Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
http://www.elfafoorum.eu/faq.php
See more
See less

PIC16f84 baasil LC meter

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    PIC16f84 baasil LC meter

    Hommik.. Leidsin googeldades huvitava ja kasuliku asjanduse PIC16F84 baasil.Nimelt siis http://electronics-diy.com/lc_meter.php (induktiivsuse mõõtja).Pakub huvi,et kas see tegelane toimima ka hakkaks? Iseenesest piltide peal paistab päris asjalik aga ehk oskab keegi kuidagi kommenteerida seda riistapuud.Kui töötab normaalselt,siis võiks üritada valmis nikerdada seda.
    otsija

    #2
    Vs: PIC16f84 baasil LC meter

    Sa võiksid seda proovida. MIna isiklikult pole seda asja käima saanud. Olen teinud 3 eri skeemivarjanti, ei tööta mitte üks. Kui keegi teine tolle riistapuu valmis teeks ja käima ka saaks, siis ehk leiaks oma skeemi vea ka üles, kuigi skeem on korduvalt kontrollitud.
    * * *

    Comment


      #3
      Vs: PIC16f84 baasil LC meter

      Prose koodi nagu polnud saadaval..või kirjutasid ise?
      - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
      - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

      Comment


        #4
        Vs: PIC16f84 baasil LC meter

        esialgne variant on pic16c622 pealt : www.aade.com .
        aastaid tagasi oli seal nii skeem kui hex kood üleval, algul kadus hex ära ja hiljuti ka skeem. igatahes kordasin ja rahul asjaga. kui c622 leidmine probleem siis disassmida ja kohendada 16f628 peale ei tohiks väga raske olla. privas võin huvilistele saata.

        Comment


          #5
          Vs: PIC16f84 baasil LC meter

          See hex on sealt kodukalt maha kraabitud. Mul on selle hex kuskil ka olemas. Ma riputan selle kuskle üles, et targemad saaksid üle vaadata. Selle LC mõõtja eelkäija on sel aadressil:http://ironbark.bendigo.latrobe.edu.au/~rice/lc/
          Võrreldes seda skeemi ja siis seda teist, siis on see skeem usutavam. Selle teise skeemi probleem on niisugune, et mul ei lähe see LM311 ei lähe korralikult käima. Selle sagedust on võimalik panna displayle kuvama. See peaks olema kuskil 550KHz, mahtuvuse juures seal ta kuidagi töötab, aga intuktiivsuse juures on see näit 0.
          * * *

          Comment


            #6
            Vs: PIC16f84 baasil LC meter

            Ühesõnaga on tegu ikkagi mingi jamaga siis tõenäoliselt.. Hex faili ka kaasas pole,siis ei viitsi sellega jebida.Sellest sagedusemõõtjast,mida eelmine kord üritatud sai ja mis samuti mingiks paranoiaks osutus.... ei taha sellist jama enam teha.Aga samas keegi on vist selle kunagi tööle saanud ju..:/.
            otsija

            Comment


              #7
              Vs: PIC16f84 baasil LC meter

              esimene link on näide selle kohta kuidas asju teha ei tohi.
              1) toites pole ühtki kondensaatorit ( panna +5 peale 0,1uf keraamiline ja 10,0 uF el.lüüt)
              2) LM311 juures olevad 10,0 konded peavad kindlasti tantaalid olema. igati tervitatav on neile paralleelselt 10nF keraamilised panna.
              3) 0,1uF keraamiline konde otse LMi toiteotste vahele.
              4) 82uH drossel võiks olla kinnist tüüpi ( mina tegin RM5 corele ), saab palju stabiilsem.
              asi töötab, natuke küll triivib, aga lihtsuse kohta üllatavalt täpne.
              www.aade.com riist on laiema mõõteulatusega .

              Comment


                #8
                Vs: PIC16f84 baasil LC meter

                Esmalt postitatud raivo poolt
                esimene link on näide selle kohta kuidas asju teha ei tohi.
                1) toites pole ühtki kondensaatorit ( panna +5 peale 0,1uf keraamiline ja 10,0 uF el.lüüt)
                2) LM311 juures olevad 10,0 konded peavad kindlasti tantaalid olema. igati tervitatav on neile paralleelselt 10nF keraamilised panna.
                3) 0,1uF keraamiline konde otse LMi toiteotste vahele.
                4) 82uH drossel võiks olla kinnist tüüpi ( mina tegin RM5 corele ), saab palju stabiilsem.
                asi töötab, natuke küll triivib, aga lihtsuse kohta üllatavalt täpne.
                www.aade.com riist on laiema mõõteulatusega .
                Aga hex faili ikkagi pole seal enam ju.
                otsija

                Comment


                  #9
                  Vs: PIC16f84 baasil LC meter

                  Otsisin ka seda hex-i, ta on mul kuskile ära kadunud. Ainukene võimalus on, et loen ta kivilt maha ja siis riputan üles.
                  * * *

                  Comment


                    #10
                    Vs: PIC16f84 baasil LC meter

                    Esmalt postitatud raadiolamp poolt
                    Otsisin ka seda hex-i, ta on mul kuskile ära kadunud. Ainukene võimalus on, et loen ta kivilt maha ja siis riputan üles.
                    No proovida ju võib ka kivilt maha lugemist ja samas ehk on raivol hex fail olemas kuskil.
                    otsija

                    Comment


                      #11
                      Vs: PIC16f84 baasil LC meter

                      skeem ja kaks hex-i , hex sõltub LCDst.
                      S.t. pidavat olema 2 erinevalt tehtud 16x1 LCD-sid.
                      viimati muutis kasutaja raivo; 13 12 2009, 15:29.

                      Comment


                        #12
                        Vs: PIC16f84 baasil LC meter

                        Aga seal on ju selline võimalus skeemis olemas, et saad lülitada ringi kas 2 või siis 1 realisele displayle. Ma ma üritan selle hex-i maha lugemisega mingi aeg tegeleda, pean leidma endale arvuti, millega minu programmaaor läbi saab.
                        * * *

                        Comment


                          #13
                          Vs: PIC16f84 baasil LC meter

                          Nüüd vaatasin neid lcd-sid ja maksavad ka ikka üksjagu.Mis see kõige odavam oomikas http://www.oomipood.ee/index.php?t=k_ki&i=FARNELL_1183127 sobib ikka we ja kas Tartus kohapeal neil olemas ka olla võib seda? Või leiab ka tiigi elektroonikast äkki kasutatud odavalt?
                          otsija

                          Comment


                            #14
                            Vs: PIC16f84 baasil LC meter

                            Esmalt postitatud otsija poolt
                            Nüüd vaatasin neid lcd-sid ja maksavad ka ikka üksjagu. Mis see kõige odavam oomikas http://www.oomipood.ee/index.php?t=k_ki&i=FARNELL_1183127 sobib ikka we ja kas Tartus kohapeal neil olemas ka olla võib seda? ...
                            Kirjeldused soovitavad enamasti LCD-sid kontrolleriga HD44780 (Hitachi), meil aga müüakse enamasti kontrolleriga KS0066U (Samsung). Ma pole veel süvenenud nende võrdlemisse, aga pidavat olema väikesed erinevused initsialiseerimises, mida mõnedel juhtudel olevat vaja arvestada.
                            Väikese vihje venekeelsele artiklile andsin aga teemas
                            http://www.elfaelektroonika.ee/fooru...ad.php?t=29962
                            Elektroonika töötab suitsu baasil.
                            Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
                            Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

                            Comment


                              #15
                              Vs: PIC16f84 baasil LC meter

                              Kas kellelgi on lähtekood ka? Siis saaks ise asja mudida: panna see või teine LCD jne.
                              - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                              - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                              Comment

                              Working...
                              X