Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Kumb vigane, aku või läpakas?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Kumb vigane, aku või läpakas?

    Tere! Teema siis järgmine: lülitan läpaka käima ja siis tunni aja pärast see lihtsalt paneb pildi kotti, so. lülitub välja. Panen siis laadija sappa ja lülitan uuesti sisse, läheb ilusti käima... Kontrollin aku ikooni klikiga, näitab aku laetust ca 52 - 56 prossu ja et täislaadimiseks läheb umbes pool tundi. Kuspoolt seda viga otsida, aku on pool aastat tagasi ostetud. Kas on mingi võimalus aku pinget monitoorida või pole sel mõtet. Läpaka seaded lasin pojal üle kontrollida, need on kõik paigas ja varem oligi nii, et esiti tuli hoiatus aku tühjenemise kohta ja pilt läks tumedaks ning siis mingi aeg pärast seda alles lülitus välja. PS. Sisselülitamisel on aku täis ja oletatav tööaeg ca 2,5 tundi. Ehk oskab keegi midagi soovitada?

    #2
    Vs: Kumb vigane, aku või läpakas?

    Läheb sliipi?
    Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

    Comment


      #3
      Vs: Kumb vigane, aku või läpakas?

      Kui teed sama asja läbi laadijaga, mis on juba käivitades ühendatud, mida siis teeb?
      Võibolla annab märku surema hakkav videokivi?

      Comment


        #4
        Vs: Kumb vigane, aku või läpakas?

        Ei lähe tuttu, vaid lülitub täiesti välja. Sisselülitamisel küsib parooli.. Kui laadija taga, siis pane pikalt tahad, midagi ei juhtu, töötab. Riist ise on HP Compaq CQ58, nii umbes 4 aasta vanune, pole just mingi tippklass, aga minu vajadusteks piisab.

        Comment


          #5
          Vs: Kumb vigane, aku või läpakas?

          Kui lülitad ilma laadijata sisse kas siis aku nullis või käib edasi?
          Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

          Comment


            #6
            Vs: Kumb vigane, aku või läpakas?

            Sa mõtled peale väljalülitumist? Siis ei tee ta mitte midagi. Alles laadijaga saab tööle. No ja siis näitab, et aku täislaadimiseks läheb ca pool tundi või isegi vähem. Aku näitab siis 50- 58 prossa laetust, mis ongi kõige imelikum.

            Comment


              #7
              Vs: Kumb vigane, aku või läpakas?

              proovi talle leida kusagilt Greencell'i aku. kui sellega ka ei tööta siis on läppari akukontroller läbi.



              see peaks sobima....

              Comment


                #8
                Vs: Kumb vigane, aku või läpakas?

                Aga kui laadijaga sisse lülitad ja laadija kohe tagant ära võtad?

                Ilmselt aku balansist väljas ja üks element saab tühjaks aga protsendilugeja ei saa sellest aru.
                Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

                Comment


                  #9
                  Vs: Kumb vigane, aku või läpakas?

                  Sain vähemalt mingiks ajaks asja käima: võtsin aku peale väljalülitumist lahti, mõõtsin pinged akupaaridel, kahel oli 3,85- 3,87, kolmandal 3,32V. Ühendasin siis tollele TP4056- Protect-i järele ja laadisin teistega võrdsele tasemele. Panin aku kokku ja läpakasse tagasi, too näitas 20% laetust ja et akusäästja on sisse lülitatud, ka pilt läks tumedaks.. No panin siis laadija järgi ja laadisin aku täis. Ja vahi imet, aku käis oma 3 tunnikest, näitas lõpuks akupildil rohelise tulukese ka ära. See viimane ilmub 10% juures ja kiri nõuab siis lisatoidet elik laadimist. Nüüdseks olen seda kolm korda näinud ja tundub kõik ok. Paistab siis, kauaks... Aga head uut kõigile ja et käsi ei väriseks!

                  Comment


                    #10
                    Vs: Kumb vigane, aku või läpakas?

                    Kui ta juba korra sedasi balansist välja on läinud, ju siis ikka mõnes elemendis kala sees ole? Läheb uuesti raudselt, muidu ta poleks paigast läinudki, arvan ma.
                    otsija

                    Comment


                      #11
                      Vs: Kumb vigane, aku või läpakas?

                      Mõõda ka täis akul pingeid, nõrgem element saab varem täis kui eellaadimist tegid.
                      Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

                      Comment


                        #12
                        Vs: Kumb vigane, aku või läpakas?

                        Nonii, nüüd võin nentida, et kasutaja Otsijal on õigus, täna tegi jälle triki ära. Ma praegu ei viitsi asjaga tegelda, pole nimelt kodus ja siin ei ole mul ühtki mõõteriista. Ilmselt saan selleks aega nädalavahetusel... P.S. Laadisin ma akupaare ühekaupa, jälgisin vaid, et need ühesuguse pingeni saaks laetud ja siis panin aku kokku.

                        Comment


                          #13
                          Vs: Kumb vigane, aku või läpakas?

                          Nagu ühes varasemas teemas soovitati, ära igaks juhuks aku plaati pingetuks jäta, kui elemente vahetama hakkad. Pane uus element vanaga paralleeli ja alles siis vana lahti. Mulle tuli see teadmine liiga hilja ja polnud uutest elementidest enam kasu, laadima ei hakka ja välja annab täpselt 0 volti. BMS läks lukku.
                          73lpiC3kCzI 1hz9KtdUAoU FHo6rXLHNTU
                          ATiP1pN4XeM

                          Comment

                          Working...
                          X