Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Atmega324 SPI SCK jamad.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Atmega324 SPI SCK jamad.

    Atmega on SPI master. Kui slave külge ühendada, siis SCK üldse ei toimi, ehk siis andmeid ei saadeta.

    Kui slave kaabli küljest ära võtta, siis ka ei tööta. Imelik on aga see, kui siis kaablist käega kinni võtta, siis hakatakse andmeid saatma. Käe ära võtmisel jääb andmete saatmine pooleli. Saatmine toimib ka siis, kui plaadil olevasse SPI pesa SCK pinni külge juhe toppida ning siis juhtme otsast kinni võtta. Mis värk on?

    ISP, mis ka SPI pinne kasutab, töötab korralikult.

    #2
    Vs: Atmega324 SPI SCK jamad.

    Mida teeb SPI orja CS ots? Ise olin ka sarnase probleemi ees, mul küll vist olid data otsada nii, aga CS otsad jäid lülitamata ning siis mõlemad purtsasid korraa inffi samale liinile vms...

    Comment


      #3
      Vs: Atmega324 SPI SCK jamad.

      CS'ga peaks korras olema. On küll mitu slave'i, aga ka ainult ühega on samad jamad. Mõtlen just et mis teema on sellega, et (isoleeritud) juhtmest kinni võtmisel hakkab andmete saatmine toimima? Reaalselt seal midagi peale mahtuvuse eriti nagu muutuda ei saa.

      A la main funktsioonis on midagi sellist:
      Kood:
      while (1) {
          PORTD ^= _BV(LED);
          SPDR = 0xFF;
          while(!(SPSR & (1<<SPIF)));
      }
      Siis niisama jääb LED põlema, aga kui juhtmest kinni võtta, siis vilgub.

      Comment


        #4
        Vs: Atmega324 SPI SCK jamad.

        Nojah, väga rumal probleem oli. Nimelt kuigi SPI jaoks ma prose SS jalga ei kasuta, tuli see ikkagi väljundiks konfida ja kõik hakkas tööle.
        Ilmselt siis juhtmest käega kinni võttes indutseeriti selles 50Hz võrgupinge, mis kellana toimis.
        viimati muutis kasutaja DoS; 01 m 2010, 19:13.

        Comment

        Working...
        X