Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

PIC programeerimine ja muu

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    PIC programeerimine ja muu

    Tere..

    Hakkasin nende PIC'de vast huvi tundma ja tahax kah neid progrema õppida. Mul on neist praktiliselt null teadmised aga olen neist huvitatud. Ma mõtlesin, et natuke koguks raha ja ostaks endale programaatori vms. Ma arvan, et nende õppimiseks olex ka paraleelset programaatorit vaja. Või mis te arvate... Silma hakkas selline asi http://www.oomipood.ee/index.php?t=k_ki&i=VELL_K8048# Mis te sellest arvate... Tasuks osta?!? Saaks katsetada ja mis se endast muidu kujutab? Mis tolle kontrolleriga seal trha saab jne. Vähemalt antke väikseid juhtnööre algajale... mida teha ja millest peale hakkata... Aga ma näen, et tulex kohe ka see aparaat osta :huh:

    #2
    Osta ju ka võiks, aga kui juba PIC-idega tegeleda, tuleb nagunii isevalmistamistega hakkama saada. Miks mitte siis ka programmaator ise teha. Mina ka, olles mikrokontrollerite osas päris algaja, arvasin et ise teha on huvitavam ja vist ka odavam. Valik jäi pidama LPT porti ühendatava lihtsa P16PRO peal, nägin sellist oma silmaga edukalt töötamas...
    http://www.inxm.net/pdf/p16pro.pdf
    (Skeem lk. 1, kolme pesaga plaadi joonised lk. 2)
    Elektroonika töötab suitsu baasil.
    Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
    Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

    Comment


      #3
      520 raha maksab selline plaat! Mõttetu! Ehita parem ise, saad kogemusi juurde. Jupi makettplaati leiad ikka, paar pesa ja muud vajalikud vidinad samuti. Sama plaadi peale võid ka programmaatori panna.

      PIC-i kohta tegin kord ühe ettekande. Koos näidetega. Kui huvi, võin üles riputada.
      - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
      - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

      Comment


        #4
        kui viitsid siis võixid üless panna... Keegi võix rohkem rääkida sellest pakutavast aparaadist ja mios se EXPERIMENT BOARD endast kujutab... Ma ei tea.. mulle tundus küll see asjandus päris korraik.... Kui ise teha siis peab juppe otsima, asi tuleb suurem, tuleb progre otsida, suurt skeemi on kah raskem teha kus kõik pici varjandid olex, too väiksem asi aga kes karandeerib selle töö kindluses ja ültse tema tööle minekus... nujah.. arvan mina. ega jah... odav ta pole...

        Comment


          #5
          Ühe PICi tööle panekuks vajad 18 kontaktiga pesa (PIC16F628 jne), kvartsi 4MHz (aga saad ka ilma hakkama, lülita sisemine ostsillaator tööle), 0,1uF kondet toitesse ja 5V toiteallikat (võib patareid kasutada). LEDide vilgutamiseks on vaja veel sobiv arv LED-e ja eeltakisteid (330 oomi). Kavalama projekti jaoks siis muid vidinaid. Et igal juhul tuleb mõistlikum ise ehitada. Aga valik on muidugi sinu.
          Muide, PIC16F88 on veelgi ägedam kui 16f628 (sisaldab analoog-digitaalmuundit nt. mingi pinge mõõtmiseks) aga odavam!

          Too lugu: http://parsek.yf.ttu.ee/~felc/pic.zip Seal on mõned näited koos programmide ja skeemidega ka. Äkki hakkab huvitama ja ehitad? Ise tegin need just makettplaadi jupile.

          Muide, koodi on sul nagunii tarvis igasuguse projekti jaoks. Alati isekirjutatut...
          - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
          - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

          Comment


            #6
            ok...aga mis selle + on mida ma osta tahaks?

            Comment


              #7
              pluss on vast see, et töötab garanteeritult esimese korraga Aga suureks miinuseks on see, et sellevõrra jääb kogemust saamata. Ise tegin kah selle P16Pro, kuid panin ZIf40 pesa asemel kaks DIL18 pesa jutti. Nuud saan kõiki kitsa jalavahega pic-e progeda.


              P.S. Üleüldiselt kui teed siin teemas otsingu minu nime kohta, siis leiad päris hea mitu teemat. Ise alustasin kah mingi aasta tagasi alles PIC-idega ning sellest tulenevalt peaks sinul tekkivad küsimused juba paljuski minu (ja kindlasti ka teiste algajate) poolt ära küsitud. Nii et sirvi natuke
              Oota! Las ma teen seda natuke paremaks...

              Comment


                #8
                Picutajate norimiseks ja küsija maailma avardamiseks vihjan, et on olemas ka Atmel ja avr.
                Kusjuures ei tundunudki nii keeruline kui alguses paistis. Uuri ka seda

                Martin@Tänud elektroonikute kokkutulekule ja digitalile.
                Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

                Comment


                  #9
                  kysitud asi teeb kindlasti oma töö, aga on ylehinnatud, sarnaste programmaatorite hindu mujal: www.olimex.com . isetehtust rääkimata. ja kas sul seda 4 nuppu ja 6 LEDi vaja on ? eraldi programmaatorit oli / on vaja OTP ( one-time-programmable) kontrollerite puhul, nende aeg on ümber, Fläsh mäluga kontrollerid programmeeritakse valdavalt löppseadmes trükkplaadil.

                  Comment


                    #10
                    Vs: PIC programeerimine ja muu

                    sead küll ära osta.
                    see ei tööta USB-COM üleminekuga.
                    Põhimõtteliselt sobix see kasutada koos PIC kit 3-ga
                    Aga kui sa tahad head asja osta, siis osta siit

                    ja osta see, mis oskab nii PIC, kui ka AVR korraga, samas on ka eksperiment board.

                    Comment

                    Working...
                    X