Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

värvide tuvastamine

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Tevalos müüdi ka välisvalgusele tundetuid peegeldusandureid. Andur modulleeris LED-i toidet kindla sagedusega ja eeldas et tagasipeegeldunud valgus on sama sagedusega. Kui seal kasutada värviliseid LED-e ja värvilist kilet sensori ees, ajaks see ehk asja ära. Sensori mark oli s4282-51 (75-222-61) .Mul on neid paar tükki veel alles ja võin ühe katsetamiseks anda kui TTÜ energeetikamajast mõni kord läbi astuda viitsid.
    Lase ma arvan ...... valmistud Robotexiks?

    Muide tagasisideenkoodri saaks ehk aretada lindiratta hammaka külge. Sinna puurida mõned augud ja paigaldada kiirekatkesti.

    Comment


      #17
      ja robotexisiks küll. sarnasid kasutan isegi kuid ma arvan, et neid värvi tuvastamises eikasutada ei saa eriti. loodan veel selle dioodi ära proovida.

      Comment


        #18
        Kuidas sa fotodioodi üldse ühendasid prose külge? Tundub, et tegid vea, nt. koormustakisti puudmine (kui just voolugenerina ei ühenda).
        - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
        - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

        Comment


          #19
          ma ühendasin selle jah otse tegelikult 5V ja pici adc vahele "nool" suunaga 5V poole. selle pärast kahtlustangi, et ma selle läbi põletasin vms.

          Comment


            #20


            yhendatud on niimoodi. takisti väärtusega 270k ohmit ei andnud tulemust. proovin väiksemaga.

            edit. ka väiksemaga ei saanud midagi kätte(ka 0 ohmiga) ei hakka kuidagi tööle, ka mitte teiste dioodidega

            Comment


              #21
              Proovi nii, et fotodioodi praegu PICile minev ots läheks maha ja teine siis omakorda PICile. Üldiselt on sel viisil saadav pinge madal. Võid panna lisaks 100k toitesse (PICi sisendi ja fotodioodi ühendusunktist). Aga võib-olla pead ikkagi võimendama. Selleks piisab 1-st odavast opakast küll.
              - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
              - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

              Comment


                #22
                kahjuks jah ei suutnud midagi sealt kätte saada st suutsin kätte saada midagi siis, kui 2IR ledi talle otse sisse saatsin 3 cm kauguselt, kuid peegeldusega tuli peegli pealt ka vaid 30 vastuseks (otse saates tuli 170)

                kuidas sele omapaga ühendada seda? kas nii, et diooi "väljund" läheb opaka + sisendisse ja siis miinussisend läheb läbi 10k taki outputti ja see läheb läbi 2200 ohmi maha ja outputist saan siis umbes 4,5X amplifikatsiooni? kuid kust saada - pinge minu robotil? kasutan 9V ja AA neilpakki.


                samas kas ma seda nt mingi npn+pnp transistoriga teha ei saaks? kas see mõjutab väga seda väljundpiinget, mis sealt tulla võiks. et nagu kumb täpsem oleks?

                Comment


                  #23
                  Kas fotodiood ja fototransistor mitte umbes samamoodi ei tööta? Vähemalt on mulle selline muje jäänud. Ega eriti palju nende fotodioodide üehdnamise kohta netist ei leia. Fototransistoride kohta on kena spikker siin: http://www.discovercircuits.com/PDF-FILES/...astphotonpn.pdf . Proovi järgi ja anna teada kuidas õnnestus. Mul vaja umbes sama asja teha aga lugeda tuleb valgusdioodi otse umbes 1cm kauguselt (tahaks ka tegelikult ilma igasuguste opakateta hakkama saada).

                  Comment


                    #24
                    katsetasin photo transistori ka. panin selle 5v ja 1,5ohmutakiga adc pini vahele. valgel taustal sain tulemuse 26 (max) ja muudel taustadel yhtlene 0. katsetan veel. ned vaid esimesed tulemused. Tundub, et minu isendil on mingi filter peal, nii et ta võtab vastu vaid IR valgust. tundub, et tuleb uusmuretseda, sest IR ei tee vahet hästi rohelisel ja mustal.

                    Comment


                      #25
                      Fotodioodi tundlikkus ongi madal.

                      Välisvalguse vastu on sünkroondetektor abiks - "The Art of Electronics", lk. 889. Vastuvõtja võimendust lülitatakse saatjaga samas taktis +1 ja -1 vahel.

                      Täpsustus: fotodioodi väljundsignaal ongi väike.
                      If you think education is expensive, try ignorance.

                      Comment


                        #26
                        kahjuks seda raamatut mul ei ole äkki annaks sisse scannida või kuidagi, nii et ka see skeem või õpetus minuni jõuaks.

                        Comment


                          #27
                          Aga palun.

                          +1/-1 korrutamist saab ka softis teha.

                          (piraatlussüüdistuste vältimiseks ütlen ette ära, et mul on olemas selle raamatu nii inglise- kui ka venekeelne eksemplar).

                          If you think education is expensive, try ignorance.

                          Comment


                            #28
                            tunudb asjalik aga ma ei suuda aru saada, kuidas ma seda ära kasutada saaksin. mul ei tule mitte kusagilt pulse välja kahjuks. ja lisa outpute mul ka ei ole, mida kasutada (mulle tundub, et see vajab mingit).

                            Comment


                              #29
                              Vs: värvide tuvastamine

                              Ei hakanud uut teemat tegema.


                              Küsimus aga oleks selline, et kui peent musta joont oleks võimalik üldse PIC-iga (+IR anduriga) tuvastada paberpinnal?

                              Kas on mingi minimaalne joone paksuse väärtus, alla mille muutub joone jälgimine keeruliseks?

                              Netis need line follower robotid ja joon nende ees ikka paras lai, 3-4 cm.


                              Mis on miinimum?

                              Comment


                                #30
                                Re: värvide tuvastamine

                                minimum oleneb sinu andurist. mina olen kõige lihtsama 5mm avaga anduriga tuvastanud 6mm laiust joont. Kui natuke tunida, liasda optikat ja täpsustolerantse tõsta on võimalik ka pastakajoone järgi sõita.

                                Comment

                                Working...
                                X