Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

PIC16PRO, PIC16F876A ja ICSP

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    PIC16PRO, PIC16F876A ja ICSP

    Programmerilt süsteemi jooksevad Vpp, Programming Clock, Data ja ground. PIC-i toite annan süsteemist enesest. Esialgu oli probleem selles, et kasutasin programmeri toiteks arvuti toiteblokist tulevat 12v. See ajab asja ära tavaolukorras, aga kuna icsp tahab min. 13v siis selleks puhuks kasutan 21v trafot.

    Igatahes probleem selles, et suhtlemist nagu üldse ei toimu. Kui progemise ajaks panen PICALL programmis linnukese kasti ISP, siis tõstetakse Vpp ilusasti 15,6 voldini aga ei lugemine ega progemine tulemust ei anna. Target süsteemi skeem on SEE Sealt siis ainult felchi soovituse kohaselt ära jäetud takisti R2 ning ka ühendus ICSP pordi ja Vdd vahel.

    Olen uurinud ja puurinud igasuguseid tutorialeid ja muud, kõik peaks nagu toimima sedasi... milles problem võib olla?

    Ahjaa...kõik emaplaadi pordid on tühjad, mitte mingisuguseid mooduleid järgi ei ole progemise hetkel.
    Oota! Las ma teen seda natuke paremaks...

    #2
    Nii....viimase provi kohaselt kustutab vana info maha küll...aga midagi uut peale ei lase.
    Oota! Las ma teen seda natuke paremaks...

    Comment


      #3
      Data ja clock äkki vahetuses? Mis veateade antakse? Kas progetud kivi loeb õigesti?
      - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
      - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

      Comment


        #4
        loeb tühja kivina. Ning veateade antakse, et lihtsalt verify ei õnnestu. Progemise ajal on ilusti vait aga kohe kui verify tsükkel algab, karjub, et ei klapi. Aga data ja clock kontrollisin mitu korda üle.... no ei ole valesti...
        Oota! Las ma teen seda natuke paremaks...

        Comment


          #5
          hetkel tundub, et programmeeritakse ainult programmi esimest "aadressi" 0000

          Ja sinna ka mitte seda mis vaja, vaid nagu jumal juhatab. Peale programmi kirjutamise ebaõnnestumist loeb, et esimesel aadressil on midagi. Peale lugemist kustutasin chipi ja tegin blank checki. Ütles et tühi on. Siis kirjutasin sellesama info, mis 'jumal oli juhatanud' uuesti aadressile 0000. Toimis. Samas.... kas ta peabki lugemise ajal ka hoidma MCLR pinil 13V peal?
          Oota! Las ma teen seda natuke paremaks...

          Comment


            #6
            nii...edusammud

            toimib ilusti aga ainult siis, kui annan pici toite otse vdd jalale. S.t. jätan 7805L süsteemist välja.

            Miks nii? Kas see 7805L kuidagi segab? Mõõtsin ära, 4.98V on pinge mis temani jõuab. Peaks ju piisav olema...

            Kohe kui toidan PIC-i süsteemi toitega, kustub kogu info temas ka lihtsa lugemisega programmeerija poolt.
            Oota! Las ma teen seda natuke paremaks...

            Comment


              #7
              4,98 on piisav. Ilmselt on midagi muud valesti ühendatud. Konkreetne skeem oleks abiks.
              - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
              - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

              Comment


                #8
                konkreetne skeem eelnevas postituses olemas.

                Emaplaat

                Lihtsalt R2 ja ühendus ICSP pordi ning Vdd vahel ära jäetud. Kõik muu 100%
                Oota! Las ma teen seda natuke paremaks...

                Comment


                  #9
                  ok, selle probleemiga kah ühelpool. Probleemiks oli veidike logisev 9V patarei kontakt.

                  Nüüd töötab nagu muiste
                  Oota! Las ma teen seda natuke paremaks...

                  Comment

                  Working...
                  X