Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

jama arvuti BIOS'i softiga

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    jama arvuti BIOS'i softiga

    juhtum siis selline laadisin eopx kodukalt biosi update oma arvuti emaplaadile ja loomulikult paigaldasin selle AWDFLASH_V8.33 kõik toimus nii nagu peab. Peale softi paigaldamist arvuti enam ei funksi. Ilmselt see soft ei sobinud minu emaplaadile mingil põhjusel kuigi ka kp6la'le oli mõeldud.

    Nüüd tahaks vana *.bin faili uuesti tagasi panna kuid ei saa sest, arvuti ei lae süsteemi üles.

    Biosi paigaldamisel tegin vanast softist koopja ka.

    Hakka või ise programaatorit ehitama sellele biosile.

    Biosi tootja Winbond, mark w29ee011-15 ja veel mingid numbrid 7360h264866602ug ... datasheet on muidu kivile täitsa olemas http://www.alldatasheet.com/datasheet-pdf/...29EE011-15.html
    ja see kivi mis mul on on 32-pin DIP pakis (pesas mitte joodetud)

    Ja siinkohal kasutaksin juhust ja küsiksin ega teil kellelgi juhuslikult pole programaatorit millega saaks vana softi uuesti tagasi panna?
    Või siis äkki on kellelgi programaatori skeemi mulle pakkuda mille saaksin ise valmis keevitada?

    #2
    tuttav jama LOE
    kivi ümber progeda ei saanud kuna joodetud otse emaplaati, kui BIOS istub pesas, siis on veel õrn lootus asi korda saada.
    EDIT: programmaatori skeem paistab olevat SIIN
    Datasheet räägib ka seda et kivi on võimalik progeda ka tavalise EPROM progejaga,niiet kui ta Sul tavalises DIP korpuses,siis Sul asi lihtsam.
    EDIT2x: kõik vajalik BIOSi ja ka muude kivide progemiseks. SIIN
    muidugi üheks korraks ,ple vist mõtet asja valmistada, kui saab ntx sõbra juures ära "flashida". PILT asjast. niiet jah, yhe kivi progemiseks võib asi mõnele raske tunduda.Trykkplaat päris kenake.
    ise kavatsen kogu kupatuse valmis teha koos vajaliku adapteriga.

    Comment


      #3
      Ma tegin sellise willemi valmis. Eriti vaja pole läinud. Olen jõudnud kasutada vaid PIC progemiseks. Võiks ju proovida seda kivi flässida, kui pole veel abi saanud.

      Comment


        #4
        no palja PICi jaoks ma seda valmistama ei hakka, mul vaja ikka oma lolluste parandamiseks, samuti minu jaoks uute ATmega kividele jms. PICi jaoks netis skeeme lademes, paari takiga kuni täismänguni. PIC pole ni keerulist seadet väärt, arvan ma, ATmega, BIOS jms neist saan veel aru. Muidu ma asja ehitama ei hakkaks.

        Comment


          #5
          Ega minagi palja PIC jaoks tegema ei hakanud, aga üks projekt langes ära, kus oli vaja püsimälu progeda. Siis tuli teine, kus oli just vaja PIC-i progeda. Loomulikult polnud tarvidust siis lihtsamat progejat ehitada

          Comment


            #6
            Küll see teema natuke vales foorumis... aga ok... Otsi sellist asja nagu "hot swap". Mind on paar korda aidanud.

            Comment

            Working...
            X