Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Mure ruuteriga

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Mure ruuteriga

    Elioni (nüüd telia?) leht andis täna teada, et tarvis uuendada ruuteri (tg784) püsivara. Öeldud, tehtud.

    Ruuteri ja seega ka elioni nn testlehe seisukohalt toimib kõik pärast seda kenasti edasi. Ja ometi on asi vussis.
    Nimelt tekkis probleem nimeserveriga. Ruuter ise, nagu öeldud, selle häda käes ei vaevle, teeb oma testi ära, saab ühenduse nimeserveritega ja kõik on ok, aga jännis on kõik võrgus olevad arvutid. Kohtvõrk on püsti, ip-dele pingimine pole mureks, aga vat nimekirjete lahendamine ip-ks on küll mure.

    Kui arvutile nüüd käsitsi sööta ette sama (elioni) nimeserver, mida ruuter ise testis kasutab, laheneb ka arvuti mure. Ajutise lahendusena on see muidugi variant, aga mismoodi teha nii, et see asi ise toimiks v kuivõrd tõenäoline on siin teenusepakkuja enda aps?

    Ruuteri restart on proovitud, samuti sai ka arvutite ühendusi nö taasloodud, aga kasu ei paista olevat.

    #2
    Vs: mure ruuteriga

    Arvutid saavad kõik aadressid dhcp´ga?
    Ega selle jagajaid võrgus mitu pole?

    Comment


      #3
      Vs: mure ruuteriga

      Esmalt postitatud a1 poolt Vaata postitust
      Arvutid saavad kõik aadressid dhcp´ga?
      Ega selle jagajaid võrgus mitu pole?
      Jah, arvutid saavad aadressi üle dhcp. Võrk ise on nii lihtne kui olla saab, st nimetatud ruuter istub keskel ja teenendab / jagab aadresse. Teisi jaotajaid pole.

      Täpsuse huvides olgu lisatud veel selline päris oluline esimese hooga ununenud tõik, et vahetult pärast uuendamist oli justkui asi korras, st kaabli otsas olev arvuti sai aadressidega ilusti hakkama. Siis oli aga probleem wifiga, st see ei toiminud ja sai neid sätteid näpitud (ilmselt oli maci whitelist kadunud vmt, kuigi ma ei ole seda veel kontrollinud. Igatahes sai wifi klientide liitumiselt mac piirang maha võetud ja sellega wifi toibus. Ei meenu, et oleksin midagi muud torkinud).

      Siis aga selgus kõik see esimeses postituses kirjeldatu ehk siis ükski arvuti, ka see kaabli otsas olev, mis vahetult pärast uuendust sai kenasti hakkama, ei suutnud enam aadresse külastada.

      Comment


        #4
        Vs: mure ruuteriga

        Ja seda pole vaadanud, mida ipconfig /all käsk vastuseks annab, et kas DNS serveriks on ikka 192.168.1.1 või mitte?

        Aga see uus tarkvara on üks suur õnnetus tõesti, mina alustaks probleemi lahendamist ruuteri resetist (mitte restardist, ikka resetist).

        Comment


          #5
          Mure ruuteriga

          Jah, arvuti paistab nimekirjete lahendamiseks ruuteri poole pöörduvat, aga tulutult.

          Vb tuleb siis tõesti reset teha. Kontrollisin ka, et mu hüpotees mac nimekirja kadumise kohta osutus õigeks, nii et leinata pole midagi. Liiati saan ma selle kusagilt ikkagi kätte.

          Esmalt postitatud A.S. poolt Vaata postitust
          Ja seda pole vaadanud, mida ipconfig /all käsk vastuseks annab, et kas DNS serveriks on ikka 192.168.1.1 või mitte?
          Sinu küsimus pani mõtlema. dns lahendamiseks läheb arvuti 192.168.1.110, mis ongi ruuteri aadressina kasutusel juba mõnda aega. Ilmneb aga, et kui panna arvutis nimeserveriks jõuga vaikeaadress ehk 192.168.1.1, siis asi toimib.<=See väide osutus valeks, ilmselt ei kinnitanud ma enne seadeid v eksisin mingis muus toimingus.
          viimati muutis kasutaja kaurman; 23 m 2016, 02:53. Põhjus: järjestikpostitused kokku

          Comment


            #6
            Vs: Mure ruuteriga

            Esmalt postitatud kaurman poolt Vaata postitust
            ...et kui panna arvutis nimeserveriks jõuga vaikeaadress ehk 192.168.1.1
            Seda ei tule ju jõuga panna, see peakski olema ruuteri IP, uue tarkvara korral. Nii, nagu enne oli 192.168.1.254. See 192.168.1.110 on mingi täiesti suvaline IP, ruuteri poolt jagatavate nimekirjas, kuidas nüüd korraga ruuter selle IP endale sai? Või mingitel ühendustel see tõesti nii ongi?

            E:
            Võrgus asuvaid DHCP servereid peaks näitama/avastama näiteks see või see Actions menüüst. Vähemalt teoreetiliselt, endal mitut DHCP serverit võrgus pole, seega reaalset toimimist kommenteerida ei oska.
            viimati muutis kasutaja A.S.; 23 m 2016, 09:25.

            Comment


              #7
              Vs: Mure ruuteriga

              Seda ei tule ju jõuga panna, see peakski olema ruuteri IP, uue tarkvara korral. Nii, nagu enne oli 192.168.1.254. See 192.168.1.110 on mingi täiesti suvaline IP, ruuteri poolt jagatavate nimekirjas, kuidas nüüd korraga ruuter selle IP endale sai? Või mingitel ühendustel see tõesti nii ongi?

              ei, 110 ei ole antud juhul suvaline ip selles mõttes, et see on antud ruuteri ip-ks olnud konfitud algusest peale, kuna eelneval ruuteril oli nii ja üle võtta tundus lihtsam & kiirem, kui hakata mõningaid seadmeid ümber õpetama.

              Jõuga panna muidugi ei tule, mind kirjutamise hetkel lihtsalt hämmastaski see, et mulle näis, justkui asi toimiks, kui kasutada arvuti poolt kasutatava .1.110 asemel jõuga .1.1, aga nagu öeldud, see ei pea siiski paika, mis läheb ka minu loogikaga paremini kokku.

              Huvitav on see, mis sa räägid selle kohta, et nüüd peaks olema nö uus ip. Minul vana pärast uuendamist ei nihkunud, st 110 jäi ruuteri aadressina toimima nagu ennist, aga samas jah, 1.1 toimib ka. Ilmselt kusagil siin see kala ikkagi ongi, st vaikeaadressi muutumine + minu vanad seaded.

              Igatahees lõhnab ikkagi nii, et tuleb reset teha, nagu soovitati.

              See, millised seaded üle tulid / millised mitte on üldse veider. Nagu öeldud, maci whitelist kadus ehkki backup faili see varundatakse küll.
              viimati muutis kasutaja kaurman; 23 m 2016, 14:03. Põhjus: täpsustus

              Comment


                #8
                Vs: Mure ruuteriga

                Selge, siis sa oled seal ise seda torkinud ja nüüd ongi uus tarkvara vanade seadetega, säherdune kombinatsioon ei pruugi paraku stabiilselt toimida.
                Ilma muutmata oleks varem ruuter/gateway olnud 192.168.1.254, uuema tarkvaraga aga peaks nüüd olema 192.168.1.1. Seda annab tõesti ise ka muuta.
                Telia ruuteritega ongi selline asi, et mida rohkem neid seadistad, seda vaevalisemalt/probleemsemalt nad toimivad.

                Mul on sama ruuter ja sama tarkvara. Sellega on nii, et kui suvaline seade sisse lülitada, siis saab see ruuterilt alati uue IP, olgu see siis arvuti või digiboks, vahet pole. Vanasti jäi IP alati samaks. Nii neid IP numbreid seal nüüd pidevalt ringiratast suuremaks keritakse. Äkki sinul ka mingi seade sai selle 192.168.1.100 endale ja läkski süsteem lolliks?

                Aga jah, tee resett, Telia ruuterid armastavad seda üle kõige.

                Comment


                  #9
                  Vs: Mure ruuteriga

                  Esmalt postitatud A.S. poolt Vaata postitust
                  Selge, siis sa oled seal ise seda torkinud ja nüüd ongi uus tarkvara vanade seadetega, säherdune kombinatsioon ei pruugi paraku stabiilselt toimida.
                  Ilma muutmata oleks varem ruuter/gateway olnud 192.168.1.254, uuema tarkvaraga aga peaks nüüd olema 192.168.1.1. Seda annab tõesti ise ka muuta.
                  Telia ruuteritega ongi selline asi, et mida rohkem neid seadistad, seda vaevalisemalt/probleemsemalt nad toimivad.

                  Mul on sama ruuter ja sama tarkvara. Sellega on nii, et kui suvaline seade sisse lülitada, siis saab see ruuterilt alati uue IP, olgu see siis arvuti või digiboks, vahet pole. Vanasti jäi IP alati samaks. Nii neid IP numbreid seal nüüd pidevalt ringiratast suuremaks keritakse. Äkki sinul ka mingi seade sai selle 192.168.1.100 endale ja läkski süsteem lolliks?

                  Aga jah, tee resett, Telia ruuterid armastavad seda üle kõige.
                  Oleks ma ise torkinud, siis hakanuks varem kõhklema, aga selle 110 sooritas elioni sell juba paigaldades (minu palvel), Muidugi jah, jama võib see sellest hoolimata põhjustada, kuna elu on näidanud et igasugu automaatsed uuendused ja üleminekud mõeldakse küll läbi (kui veab), aga need, kellel on midagigi teisiti kannatavad.

                  Huviga avastasin, et võrgus jagatavate aadresside lõpp ehk viimane oli hetkel kattuv gateway omaga. Mina seda nii sättinud ei olnud, aga tundub absurdne. Samas, vb on selleks mingi hea põhjus, mida ma ei taipa.

                  Äkki sinul ka mingi seade sai selle 192.168.1.100 endale ja läkski süsteem lolliks?
                  Mõtled järsku, et kas mõni sai 1.1? See on välistatud, kuna jagama hakatakse mujalt. 100 võib tõesti mõnel olla, aga see ei tohiks probleem olla. Kui sinu 1.100 ei olnud siiski näpuviga, siis paluks viitsimise korral selgitust. Kui mõtlesid, kas ehk mõni sai 110, siis see olnuks teoreetiliselt võimalik, nagu ülal kirjeldasin. Nüüd sai see võimalus eemaldatud, st jagatavad lõppevad enne gateway aadressi.

                  Mis puutub sellesse, et alati jagatakse uus IP siis olles seal nüüd omajagu ringi kolanud hakkas silma home network->interfaces->local network -> configure->dhcp pools, seal on seadete all valik always give the same ip to dhcp clients. Võib olla toimib, kuna abifaili järgi peaks see andma aadressi nö igaveseks ajaks kasutada.

                  Üldiselt jääb siis reset niipea, kui viitsimine puhkuselt naaseb. Edasine arutelu üldharival eesmärgil.

                  Comment


                    #10
                    Vs: Mure ruuteriga

                    Esmalt postitatud kaurman poolt Vaata postitust
                    Kui sinu 1.100 ei olnud siiski näpuviga, siis paluks viitsimise korral selgitust.
                    Oli jah näpukas, 1.110 mõtlesin.

                    Esmalt postitatud kaurman poolt Vaata postitust
                    ...seal on seadete all valik always give the same ip to dhcp clients. Võib olla toimib, kuna abifaili järgi peaks see andma aadressi nö igaveseks ajaks kasutada.
                    Kardetavasti toimib vaid järgmise resetini, pärast resetti kõiki seadeid ju ei taastata, ei viitsi mina neid linnukesi iga kord uuesti torkida. Las kerib neid IP numbreid, momendil ei häiri.

                    Comment


                      #11
                      Vs: Mure ruuteriga

                      Mulle jääb arusaamatuks, kui kõik masinad saavad aadressid dhcp´ga, siis mis põhjusel peab ruuteri aadress olema 192.168.1.110?

                      Mõni nädal tagasi vahetasin ruuterit 784->789.
                      Tulemuseks oli see, et mu staatilise aadressiga masin enam netti ei saanud.
                      Kuna uue ruuteri konfimisse ei viitsinud süveneda, siis lubasin dhcp - toimib.
                      Ainult et, ma saan startiva masina brauseri ennem käima, kui dhcp server annab aadressi
                      Seega määrasin uuesti käsitsi aadressi, gateway 192.168.1.1 ja asi toimib.
                      Tagantjärele ei suuda ma enam meenutada, kas enne oli gateway 192.168.1.1 või midagi muud.
                      Mulle tundub, et see ruuter esineb võrgu poole mitme erineva aadressi pealt.
                      Kui ma võrku skaneerin, siis näen, et Thomson istub aadressil 192.168.1.253 (printserver?).
                      192.168.1.1 ei näita midagi, kuigi pingi peale vastab ja nett töötab.
                      Lisaks on kasutusel veel üks ip, mille kasutajat ma ei hooma.

                      Comment


                        #12
                        Vs: Mure ruuteriga

                        Esmalt postitatud a1 poolt Vaata postitust
                        Mulle jääb arusaamatuks, kui kõik masinad saavad aadressid dhcp´ga, siis mis põhjusel peab ruuteri aadress olema 192.168.1.110?
                        Kõik arvutid saavadki automaatselt üle dhcp, aga on muid seadmeid, millele on staatiliselt ette antud, seda ma lihtsalt ei pidanud antud kontekstis relevantseks ja sellest ka ebatäpsus.

                        See 110 sai selle ruuteriga omal ajal üle võetud et saaks toona kasutusel olnud printserveri kiirelt toimima ja ei peaks midagi torkima.

                        Esmalt postitatud a1 poolt Vaata postitust
                        Lisaks on kasutusel veel üks ip, mille kasutajat ma ei hooma.
                        Tulistan praegu puusalt, aga see võib olla ruuteri mingisugune content sharing teenus nt.

                        Minu saaga laheneski resetiga, sai muudetud ainult jagatavat vahemikku (just nende eelmainitud seadmete pärast, kes staatiliselt saavad) ja asi läks üsna valutult.

                        Aitäh kõigile, kes kaasa mõtlesid!
                        viimati muutis kasutaja kaurman; 23 m 2016, 20:09.

                        Comment


                          #13
                          Vs: Mure ruuteriga

                          Ju nad mõtlesid seda, et ADSL kaob ära. Seega vahet pole, õnnestub sul VDSL või 4G ühendus saada, uue ruuteri pead ostma tõesti.

                          Comment


                            #14
                            Vs: Mure ruuteriga

                            Swith ja Wifi funktsioon jäävad sellele alles ja saab seda neti laiendajana ikkagi kasutada.

                            Huvitav kas IntenoDG301 muutub samuti kasutuks ?
                            http://hparchive.com/
                            https://worldradiohistory.com/index.htm

                            Comment


                              #15
                              Vs: Mure ruuteriga

                              Esmalt postitatud vanakool poolt
                              Teliast helistati ja taoti pähe järjekindlalt et kas juunis või oli septembrist muutub 784 kasutuks ja sellega enam netti ei saa ega ka telekat vaadata ja tuleb kohe uus ruuter ja ka digiboks osta.
                              Väga lihtne, kui netti enam ei saa, siis helista tehnilisse tukke ja las teevad asja korda

                              Comment

                              Working...
                              X