Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Pic10f220

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Vs: Pic10f220

    Tegelikult küll PIC annab impulsi alustamiseks. Arvuti ainult jälgib ja logib.

    Comment


      #17
      Vs: Pic10f220

      Siis tuleb ikka bait 8-se tsükliga bitthaaval carry-sse nihutada ja vastavalt carry väärtusele seada pordi bitt püsti või pikali. Siis tekitad teise pinniga vajaliku kestusega taktipulsi ja tsükkel kordub. Nihutamine on RRF f,d ja carry-t ontrollid BTFSC CARRY (tegelikult STATUS, mingi bitt aga seda on mugav koodi alguses definaarida sõnaga carry: CARRY EQU STATUS.0
      - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
      - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

      Comment


        #18
        Vs: Pic10f220

        Asi areneb,aga...ma ei saa kasutada seda EQU-d...räuskab, et Symbol not previously defined (EQU)?

        Comment


          #19
          Vs: Pic10f220

          Ok, sain niipalju targemaks, et ma ei asa teha näiteks nii:

          carry equ status,0
          saan teha aga
          carry equ status
          või
          carry equ 0

          Comment


            #20
            Vs: Pic10f220

            Mina kirjutan koodi päisesse nii:
            Kood:
            ; **** Prose lipukesed ****
            #define CARRY               STATUS,C 
            #define ZERO                STATUS,Z 
            #define pank                STATUS,RP0
            #define pank1                STATUS,RP1
            - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
            - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

            Comment


              #21
              Vs: Pic10f220

              Nii, asi on nüüd sinna maani arenenud, kus analoog sinaali järgi toksitakse kahe jalaga digi impulsse välja ehk süsteem ideeliselt töötab. Kuna ma ei kasuta seda mingi pideva signaali lugemiseks, siis mul ei oleks üldse vaja, et kogu aeg PIC kütaks impulsse. Idee oli tehs nii, et ADC jätan küll tööle, aga siis kui sisendis on muutus ja see digiks ära konverditkase, siis alles saadetakse jalgu pidi digi signaal välja. Mõte oli salvestada ADRES registri sisu ja järgmise ringiga saadud ADRES registri sisuga võrrelda. Kui sisu sama, siis ei hakka daatat välja saatmagi. Probleem tekkis ADRES sisu kontroll registrisse kirjutamisega. Proovisin teha nii:
              movlw ADRES
              movwf KONTROLL
              Tulemuseks oli ADRES registri aadressi(08h antud juhul) minemine KONTROLL reistri sisuks...[see on see vahe, kus ma uuesti paar korda Felchi seletust lugesin]

              Et nüüd movf ADRES,W-d kasutades sain selle sisu ka sinna kontrollregistrisse. Kuidas ma nende sisu nüüd võrrelda saaks?

              Comment


                #22
                Vs: Pic10f220

                MOVF _eelmine,W
                subwf ADRES,W
                BTFSC ZERO ; ZERO on päises defineeritud kui STATUS,Z
                Ehk lahutad ja kui tulemus null, on võrdsed
                - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                Comment


                  #23
                  Vs: Pic10f220

                  12F675 kasuta seda, 10f on liiga palju jamamist.
                  Raha vahe on olematu, aga 10f222 saad vatti ilma asjata rohkem.

                  Comment

                  Working...
                  X