühes, ei midagi liigset.
                  Kunagi kasutasin picstart+ aga seda ei soovita, maksis palju, siis pead veel upgrade kit ostma, et peale 16f84A muid protsessoreid ka progeda saaksid, lisaks pead com port omama või usb-com muundur.
                  Kord oli vaja objektil autos pic programmi programmeerida ja siis kiirgas 12v-220v pinge muundur com port ühendusse sisse ja oli väga hapu programmeerida autos pic picstart+-ga.
                  Pic kit 3 on ca 700 eek vanas rahas, pic kit 3 ca 4500 eek, veel on hea asi mikroe makett-programaator plaadid(easypic), aga seda eestis ei müüda, pead netist tellima ja hind on ikka 4000 eek kanti lõppkokkuvõttes. Elnec pakub ka selliseid programaatoreid, mis oskavad pic, avr, arm, igasuguseid eeprom jne. kuid hind on päris krõbe ca 800 eur, ja see on ikkagi originaali mõttes second party tegija.
                  Mikroe pakub ka sellist makettplaati-programaatorit, mis oskab nii avr, kui pic mõlemat, aga seal on palju piiranguid, palju protsessoreid , mida ei saa temaga teha , see on lõpuks ikka peavalu.
                  PIC kit3 on parim hinna ja kvaliteedi suhe.

                  See ICSP ( in cricuit serial programming) ei ole midagi muud, kui 5 pin otsa.
                  MCLR, millele antakse +13v sellega läheb pic programeerimis reziimi, siis on veel +5v ,0v ja rx ta tx pin.
                  Praktikas toob lihtsalt 3 jalga mikroprotsessori mikroskeemis trükkplaadi peale eraldi pin-idena ühes rivis välja. Parem on, kui need ei ole I/O -dena kasutusel, kaotad küll 3 sisendit või väljundit, paned natukene rohkema arvuga pic ja ongi asi lahendatud.

                  Ei soovita ise ehitama hakata programmaatorit, ei tasu ära.

                  16F877A omab sisemist resonaatorit. 16F877 on sama asi aga ainult välise kvartsiga ,sisemist tal ei ole.
                  Sisemine resonaator on mitte nii täpne ja stabiilne, kui väline.
                  Aga milleks sulle täpsus, kui sul ei ole raketiteaduse juhtplokk, mida ehitad.
                  Kunagi tegin 16F84A pealt asju, oli tüütu kvarsti ja kondekaid juurde iga kord toppida.
                  Nüüdsel ajal on kõik asjad tehtud sisemise resonaatori pealt ja pole kunagi probleeme olnud.

                  See puutetundlikkuse probleem on kinni LVP-s.
                  Vaata config settingud oma programmis üle ja veendu, et LVP(low voltage programming) ei ole aktiveeritud. (LVP tähendab seda, et protsessor läheb normaal reziimist üle promgrammeerimise reziimi madala pinge abil, lisa võimalus tavalise +13v MCLR variandile.
                  Sisuliselt antakse ühele jalale mis LVP tehase poolt +5v peale või oli 0v ehk maandada see jalg ja saab nii programeerida seda protsessorit. Aga skeemis lähed näpuga vastu, siis see LVP jalg leiab, et on +2,5v juba, läheme üle programmeerimise reziimilt tööreziimile , võtad käe eemale, pinge mikroskeemi jalal langeb, jätab töö pooleli ja hakkab programeerimist ootama. Kunagi otsisin seda jama mitu päeva taga.
                  viimati muutis kasutaja ahelet; 29 m 2011, 15:09. Põhjus: kirjavead.

                  Comment


                    #10
                    Vs: PIC16F877A programmaatorit vaja

                    Esmalt postitatud Elektrik poolt Vaata postitust
                    Felch soovitas ühes teemas, KIT128't. Kitsrus lehelt.
                    Aga jah, USB kivi vaja. Raske saada.
                    Soovitas ehk aga see oli aastaid tagasi. Täna ilmselt enam ei soovitaks ja ise olen ka veendunud et aegunud asi. Kui võimalust ja tahtmist on, siis PICkit3 soovitus on igati hea (kas siis osta või ise teha, sõltuvalt rahakotist ja vabast ajast). Kui ise tegemiseks läheb, siis tegelikult ka PICkit2 tunnistab enamikke kive (ja on kit128-st mitu korda parem). Omale ühe klooni tegin, küll väikse modifikatsiooni - "PICkit2 Lite" või "Junebug"(täpsemini pool sellest) nimelise.

                    Aga kui vaja ühekordselt kivile kood selga ajada siis soovitaks pigem kellegilt pisikest teenet paluda.

                    E: PK2 või PK3 klooni võib ka näiteks sealt kandist soetada: http://stores.ebay.com/Sure-Electron..._sid=208644246
                    viimati muutis kasutaja qratman; 29 m 2011, 21:18.

                    Comment


                      #11
                      Vs: PIC16F877A programmaatorit vaja

                      Tänud nõuannete eest. No 4000 EEKi (endises rahas) mingi programmaatori eest välja käia on suht overkill pehmelt öeldes. Raha pole probleem, aga probleem on põhimõttes.
                      Sellel pole mõtet. Saan aru, kui ma teeniks raha sellega, et siis tasub mingi aja peale ennast ära, aga kuna ma pole PICide vallas veel kõige osavam, siis ei hakka sellist raha maksma. Selle raha eest saab juba hunniku muid PICe ja muid detaile.
                      Ise kokku panna on veel variant.

                      Otseselt mingit kindlat "tööpakkumist" pole ma oma PICile pakkunud veel, isegi vana PIC16F84 vedeleb "töötult".
                      Ostetud said mõlemad suurest huvist ja katsete tegemiseks ning PICide lähemalt tundma õppimiseks.

                      F84'ga sai LEDe vilgutatud, 877A on veel "süütu". Lugesin mitmeid "robootika" alaseid raamatuid, mille näited väga tihti 877x peal on toodud. Otseselt roboti ehitus plaani pole (aga see pole ka nii välistatud), pigem midagi "kasulikumat".

                      877A'ga prooviks A/D muunduriga midagi teha ja andmeid kuskile kuvada või siis arvutisse saata.
                      Raske on hea idee peale tulla, aga LED'e vilgutada on ka igav ja suht mõttetu juba minu jaoks.

                      Kaua seda vilkuvat LEDi ikka vahtida.


                      Et ise sattusin selle peale:
                      Discover the legal drinking age in Japan and explore the vibrant drinking culture of this fascinating country. What is Legal age to start drinking?


                      Tundub hetkel kõige lihtsam skeem olevat.

                      Ainult seda head sinist (musta) pesa pole nii lihtne saada.
                      Isegi Elfas vist sellist pole. Kui keegi teab täpselt palun öelge, aga praeguse e-poe lehe otsinguga ei suuda ma sealt suurt midagi leida. Ma ei tea kelle jaoks see epood tehtud on.

                      Kuna mul hetkel vana arvuti (ABIT NF7-SL emaplaadiga), siis COM ja LPT portidega probleemi pole.
                      Ja kui tulebki uus kast (mis oli ka plaanis kokku panna lähiajal), siis vana kasti saan alati käivitada ja oma katseid teha.

                      Kui keegi midagi viimases lingis antud progejast teab midagi, siis öelge mulle ka palun.


                      Tänud.

                      Comment


                        #12
                        Vs: PIC16F877A programmaatorit vaja

                        Ise olen PIC 'ide programmeerimiseks kasutanud P16pro LPT programmaatorit http://www.pcs.usp.br/~jkinoshi/2005/PCS2031_projeto01_Introducao_PIC_Circuito.pdf (sealt failist 4 leheküljel olev skeem) (teiste, mitte 18 jalaliste korpuste jaoks on lihtsalt juhtmega pistik) ja tarkvarana olen kasutanud IC-Prog tarkvara. (PIC16F877 paistab seal toetatud) IC-Prog settingutes ütlen, et tegemist on ProPic 2 programmaatoriga ja inverdin data in , data out ja ckock-i
                        COM porti käivate ja sealt toidet saavate programmaatoritega on ainult kurvad kogemused.

                        PS. Pesana kasutan tavalist pesa, millel on alles jäetud vaid 5 programmeerimiseks vajaliku pinni.
                        viimati muutis kasutaja klm; 30 m 2011, 00:08.
                        MINULE EI MEELDI KUI MÕNINGAD ISIKUD MINU POSTITUSI MUUDAVAD,
                        KUI POSTITUS EI SOBI SIIS PALUKS SEE KUSTUTADA !

                        Comment


                          #13
                          Vs: PIC16F877A programmaatorit vaja

                          PICKit2 oli Elfas ligi 31 Eur + km (PIC16F690i arendusplaadiga variant), pole just kõige tapvam hind. Ilma plaadita oleks vist veel odavam.

                          Nõustun Ahelet'i soovitusega ICSP osas - tavalise DIP14..20 korpusega mikroskeemi väljaviigud murduvad hiljemalt 10. pesast välja urgitsemisel. ICSP-d kasutasin ka Ponyprog'i ja PIC16F84'ga, ainult kvarts tuli programmeerimise ajaks märja sõrmega ,,sillata".
                          Hoiatus - muudan oma postituse sisu kuni 30 minuti vältel pärast postitamist.

                          Comment


                            #14
                            Vs: PIC16F877A programmaatorit vaja

                            JDM jms. COM porti käivad programmaatorid on kapriissed.

                            Koibade murdumisest... Kui MCU-le panna üks pesa alla ja siis sellega mööda programmatori ning skeemi vahet sõidutada, ei tohiks murdumise probleemi olla. Tõsi, ICSP on tunduvalt mugavam.

                            PICkit2/3 eelis COM jms. odavate lihtsate ees on muretus - töötab alati.

                            Comment


                              #15
                              Vs: PIC16F877A programmaatorit vaja

                              Ise tegin selle lihtsa skeemi järgi PK2 klooni "PICkit2 Lite". Töötab hästi. Kõige kriitilisem on induktor. Kui C6 peal softi testreziimis 12V ei teki tasub erinevaid (kuigi sarnase induktiivsusega) poole proovida. Sõna "Lite" tähendab et originaalskeemi jupid on asendatud paremini kättesaadavatega ja paar vidinat on välja visatud. Sealhulgas reguleeritav toitepinge. 3v3 only kive saab tegelikult väikse trikiga ka progeda, enamik PICe on enivei 5V.

                              Comment

                              Working...
                              X