Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Mootor resetib PICi

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Mootor resetib PICi

    Juhin PIC16F876A-ga läbi dual h-bridge chipi kahte pisikest 1.5v-3v mootorit. Probleem selles, et mootorid resetivad pici. On küll mootori toiteotste vahele joodetud 101 markeeringuga keraamilised konded kuid abi neist vist suuremat ei ole. Mis oleks lahendus?
    Oota! Las ma teen seda natuke paremaks...

    #2
    Vs: Mootor resetib PICi

    Korralik PCB disain, jõuvoolud jooksevad PICist mööda, picile korralikud konded. Pane pilt juurde ja ma ütlen mis rada on valesti tõmmatud. Suht klassikaline kala.

    Comment


      #3
      Vs: Mootor resetib PICi

      101 on ju sada pikot, way too low! sul oleks sinna vaja nii 100 nF kondet. Markeeritakse 104- ga.
      Wtf?

      Comment


        #4
        Vs: Mootor resetib PICi

        Esmalt postitatud KaruTEC poolt
        Korralik PCB disain, jõuvoolud jooksevad PICist mööda, picile korralikud konded. Pane pilt juurde ja ma ütlen mis rada on valesti tõmmatud. Suht klassikaline kala.
        Üritan kõik asjad koostada moodulitena. Ehk siis hetkel tegu nn. emaplaadiga ning mootori controlboardiga mida omavahel ühendavad ainult I/O liinid. Toide tuleb mõlemale ühisest toiteblokist.


        Aga katsetan kodus suurema mahtuvusega kondesid.
        Oota! Las ma teen seda natuke paremaks...

        Comment


          #5
          Re: Vs: Mootor resetib PICi

          samuti soovitan mootori outputide juurde lisada "reverse biased" dioodid. e siis mootori liinilt Vcc'se ja GND'st mootori liinile. see silub ära ka nii mõnegi pingeimpulsi, mis mootorist tuleb (neid muidugi vaja siis, kui neid juba H-silda sisse pole ehitatud). Ning loomulikult toitesse lüüt ning keraamilised konded vahele. ka PIC'i toite jala juurde 100n kondekad, võimalikult lähedale toite jalale ning ka füüsiliselt enne PIC'i toite jalga, et vool liiguks kõigepealt kondeka jalga ja siis PIC jalale.

          Comment


            #6
            Vs: Re: Vs: Mootor resetib PICi

            Esmalt postitatud bloody-orc poolt
            samuti soovitan mootori outputide juurde lisada "reverse biased" dioodid. e siis mootori liinilt Vcc'se ja GND'st mootori liinile. see silub ära ka nii mõnegi pingeimpulsi, mis mootorist tuleb (neid muidugi vaja siis, kui neid juba H-silda sisse pole ehitatud). Ning loomulikult toitesse lüüt ning keraamilised konded vahele. ka PIC'i toite jala juurde 100n kondekad, võimalikult lähedale toite jalale ning ka füüsiliselt enne PIC'i toite jalga, et vool liiguks kõigepealt kondeka jalga ja siis PIC jalale.
            Dioodid juba algselt paigas. Samuti toite lüüt. Ainult keraamilisi kondesid ei planeerinud koheselt sisse kuna siiani ainult stepperitega majandanud ja nendega probleeme pole olnud.
            Oota! Las ma teen seda natuke paremaks...

            Comment


              #7
              Vs: Mootor resetib PICi

              PICi toide peaks tulema eraldi stabika kaudu. Samuti vaata üle ta MCLR otsa ühendus. See võiks minna nii 1k..10k kaudu toitesse. MCLR kaudu (isegi kui see on sisendiks tehtud, resetib kivi väga edukalt. M-chip ise ka tunnistas seda).
              - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
              - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

              Comment


                #8
                Vs: Mootor resetib PICi

                Ilmselt moodulivärk ongi kala. Tee pilti, pane siia.

                Comment


                  #9
                  Vs: Mootor resetib PICi

                  Emaplaadi alumine pool:

                  Emaplaadi ülemine pool:

                  Emaplaadi skeem:
                  Oota! Las ma teen seda natuke paremaks...

                  Comment


                    #10
                    Vs: Mootor resetib PICi

                    NB: Skeemilt ja layoutidelt on puudu I/O otstel asuvad 10k pulldown takistid. Need lisasin hiljem.

                    Mootori kontrollerboard alumine pool:

                    Mootorikontrolleri ülemine pool:

                    Mootorikontrolleri skeem:
                    Oota! Las ma teen seda natuke paremaks...

                    Comment


                      #11
                      Vs: Mootor resetib PICi

                      PICil kondekad puudu (pane 100n otse jalgadele)
                      Jõuosal konded puudu (pane 100n+10u * 25V lüüt kummalegi otse jalgade peale)
                      MCLR ots on kahtlases seisus, kui suur see pullup on ?
                      Mootoridraiveri plaat on väga viletsasti joonistatud, loe netist väheke inffi (EMC PCB design vms märksõnad)

                      Comment


                        #12
                        Vs: Mootor resetib PICi

                        Hehe, praegu siin oma skeeme vaadates leidsin mootorikontrolleril kaks üleliigset takistit. Esialgu plaanisin kulutada kummagi mootori juhtimiseks ainult ühte jalga. Seetõttu panin EN jalgadele pullupid. Hiljem skeemi muutes olen takid alles jätnud ja nüüd siis liiguvad EN signaalid läbi 10k takistite

                        Esmalt postitatud KaruTEC poolt
                        ...
                        MCLR ots on kahtlases seisus, kui suur see pullup on ?
                        ...
                        Pulluppidena kasutan enamasti 10k takke.
                        Oota! Las ma teen seda natuke paremaks...

                        Comment


                          #13
                          Vs: Mootor resetib PICi

                          Kuhu läheb signaal prose plaadi "telefonipistikult" ? MCLR läheb selle kaudu välja ja edasi...
                          Ikkagi soovitaksin kasutada PICi toiteks samal plaadil eraldi stabikat. 78L05 on piisavalt väike.
                          - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                          - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                          Comment


                            #14
                            Vs: Mootor resetib PICi

                            "telefonipistik" on ICSP pistik. sealt läheb edasi PICKit2 programmaatorisse vajadusel.
                            Oota! Las ma teen seda natuke paremaks...

                            Comment


                              #15
                              Vs: Mootor resetib PICi

                              1) Ma olen sarnasest probleemist jagu saanud niimoodi, et loogikatoide tuleb läbi dioodi ja pärast dioodi on 100uF lüüt ning otse mikrokontrolleri toiteotstel 100nF keraamiline konde. Sellisel juhtumil võivad sama toite pealt olla nii mikrokontroller kui ka päris suured tarbijad, antud diood tagab selle, et lüüdis salvestunud energia läheb ainult loogikale, mitte ei kulutata kiiresti mootorite poolt ära. 2) Kas sul on brown out detect aktiivne? Toitepinge suure kõikumise korral tuleks see asi deaktiveerida.
                              Võin näiteks tuua ühe sammuva roboti, kus on kasutatud eelpool kirjeldatud põhimõtet, kogu sedme toide tuleb läbi 7805. Sama toite peal on mikrokontroller koos kolme standartse mudeliservoga (alguses oli sama probleem, lahenduseks oli brown out reseti ära keelamine).

                              Comment

                              Working...
                              X