Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Arvuti kole aeglane

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Arvuti kole aeglane

    Arvuti lihtsalt hangub ära. Taskmanager näitab enamus aega hdd 100%. Praegune ketas on hts545050a7e380. Hitachi Z5K500 Specs
    • Interface: SATA 3Gbps ( kas see sata 2 või 3?)
    • Capacity: 500GB
    • Physical Height: 7mm
    Kas näiteks see https://www.1a.ee/arvutikomponendid_...nssd120gs625p5 hakkab sisse? Mida peaks vaatma veel? Read ja write peaks olema 500 tuuri?

    Arvuti ise acer v5-552pg, milles amd a10-5757m ja 8gb ram, see peaks ju suutma normaalselt netis liikuda?

    #2
    Vs: Arvuti kole aeglane.

    Praktiliselt kõik SATA SSD kettad sobivad sisse.
    Kiirem peaks ka olema suvaline SSD kui 5400RPM ketas.

    Selle ketta performacet ei ole ära toodud suurimates Benchmark tabelites, seega ei oska öelda kui hea see ketas on.
    Jadalugemiskiirus on vaid üks olulistest parameetritest.
    Oluline parameeter on veel IOPS, ehk mitu kirjutus/lugemis operatsiooni suudab ketas sekundis teha. Konkreetsel kettal pole seda välja toodud, pigem on see suurusjärk kõrgem kui HDD kuid SSD maailmas kesine.

    Mul odavate SSD-dega kogemust pole. Igale poole olen toppinud Samsung 850PRO


    Vahepeal on aega edasi läinud ja praegu on 860EVO sarnaste parameetritega ja kiidetud ketas.
    viimati muutis kasutaja martinr112; 11 m 2018, 21:55.

    Comment


      #3
      Vs: Arvuti kole aeglane.

      Esmalt postitatud whiteshark poolt Vaata postitust
      Arvuti lihtsalt hangub ära. Taskmanager näitab enamus aega hdd 100%. ...
      Kas sedasi on kogu aeg olnud?
      Peaks siis vaatama, mis/kes see kõige suurem kettapiinaja on.
      Ketta SMART info vaja üle vaadata, mida ta ise oma tervisest arvab.
      Hetkel endal laual ka aparaat aparaat, millel w7->w10 vist kuidagi pooleli jäänud ja käitub samamoodi. Ketas ise korras.
      Tegin prooviks puhta W10 installi (esialgu teisele kettale) ja pole probleemi.

      Comment


        #4
        Vs: Arvuti kole aeglane.

        Teema algatajale - defragmendi ketas ära, vaata et liiga täis igast saasta ei oleks. Prose termopasta on mis seisus...?
        Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
        Konfutsius

        Comment


          #5
          Vs: Arvuti kole aeglane.

          korralikus arvutis teha plaat: http://www.majorgeeks.com/files/deta...rescue_cd.html

          ja masin sellega esmalt ülekäia.

          Comment


            #6
            Vs: Arvuti kole aeglane.

            Alguses see cristal disc näitas mingi sector count 1 ja caution, aga ma mullisin selle ära ja siis tuli sinna see healty .

            Niipalju kui mina aru saan siis põhiliselt kasutab seda resurssi chrome, windows update ja miski antimalware.

            Alguses oli tal tõesti peal win7-win10 versioon, aga umbes aasta tagasi sai tehtud puhas install w10. Minumeelest suht kohe alguses peale chrome installimist hakkas asi vaikselt uimasemaks jääma. Kuid varem sai arvutit nomaalselt kasutada ka aku pealt, siis nüüd näiteks aku reshiimis on hing täiesti kinni.
            Termopasta on vahetamata, plaan oligi see vahetada koos kettaga, kuna see arvuti tuleb täiesti pilbasteks võtta, et sisule ligi pääseda. Kuid nüüd ma ainult ei saanud aru , kas see kettavahetus üldse aitaks midagi. 120Gb suurusest piisab täiesti kuna praegu on aastaga kogunenud kokku 70Gb, üle poole sellest ilmselt windows ise juba.
            Click image for larger version

Name:	okkk.jpg
Views:	1
Size:	348,4 KB
ID:	871221

            Comment


              #7
              Vs: Arvuti kole aeglane.

              Win 10 jääbki aeglaseks pikapeale

              Comment


                #8
                Vs: Arvuti kole aeglane.

                Esmalt postitatud specialized poolt Vaata postitust
                Win 10 jääbki aeglaseks pikapeale
                Kas sa selgitaksid seda väidet natuke?

                Comment


                  #9
                  Vs: Arvuti kole aeglane.

                  Ketast loeb kilobaitides, kirjutab aga megabaitides... Järelikult on juba kirjutatud data ikka nii kildudeks kui veel annab. Küsin uuesti - kas ketta defragment on tehtud?
                  Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                  Konfutsius

                  Comment


                    #10
                    Vs: Arvuti kole aeglane.

                    Esmalt postitatud OSX poolt Vaata postitust
                    Ketast loeb kilobaitides, kirjutab aga megabaitides... Järelikult on juba kirjutatud data ikka nii kildudeks kui veel annab. Küsin uuesti - kas ketta defragment on tehtud?
                    ta vist ei tea mis see on. kui nüüd välja uuris siis läheb selle peale mitu päeva.

                    Comment


                      #11
                      Vs: Arvuti kole aeglane

                      Viimasel ajal ka suht sarnaseid kogemusi olnud.
                      Vaata Taskmanager üle, pane seal kinni asjad mida ei kasuta (Processes menüüs).
                      Mul suht igapäevane asi, et kui käivitan lauaarvuti siis esmalt vaatangi mis seal automaatselt käima lähevad, mida ma ei kasuta, need kohe kinni. Näitaks sai installitud vabavara versioon Photoshopist ja muudest Adobe asjadest mis tihti vajalikud. Nüüd on aga Adobe hakanud kasutama mingi Creative Cloud asja mis on vabavara Photoshopi puhul möödapääsmatu (originaal Adobe Photoshopi ja Illustratoriga arvutis neid probleeme pole) ja iga kord kui arvuti käivitad, tõmbab see jura internetist kümned kuni saja MB ligi pahna alla ja laeb midagi ka üles.
                      Ka Chrome on veider, Task manageris miskipärast jookseb neid üheaegselt mitu - oletuslik mõte on, et ehk seetõttu, et need igasugu lisaasjad kasutavad igaüks oma. Ka viirusetõrje miskipärast võtab ressursist omajagu erinevate funktsioonidega. Ja ükski programm arvutis ei tõrgu kui olen lisaasjad sulgenud ja vaja kasutada programme millega need kaasas, rahulikult saab programmi käivitada ja Adobega need funktsioonid vähemalt selle käigus uuesti käima ei lähe.

                      Võibolla oleks mõttekas sealt panna osad asjad kinni aga ainult need, mida ei kasuta, ekraaniikoonid ja stardimenüü on mõistlik seal säilitada. Vaata siis - kas ikka aeglane?
                      Vist ongi, et mida uuem Windows seda uimasemaks masin igasugu pahnaga muudetakse? Win7 Pro minumeelest ainuke asine windows.
                      -superradical-

                      Comment


                        #12
                        Vs: Arvuti kole aeglane

                        Nüüd on aga Adobe hakanud kasutama mingi Creative Cloud asja mis on vabavara Photoshopi puhul möödapääsmatu (originaal Adobe Photoshopi ja Illustratoriga arvutis neid probleeme pole) ja iga kord kui arvuti käivitad, tõmbab see jura internetist kümned kuni saja MB ligi pahna alla ja laeb midagi ka üles.
                        jaa, piraatluse ära nullimise eesmärgil lähevad kõik asjad võrgupõhiseks. Sonari daw'id lähevad ka võrgupõhiseks. Ma olen juba mitu kirja saanud, et uuenduste edasi saamise nimel tuleks mul võrgupõhise DAW'iga liituda.
                        esialgsed tutvustused jätsid mulje et rakendus on klient-server põhine ja kasutajate projektid salvestatakse singapuri andmekeskusesse. programm ei maksa enam midagi, maksad ainult serveri kõvaketta renti ja kontohaldust.
                        otseloomulikult pole mittemingit privaatsust kuigi rõhutatakse vastupidist.

                        Comment


                          #13
                          Vs: Arvuti kole aeglane

                          Esmalt postitatud olavsu1 poolt Vaata postitust
                          otseloomulikult pole mittemingit privaatsust kuigi rõhutatakse vastupidist.
                          Nii ongi.
                          Sesmõttes minumeelest on piraatlusevastu võitluseks seda keeruline nimetada.
                          Sellest saan aru, et kui on vabavara mida muidugi peab iga nädal uuendama, et kasutada saaks, et sellel see kohustus kuskil olla "hoolealune" aga teisalt on need kolmandad teenused tihti mingite kolmandate tegelaste hallatavad ja neist ei tea tavaliselt midagi.
                          Oli hiljuti tarvis arvestusprogrammi, nagu kasutatakse lõiketöötluses, optimaalseks detailide paigutamiseks lehele, ei mäleta kuidas MasterCam ja vanemad AutoCadid selles teemas orienteeruvad aga kuna kiirelt oli vaja siis ei viitsinud hakata plaate otsima ja installima+proovima, leidsin netist kiiremini vabavara, paar kuud tasuta. Allalaadimine oli OK aga installimisel sain kaasa Opera ja mingi kuradi facebooki brauseri mis muidugi ei ole enam see, mis kunagi oli, kus palju asjalikumaid lisavõimalusi. Õnneks sain kõik need lisad ära kustutada aga programmimenüüst leidsin veel mitu asja millest mind ei informeeritud - reaalselt jällegi juriidilises mõttes on informeerimine see osa, millele vastad "I Agree" - kui ei vasta, siis ei saa ka küsitud tarkvara, paketis on aga kaasas jumalteab mis prügi ja pärast peab käsitsi kõik üle vaatama ja ebaolulise kustutama.
                          Kogu see teema puudutab neid uuemaid windowse ka - 8st alates oli näha, et saast, 7 tugi kaob ka kahjuks juba 1,5a pärast ja siis tulebki kolida ümber Linuxile. Win oma uutmistega on dead end. Maksad ropu papi aga mida uuem win, seda vähem sa saad teha seda, mida sa teha tahad - olgu kasvõi piramine ainult omatarbeks. Vastuvaidlejatele sesosas kont - ma teadsin hea mitu originaalmuusikat müüvat poodi Tartus aastat 5-6 tagasi. Nüüd pole enam kusagil poodi kus ma saan osta uue, kiles CD plaadi.
                          OK, teemaväliseks kisub juba aga siiski igasugu kolmandate poolte saast võib arvuti vabalt umbe tõmmata.
                          -superradical-

                          Comment


                            #14
                            Vs: Arvuti kole aeglane

                            Ketas on tõesti defragmentimata. Samuti on protsessori temp näidud kõrged. Tellisin ühe rw 500/500 ssd ära.Ma ei tea kui tähtis see on, aga IOPSe tundub et osadel ketastel ei olegi välja toodud isegi datasheetides. Mul nagu mingit võrdlust ei olnud, aga vanematel on see 30000, uuematel 80000 . Tollel odaval siis vahepealne 60000.
                            Ühesõnaga plaan vahetada ketas ja pasta ühe korraga. Arvan et hetkel pole vist mõistlik enam defragmentimisega seda protsessorit ilmaasjata kärsatada. Ma ei tea kui pikk ja aeganõudev see protsess see on , aga mäletan veel 486 ajast et see võttis kümneid tunde.

                            Kuna siin läks niikuinii üsna offtopicuks, siis ehk keegi oskb öelda kust ma saaks tõmmata uue windows 10. Litsents on praegu olemas, see peaks vist automaatselt tulema. Peaks kuidagi pulgale saama, kuna arvutil puudub plaadimängija.

                            Comment


                              #15
                              Vs: Arvuti kole aeglane

                              Esmalt postitatud whiteshark poolt Vaata postitust
                              Kuna siin läks niikuinii üsna offtopicuks, siis ehk keegi oskb öelda kust ma saaks tõmmata uue windows 10. Litsents on praegu olemas, see peaks vist automaatselt tulema. Peaks kuidagi pulgale saama, kuna arvutil puudub plaadimängija.
                              tuhni hinnavaatluse foorumit seal on vastav teema koos kõigi asjassepuutuvate juhenditega

                              Comment

                              Working...
                              X