Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Kvartsi ja kondeka valik mikroprosele

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Kvartsi ja kondeka valik mikroprosele

    Tere!
    Mul oli siin probleem mikroprose Atmega88 progremise moodi minekuga. Ühe lahendusena üritan proovida siis välise taktsignaali andmist talle, igaks juhuks kui seal peaks fuse bitid tõesti ära olema. Leidsin siis sellised asjad: 8MHz kvarts ja sellele vajalik kondensaator on kirjas 30 pF. Ma kondensaatori suhtes kardan valet otsust teha, andmelehtedes igast värki kirjutatud varieeruvate omaduste suhtes. Mega88 enda andmeleht soovitab 8MHz puhul aga 12-22 pF.
    Täpselt 30pF kondekat ei suutnudki leida, üks variant on osta selline Kas need kaks sobivad kokku ? Ja kuna seal on 30-le lähim 27 ja 30 pF, siis kas mul oleks õige tegu siis kaks 15-st paralleelselt ühendada ühele ja teine paar teisele kvartsi otsale, kokku siis 4 kondekat?
    Aitähh!
    viimati muutis kasutaja A-rap; 27 m 2010, 17:16.

    #2
    Vs: Kvartsi ja kondeka valik mikroprosele

    Proovi (võid mulle ka sina öelda ) üldse ilma kondekateta tööle panda. Ühendad kvartsi lihtsalt xtal jalgadega (võimalikult ligidalt), ühenda gnd ja vcc (5v) ning AVR isp ja peaks ühendatud saama. Kui ei saa ühendatud, proovi teise megaga. Endal oli ka ühe megaga probleeme, nägin 2 päeva vaeva ja siis proovisin teist kivet ja probleemid kohe läinud

    Comment


      #3
      Vs: Kvartsi ja kondeka valik mikroprosele

      Tavaline kahe jalaga kvarts on ainult üks võimalus, samas võib tahta välist genet. Ehks siis kvartsgeneraatoriga ühte xtal sisendisse signaali saada, ise olen nii korduvalt paar kivi elule toonud tagasi. Üldiselt aga aitaks nn HV progremine millega STK500 näiteks ilusti hakkama saaks. Kondede valik ei tohiks väga kriitiline olla, pane see mis ette juhtub.

      Comment


        #4
        Vs: Kvartsi ja kondeka valik mikroprosele

        Aitähh.
        Probleemi poole pealt:
        Jah seda HV asja uurinud, mul pole vahendeid ja hetkel enam ka aega ja raha, et midagi uut jälle aretama hakata. Ammugi pole mul võimalik mingit välist takti aretama hakata.
        Kvartsi koha pealt:
        Aitähh, sain jah kinnitust asjaolule, mida mujalt ka lugesin, et kondekaid polegi väga vaja või noh pole väga kriitiline selles suhtes...
        Kurat see asi nii %¤%# peab olema uhh..... Üleeile hakkas veel programmaator igast imelikke asju tegema suure jamaga sain AVRStudioga connectitud ja asja tööle lõpuks ning siiski see vana probleem veel lahendada, omme üritan 14MHz kvartsiga, mis inteli emaplaadilt lahti joodetud...

        Comment


          #5
          Vs: Kvartsi ja kondeka valik mikroprosele

          On olemas ka sellised "kolme jalaga" konded so 2 kondet ja keskele kokku on maa.
          Kas need kvartsiga rööpi kondensaatorid ei võimalda mõnekümne hertsi ulatuses sagedust reguleerida?

          Aga välist kvartsgeneraatorit sai teha harilikust 155 tüüpi invertorist. (Tookord muud polnud)
          Väljund üle drosseli sisendisse ja kvarts sinna peale.
          Kunagi sai nii 8 MHz kvartsist tehtud 12 MHz. Sisendisse 24 MHz võnkering, läks sellel genereerima ja siis jagatud kahega.

          Comment


            #6
            Vs: Kvartsi ja kondeka valik mikroprosele

            ilma kondensaatoriteta ei ole hea mõte kvartsi ühendada, võib minna võnkama kolmandal harmoonikul. Kondensaatori väärtus ei ole kriitiline, kui paned väiksema, võnkab mõnikümmend hertsi kõrgemal sagedusel kui nominaalväärtus. Kuna kontrolleri sisend omab mahtuvust ca 6...8 pF, soovitaks 22pF.

            Comment


              #7
              Vs: Kvartsi ja kondeka valik mikroprosele

              Kas on ka vahet keraamiline või elektrolüüt? Mul segadus kuna C = Q/V ja 5V juures ei pruugi olla mahtuvus see, mis on tal seal peal märgitud 100V DC....

              Comment


                #8
                Vs: Kvartsi ja kondeka valik mikroprosele

                Esmalt postitatud A-rap poolt Vaata postitust
                Kas on ka vahet keraamiline või elektrolüüt? Mul segadus kuna C = Q/V ja 5V juures ei pruugi olla mahtuvus see, mis on tal seal peal märgitud 100V DC....
                Kas keegi on näinud elektrolüütkondensaatorit mahtuvusega alla 100pF? Mina ei ole.
                Elektroonika töötab suitsu baasil.
                Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
                Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

                Comment

                Working...
                X