Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

I2C LCD juhtimine

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    I2C LCD juhtimine

    Tere
    Tahan proovida juhtida pic16f877 mikrokontrolleriga ericcsoni (688) displayd.

    Sain ka selle ekraani kontaktide andmed ühest ericcsoni remondimanuaalist.
    i2c sda (3.2v)
    i2c scl (3.2v)
    vdig (3.2v) toiteots
    vlcd (-2.8v) kontrastsus
    gnd

    Kuna mõte on ta pista selle pici vastavasse porti (sda ja scl). Aga pici toide on 5v. Kas ma saan seda ekraani sinna panna või peab mingi vahemuundi tegema. Samuti kas võib talle toiteks panna 5v.
    Ning kuidas saab sellega suhelda. Kas neil on mingi ühine standard või on igal erinev. Ja kuidas see põhimõtteliselt käib.

    Arvi

    #2
    toite peaksid 3,3v tegema, stabilisaatorit kasutades. juhtsignaalide nivoo tuleks samuti ära piirata.ei ole kohanud et keegi ericssoni lcd-d kasutanud oleks. vaevalt ka korralikku andmelehte leiad. möistlikum oleks nokia näitx 7110 lcd-d kasutada, selle juhtimise softi vöib netist leida.
    mis resolutsioon ( x * y pikslit) sellel lcd-l on ? nokia omad kasutavad philipsi i2c draiverikive, vaata www.Philips, ehk möni neist ka ericssoni lcd-s.

    Comment


      #3
      Nokia 3310 ekraan töötab ka põhimõtteliselt 3,3V-ga kuid minu skeemis käi 5V peal väga edukalt. Eerikupojast ei tea.
      - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
      - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

      Comment


        #4
        Käisin philipsi lehel seda asja uurimas. Samasugust draiverit ma küll ei kohanud, kuid enamus asjade tehnilisandmete juures on 3-6V.
        Ma ise kaldun arvama et see juhtimine peaks kõigil ühtemoodi olema. On vaid erinevad vist aadressid. Peaks ju loogiliselt kuidagi nii olema et pixeli aadress ja väärtus. Aga kuidas teistel ekraanidel asi toimb? Kas kõik kasutavad siin mingid kohe valmis softi.

        Comment


          #5
          valmis softi alati ei leia, aga korrektne dokumentatsioon peaks ikka olema. aeg on lihtsalt liiga kallis. kasutan selle parem pere ja hobide jaoks- elektroonika on alates toitjaks saamisest hobistaatusest välja arvatud.

          Comment

          Working...
          X