Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
http://www.elfafoorum.eu/faq.php
See more
See less

Arduino jahedas ruumis töötamas?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Eks ma proovin lihtsalt esialgu kuhugi karpi panna.
    Ja võibolla lakiga üle.

    Põhiküsimus on toiteallikas.
    Kaua see aku või akud seal jahedas vastu peavad (kasvõi see 18650 aku). Neid mul kastitäis igasuguseid. Tahaks neid kasutada.

    Targem vist mingi adapter seina panna, tavaline telefoni akulaadija.
    Selline, mis ei soojene ega pane hirmu tundma, et äkki süttib ise.

    Comment


      #17
      Esmalt postitatud vanemleitnant poolt Vaata postitust
      Huvitav kuidas autode elektroonika, juhtarvuti, GPS jm siis toimivad -20 kraadga?
      Kusjuures minu töömasinal jääb -20 juures keskkonsool pimedaks.

      Comment


        #18
        Esmalt postitatud Elektrik poolt Vaata postitust
        Kaua see aku või akud seal jahedas vastu peavad (kasvõi see 18650 aku).
        Sõltub mida see arduino seal teeb, mida soft teeb. Ma olen rohkem pic-idega mässanud, sleepi kasutades ja võimalikult ökonoomse prose valides said eeldatava eluea 10 aastat ühe 3Ah akuga. Samas oli kood tugevalt optimeeritud ökonoomsusele. Seega mida vähem tarbib seda kauem peab. Külm teeb muidugi akule seda mida ta teeb.

        Comment


          #19
          Esmalt postitatud a1 poolt Vaata postitust
          Kusjuures minu töömasinal jääb -20 juures keskkonsool pimedaks.
          Autoelektroonika töötemperatuur on -40C...+125C.
          Standardversiooni auto LCD displei temperatuurivahemik on -20C...+70C. Sellisel juhul püütakse displei konstruktsiooni ja elektroonikakomponentide valiku ja paigaldusega asja parandada.

          Ekstreemsemad töötavad -40C...+85C.




          Comment


            #20
            Minul olid vahepeal rajakaamerad metsas - pidasid vastu poolest aastast aastani, siis surid erinevate hädade kätte.
            Aga need olid metsas, puu küljes vihma ja lume käes.
            Kui oleks katuse peale ehitanud oleks ilmselt siiani elusad.
            Hiinakad olid, pea olematu veekindlusega.
            MINULE EI MEELDI KUI MÕNINGAD ISIKUD MINU POSTITUSI MUUDAVAD,
            KUI POSTITUS EI SOBI SIIS PALUKS SEE KUSTUTADA !

            Comment


              #21
              Mul on õues kaks liikumisanduri ja pimedalülitiga valgustit.
              Paar korda sai kõigis andurites (ka neis, mis on majas sees) vahetatud järjestikust kondensaatorit, läbi mille tuleb toide. Lõpuks sai vahetatud K73-17 ja asi unustatud.

              Välistel anduritel on korpuse liitekoht pealt tihendatud iga kord pärast remonti kasvuhoone silikooniga ja põhjas on kõige madalamas kohas 4mm ava.
              Sama tihenduse varianti kasutan ka antennivõimendil. Algselt oli küll tihenduseks plastiliin.

              Comment


                #22
                Mul on erinevad välisvalgustid, on solar ja on püsitoite omad. Solarid, tehase omad, on plastikust ja kui plastiku tõmbab nähtavalt valgeks ära, siis pole enam kindel et alati töötab; kuniks jälle sulab, alt saab kondents välja tilkuda.
                Püsitoite omad on ümberehitatud, metall/klaaslaternad, 12V LED plokk ja läbi laterna seina vaatab pimeda- ja liikumisandur (lääts väljas, elektroonika seespool); üle viie aasta töötab ja ühtegi viga pole täheldanud. Mingit tihendamist pole (katusega variant), jupid lihtsalt kokku keeratud, all on pragu olemas ja klaasid puhtad, nii et seal ei tilgu ka suurt midagi,
                Nühi põllukivi palju tahad, teemantit tast ikka ei saa

                Comment

                Working...
                X